Паричен надоместок за трето дете

Дискусија во 'Дете' започната од ohoho, 25 март 2011.

 1. Мецаа91

  Мецаа91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2018
  Пораки:
  827
  Допаѓања:
  1.768
  Пол:
  Женски
  Сега проверив немаше
   
  На Daniela2610 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. remka

  remka Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2017
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Infornacia za isplata dali ima nekoj???
   
 3. Мецаа91

  Мецаа91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2018
  Пораки:
  827
  Допаѓања:
  1.768
  Пол:
  Женски
  Nema i denes, zdravje utre...
   
 4. irrelevant

  irrelevant Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  645
  Допаѓања:
  7.236
  Утре се носат парите во трезор, исплата за сите права од социјалната заштита ќе има во четврток на 7ми.
   
  На Мецаа91 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Мецаа91

  Мецаа91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2018
  Пораки:
  827
  Допаѓања:
  1.768
  Пол:
  Женски
  Минатиов месец на 4 имаше исплата и сега не ни се чека 7ми:D
   
 6. Sarka10

  Sarka10 Нов член

  Се зачлени на:
  21 септември 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Ima pusteno
   
  На Beautymom и Мецаа91 им се допаѓа ова.
 7. Мецаа91

  Мецаа91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2018
  Пораки:
  827
  Допаѓања:
  1.768
  Пол:
  Женски
  Ајде за убаво да се трошат
   
  На Beautymom и Sarka10 им се допаѓа ова.
 8. MRSMG

  MRSMG Активен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2019
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Здраво.
  Да прашам за колку време од кога се поднесуваат документите се добива решението?
   
 9. Beautymom

  Beautymom Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  488
  Допаѓања:
  240
  Пол:
  Женски
  Mesec vreme
   
 10. SmeskoE

  SmeskoE Активен член

  Се зачлени на:
  27 март 2019
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Јас добив за недела дена,мало градче сме можеби заради тоа!
   
 11. T.G.

  T.G. Активен член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2019
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  80
  Пол:
  Женски
  Koga ke ima paricki mamicki :)
   
 12. лукајана

  лукајана Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2015
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  426
  Пол:
  Женски
  На 6 ти Декември
   
  На T.G. му/ѝ се допаѓа ова.
 13. T.G.

  T.G. Активен член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2019
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  80
  Пол:
  Женски
  Resenieto ni e odneseno vo banka pred mesec dena, dali sega ke mi pustat za 2 meseci ili samo za eden? Bebeto mi e rodeno na 1vi oktomvri.
   
 14. irrelevant

  irrelevant Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  645
  Допаѓања:
  7.236
  Пари се даваат од денот кога е поднесено барањето за правото. Не откако е родено бебето, не откако е однесена потврдата во банка, него од датата кога е поднесено барањето во социјално. За секое право е така.
   
 15. T.G.

  T.G. Активен член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2019
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  80
  Пол:
  Женски
  Zoshto togas vo socijalno.mi rekoa deka za treto.dete isplakaat od denot koga e rodeno deteto?
   
 16. SmeskoE

  SmeskoE Активен член

  Се зачлени на:
  27 март 2019
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Од месецот кога е родено бебчето се земаат пари,без разлика дали си поднела денес или наредната недела.Во рок од три месеца од раѓањето на детето мораш да поднесеш,а земаш од денот од кога е родено.
   
 17. T.G.

  T.G. Активен член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2019
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  80
  Пол:
  Женски
  Koj datumi pustaat?
   
 18. *Ane*

  *Ane* Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2017
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  2.188
  Пол:
  Женски
  Za ovoj mesec ke ima utre da si znaete :)
   
  На SmeskoE му/ѝ се допаѓа ова.
 19. T.G.

  T.G. Активен член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2019
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  80
  Пол:
  Женски
  Sigurno li? Petochki da se osvezime :)
   
 20. *Ane*

  *Ane* Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2017
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  2.188
  Пол:
  Женски
  100%dojdi na fb vo klub na majki so 3 i poveke deca, tamu ja imas sekoja informacija, :)
   
  На T.G. му/ѝ се допаѓа ова.