babylove овошни кашички

Париз

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од LoVeR, 21 јуни 2011.

 1. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.707
  Допаѓања:
  234.557
  Celosno se slozuvam so tebe, i za prviot i za vtoriot del od tvojot komentar. Gradot e prekrasen, kako turist so zadovolstvo povtorno bi otisla , ali narodot... :envy: Crni i arapi sekade ima, megutoa tamu e preterizam, i na zalost bez nikakva policiska intervencija preprodavaat, posreduvaat... ne mi preci Bojata ili Religijata, 21 vek sme, tuku nivnata somnitelna dejnost :rofl:
  A sto se odnesuva do Francuzite....premnogu gordi. Pogolemiot broj se bez poznavanja na Angliski ili nekoj drug stranski jazik, poveketo vozat koli proizvedeni vo francija (sigurno ne radi kvalitetot) i mnogu losi vozaci. Za oblekata povtorno se slozuvam so tebe, vo buticite moze e visokata moda, ama na zalost ne i na ulicite, posebno ne Francuzinkite.2 Ekstremnosti, kako babi prepraveni ili so akt tasna za na rabota i jaka stikla i minic( sto ne bi trebalo , barem ne po moe mislenje).....U sekoj slucaj prekrasen grad

  [mod-kirilica:20r36hob][/mod-kirilica:20r36hob]
   
 2. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  Преубавиот Париз во ноќна шема... :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • Pariz.jpg
   Pariz.jpg
   Големина на фајлот:
   53,5 KB
   Прегледи:
   448
  • pariz 3.jpg
   pariz 3.jpg
   Големина на фајлот:
   64 KB
   Прегледи:
   448
  • pariz_06.jpg
   pariz_06.jpg
   Големина на фајлот:
   261 KB
   Прегледи:
   448
 3. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  Нe можам да останам рамнодушна и да не искоментирам, ама.......темава има душа!!

  Oдамна не сум уживала толку читајќи описи и лични импресии за нешто. Зa Париз што да кажам......ахххх, неостварена желба сеуште, морам еден ден да го доживеам.
   
  На lovely91, LoVeR и LivingGlam им се допаѓа ова.
 4. SaIvnjaann

  SaIvnjaann Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2011
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  458
  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 5. Stam

  Stam Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2010
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  175
  Ја имав таа среќа да го посетам Париз пред неколку години, тоа беа незаборавни два месеци. Толку многу убави спомени имам од тој град и се надевам дека во иднина повторно ќе имам прилика да отидам таму. И На сите ви посакувам некогаш да имате прилика да го видите и да ја почувствувате таа вистинска Париска атмосфера, да го доживеете градот на прав начин :)
   
 6. Cookiemonster

  Cookiemonster Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  70
  Јас во Париз бев во мајов оваа година роденденски поклон од тато :)
  Одев по 2 пат,првиот пат бев 5 години и не се сеќавав многу добро,искрено мене многу ми се допадна само што имаше многѕ црнци :!: Во Африка немало толку
  Инаку беше прекрасно се!
  Хотелот ми беше пред Лувер :D
  Еве слики уживајте!
   

  Прикачени фајлови:

 7. capri

  capri Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2010
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  23
  парис бев лани..преубаво нешто..џабе е да се зборува за неговата убавина,треба да се доживее ;) ;) ;)
   
 8. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.875
  Се надевам дека ќе ја имам таа можност наредната година да уживам во Париз... Бескрајно да се шетам по долгите улици и неуморно и триумфално да се искачам на Ајфеловата кула и со сета гордост да поминам низ Триумфалната капија... :inlove:
   
 9. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.644
  Допаѓања:
  1.688
  ех Париз.......Го обожавам градов,не знам како би го опишала немам зборови. Не ве читав, доволно беа сликите да ги гледам,тие се кажуваат.
  Пред некоја ден на презентација на Орифламе,водителката постави прашање што знаете за Париз.А јас од пусти страм не кажав ништо а имат толку многу да се кажува за Париз...Пред се градот на модата,светлината,љубовта,ајфеловата кула,реката Сена,потоа Париз ме потсеќа на луксуз....А самото име Париз е некако волшебно при самиот изговор
  Не сум била до сега,но се надевам во иднина ке имам можност да го посетам.
  Еве неколку слики
   

  Прикачени фајлови:

 10. NightAir

  NightAir Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  490
  :inlove: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.779
  Никогаш не сум го посетила и животна желба ми е да го направам тоа еден ден. Толку сум... заљубена во градов, ми се чини откако ќе го посетам, што и да ми се случи, никогаш нема да ми биде криво.
  Ми се чини дека откако ќе го посетам (а сигурна сум дека некогаш ќе го посетам), има со месеци да зборувам за тоа мое искуство. И не, не го сакам само поради Ајфелова или Шанзелизе, туку сакам да го вдишам Париз вистински, онака како што Пирамитка имаше една опишано во еден пост нејзин. Кој го прочитал постот, сигурно знае на што мислам. Тоа беше вистинско патување преку пишани зборови.
  [​IMG]
  Париз, ж‘тем :l:
   
 12. lola-86

  lola-86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  198
  уффф.......мојот Париз..........
  Немам зборови за да опишам колку го сакам и како го доживувам :inlove:
  ЗАЉУБЕНА СУМ ВО ПАРИЗ!!!Бев еднаш и сакам повторно да одам ама на подолг период...сакам 1 ден да живеам таму, макар на 1 година.Пирамитка го опиша волшебно,дури и заслужува многу повеќе овој град(за мене е великан :hai: )
  Само да помислам на Париз и уххх издушувам и се занесувам со мислите ах Париз,Париз...ти си најубавото нешто што ми се случило во животот :D
  Тој што ќе се заљуби во Париз вистински мммм...тој е навистина заљубен ;)
   
 13. Heidi

  Heidi Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2010
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  100
  Најубавото место на кое сум била, морам да отидам пак, на подолго време. Магично е!
   
 14. elcezelce

  elcezelce Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  2.828
  Допаѓања:
  19.419
  Пол:
  Женски
  Ахх толку голема желба ми е да го посетам градов ....се надевам дека еден ден ќе успеам да си ја исполнам :)
   
 15. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  118
  Во Париз имам одено многу пати и многу е убавоо,волшено е.. Ви го препорачувам како дестинација,во било кое време е убаво да се појде во париз ;)
   
 16. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  693
  Допаѓања:
  238
  Ич неубај работи се овие што ги видов. Несакам да верувам во ова. Еве видете за што станува збор
  http://www.kafepauza.mk/zanimlivosti/pa ... -venecija/

  Инче, досега го немам посетено градот, но тоа ми е животна желба како на повеќето вас. Нема да се пофторувам за неговата магичност и убавина.
  Вашите постови веќе го имаат опишано она што сакав да го кажам.
   
 17. Kicky

  Kicky Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  73
  Париз -мојата љубов.
  Париз-мојот сон, мојата најголема желба. Мојата надеж. Не сум имала можност да го посетам, но тие улици, тој уметнички и посебен стил, ме привлекува, ме повикува, не успеав да останам рамнодушна...Морам да отидам..
  Пирамитке..мајсторски раскажано, со љубов и многу емоции секоја чест..па кој би останал рамнодушен на твоите ззборови :inlove: :inlove:
  Абе не само да го посетам, сакам доживотно да останам таму...
   
 18. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Го сакам градов, го сакам едноставно. Не, не сум била и не сум се вљубила во него, затоа само го сакам.
  Спаѓа на мојата листа на омилени градови во светски рамки, спаѓа на мојата листа за градови кои треба под хитно да се посетат...
  И не можам да објаснам зошто сакам место кое не сум го посетила...ама го сакам.
   
 19. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  3.821
  Допаѓања:
  29.788
  Пол:
  Женски
  Јас само ќе кажам дека жалам што не живеам во Париз, вистински и баш пред некој ден му реков на дечко ми дека сакам да сум се родела како парижанка.Секогаш имав во главата милион места каде што сакам да живеам, но сега конечно знам...Сакам да живеам во Париз, во некое поткровје од каде што од големите прозорци ќе ја гледам Ајфиловата кула...сакам пред да одам на работа наутро да јадам кроасан и да пијам кафе притоа уживајки во работата на уметниците...сакам да ги гледам, да ги впивам мирисите и убавините на овој град.Единствено не го сакав францускиот, ама пред некое време гледав филм...и ми звучеше прекрасно.Сега сакам да го научам...
  Јас неможам да зборам за градот пошто го немам видено, никогаш...ама од она што го знам за него...волшебен е.
   
 20. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.965
  Пол:
  Женски
  За жал дента кога бев во Париз се утепа врнење,малото време кое би можела да го искористам не го искористив времето не ме послужи, па така да само Ајфеловата кула јавидов - тоа е најважно :)