1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Паричник

Дискусија во 'Мода и стил' започната од aNy-to, 22 јули 2010.

 1. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
  Дали практикувате паричникот да ви одговара со чантата која ја носите?
   

  Прикачени фајлови:

 2. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  153
  Па не се замарам многу, ама ако се погоди - ок. Омилен ми е црвениот паричник.
   
  На Saraa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  Јас имам црвен паричник, никодаш не пазам да ми одговра на ташната, мразам кога треба да ги префрлам стварите од еден во друг паричник или ташна.
   
 4. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  153
 5. A.srcuska

  A.srcuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  21
  Не,никогаш не гледам да ми одговара со чантата,преферирам црвен паричник но моментално имам црно-сива комбинација на паричник.Имам слушнато дека луѓето кои поседуваат црвен паричник се поголем магнет за пари :)
   
 6. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  [​IMG] може еден ваков а? :lol:
  [​IMG]
   
 7. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Хмм... сега баш кога направив една ретроспектива, сфатив дека сите паричници досега ми биле црвени :) Не се замарам со тоа дали ми одговара на чантата, битно е да има пари во него :D
   
 8. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.295
  Пол:
  Женски
  ^^ Чудно ми падна со црвените парицници, јас никогаш не сум имала црвен.
  Обично си купувам некој обичен и ефтин и го носам додека не се скине :D . По можност гледам да има многу прегради и место за слика. Си имам и еден црн елегантен, тој ми е за посебни пригоди. И не гледам да ми одговара со чантата.
   

  Прикачени фајлови:

 9. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  124
  јас сум опредната со паричници имам секакви модели и секакви бои пола ми се раздадени по другарки во моментов користам 2 едниот е во бордо боја и е долг и еден кафеав со повеќе прегради и повеќе место за слики
   
 10. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Имам 3-4 паричници, но користам само еден кој е голем, ми собира се и некогаш дури си го ставам телефонот внатре и го носам како ташничка.
  Црвен е. И баш ме зачуди тоа за магнетското дејство.
  И не, не гледам да ми одговара со ташната. Ми е гајле дал ми одговара или не.
  [​IMG]
   
  На Saraa и maca99 им се допаѓа ова.
 11. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Сум имала во секакви бои..Сега имам црн лакован..Мн си го сакам...
  Типот на паричник е ваков..Скроз ист :D
  [​IMG]
  А од надвор (шарката :D ) е нешто во ваков стил! :lol:
  [​IMG]
   
 12. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.069
  Допаѓања:
  87.716
  Пол:
  Женски
  Имам околу 6,7 паричника. Сите се во различни бои , но светли бои. Тој што намногу го користам е бел, ама желба ми е да си купам црвен, таков немам :(
   
 13. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  леле јас сабјале си видов еден убав црвен не знев за црвениот дека е така а и гледам нешто сите црвени и јас ќе си купам.....ЦРВЕН!!!! :!:
   
 14. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  367
  Мојот е виолетов и глуп :swear: Сакам нов и кај да е ќе си купам :geek:
   
 15. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Искрено да ви кажам не гледам паричникот да ми одговара со чантата. Имам син, сиво-сребрен со ѕвездички, бел, и црн, ама како што запнав само синиот го ставам по чанти, најпрактичен ми е, или навикната сум ваљда на него :?: . А за ова со црвениов првпат слушам бре :^) Можно е? Да си купам и јас еден :lol:
   
 16. lav4ence.e.e

  lav4ence.e.e Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  407
  Допаѓања:
  245
  И јас прв пат слушам но и не ми е чудно бидејки и јас сум љубител на црвени паричници. :D Имам 2 , и двата се црвени. :lol:
   
 17. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
  Dosega nemam slusnato za toa deka crveniot paricnik e magnet za pari,od sega postojano ke nosam crven paricnik :D
   
 18. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.592
  Допаѓања:
  31.675
  Пол:
  Женски
  Имам еден паричник - плав.
   
 19. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Колку ги имав, сиоте ги сменив. Моментално имам голем, црн, као плико нешто, лакован е .
  фала богу има место за се :lol:
   
 20. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  500
  И јас имам црвен новчаник, ептен си го сакам зошто ми е подарок од драга личност. Не знаев дека е магнет за пари :o ама сега кога веќе знам нема да го сменам. :D