1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Паричник

Дискусија во 'Мода и стил' започната од aNy-to, 22 јули 2010.

  1. sugar.nn

    sugar.nn Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    15
    Ii majka mi stalno nosi crveni :) ma da jas si imam zlaten od carpisa i crn louis vuitton :)
     
  2. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Гледам да ми одговара со ташната во посебни пригоди,како на пример кога бев кума на свадба се барав да ми е во тон,а вака за обични вечерни излегувања не се замарам,моментално носам црн,ама чим црвениот бил толку добар тогаш одма ќе си го сменам :D
     
  3. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Пред неколку години мајка ми ми купи црвен паричник, а сега прв пат читам дека бил магнет за пари :) и тој си го носам стално, имам и едни како мини паричника само со еден патент што се доволни за пари и мобилниот , ако одам на пократка дестинација еден од нив носам,ама тие ми се сиви.
     
  4. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    јас имам црн лакован....и има едно мало делче како лист со 2 прегради се вади за во потенка чанта каде што не собира голем паричник.....за подарок го добив од една драга личност....и многу го засакав :)
     
  5. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Мајка ми цел живот носи црвени паричници,омилена боја и е за паричник,не знам зошто...и цел живот и ги крадат.Лани 3-4 пати ја ограбуваа,толку пати беше да се слика за лична карта и толку пати нови паричници купуваше...ќе да е до бојата,утре ќе и купам тегет!Нe само магнет за пари,туку и за кражби.
     
  6. TheKiketoo

    TheKiketoo Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    883
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    имам повеќе, ама само еден користам циклама накај виолетово е :)
     
  7. renata77

    renata77 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    1.738
    Допаѓања:
    8.146
    Пол:
    Женски
    Имам еден,црн е и на сВе ми иде. :) нешто слично на ова,само малку поубав. [​IMG]
    И да имам повеќе,не ми се верува дека ќе имам врме и нерви постојано да префрлам од еден во друг пари и останати тракатанци за само да ми одговара на чантата.Во тоа дека црвен носи среќа за повеќе пари не верувам,така да си останувам на сегашниов се` додека не се искини.
     
  8. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Имам долг црн паричник , со едно ко патент , од Авон ми е :) А не сум знаела дека црвениот е магнет за пари . Знам пред неколку години ми поклонија од Орифлејм зелен паричник , среќа носел :lol:
    И не ми е важно дали ми се сложува со ташната :D
     
  9. doktorka-an

    doktorka-an Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2010
    Пораки:
    1.078
    Допаѓања:
    344
    обожавам големи паричници со многу прегратки за комотно да си ги носам сите документи со мене.најновиот уште индексот не ми го збира и сепак сакам нов.најновиот ми е лила боја со неколку прегратки,од двете страни се отвара,со патенто ,елегантен,може и само него да го носам за излегување,и сега ќе побарам слика да го видете...
    [​IMG] нешто слично ваквоа ама не е баш вакво
     
  10. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    И јас сакам се да ми собира новчаникот.. црн долг огромен имам сега за излегување само со него можам.... се чувствуам убаво кога ке го отворам и ке си видам некој спомен ливче сметка нешто што ке разбуди насмевка кај мене во било кое време ... другите сите се чудат лелее што ке ти е се ова ама јас си го обожавам... нов ми е ама како што кажа докторката сакам пак нов... обожавам да си го редам ... и прередувам..

    Инаку црвен новчаник е магнет за пари според фенг шуи правилата.

    и не ми е гајле дали новчаникот ми одговара со ташната.. претежно скоро цела ташна мио ја зафаќа новчаникот :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На Angiie му/ѝ се допаѓа ова.
  11. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
  12. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.650
    Пол:
    Женски
  13. didija

    didija Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    118
    Обожавам паричници, премногууууууу :) Засега имам 6 функционални, меѓутоа многу ме мрзи да ги менува, затоа сум претежно со еден или два , мислам ги менувам на периоди... Понатаму се мислам да си купам различен за во секоја чанта, но да одговараат со чантата(само ќе ме мрзи пак да менувам,да префрлам картички, слики, и сл ствари од еден во друг :( )
     
  14. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    сега купив еден голем црвен лакован паричник за подарок :D
    се надевам ќе и носи многу пари на личноста....па ако таа има и мене ќе ми даде :lol: :wasntme:
     
  15. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    ги имам повеќе , најчесто сум со последниот што го купив ..ама често знам да променам :)
    [​IMG] таков имам

    и нешто слично на ова
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  16. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    е мојот е ваков. Тазе нов :D


    [​IMG]
     
  17. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Сега планирав да си купам некој нов паричник, овој последниов го користев 2 години и доста му е. Што би ми препорачале вие, од каде да се подновам?
     
  18. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
  19. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
  20. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски