1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Паричник

Дискусија во 'Мода и стил' започната од aNy-to, 22 јули 2010.

  1. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Оригинал кожен Пиер Кардин, подобар здравје, мајка ми ми го купи, си купи и за неа поубав не сум видела :)
     
  2. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Искрено иmам од D&G едно малецко, слатко, ми го подарија за роденден, но џеб си е џеб. Ич не сум навикната со новчаник. :rock: Еднаш кога бев на екскурзија, и имав посебно паричник, посебно футрола за моб, и сега ми се јавува мајка ми, и јас несвесно дека ги држев и двата во едната рака, ми падна паричникот. :| И само завршувам со разговорот, и почнувам да викам: (бевме на Широк Сокак) Кај ми е новчаникоооооооооооот? Кај ми е новчаникотт? ( а ни беше прв ден на екскурзија, и уште првиот ден ако ги изгубам парите готова сум, а карши нас имаше такви кафанчиња, барови, како да ги наречам, и сите гледааат во мене. :| ) И само се вртам и гледам луге се насобрале и кога видов во средина мојот паричник. :tmi: И од тогаш дознав дека ја сум само за џеб. :$
     
  3. swanprincess

    swanprincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    27
    Ваков имав и ми го украдоа на физичко ;(
     

    Прикачени фајлови:

    • imgres.jpg
      imgres.jpg
      Големина на фајлот:
      4,2 KB
      Прегледи:
      222
  4. butterfly.93

    butterfly.93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.099
    Допаѓања:
    655
  5. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    Најважно ми е да е доволно голем и да има пари во него ( многу пари - дека голем ) :)
     
    На Abeja му/ѝ се допаѓа ова.
  6. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    Ќе си купиш нов :)
     
  7. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    И тоа како имаш право.
    btw мојот паричник е црвен и најважно од се ми ја собира visa electron card која би сакала да е барем 100 пати по полна од сегашната состојба :P (сега е за жалење)
     
  8. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
  9. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Мојот паричник е светло плав, со навезени цветчиња на него...И има премногу преградо :D
     
  10. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Имам темно црвен паричник. :)

    Тука си ја чувам личната карта,возачката дозвола и други картички и секако по некој денар. :rofl:
    Немам навика да го носам редовно,но сепак се наоѓа.
     
  11. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Не не се замарам многу за каква боја ми е паричникот... моментално ми е виолетов ама практичен е многу пустиот пу пу машала :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
  12. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.538
    Допаѓања:
    7.824
    Пол:
    Женски
    обично сакам да ми одговара со ташната но некогаш ако видам некој што мн ке ми се допадне го зимам иако немам со што да го носам,имам кафен кремав неколку црни, тегет, зебраст, и еден црвен
     
  13. agirl17

    agirl17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2011
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    165
    Пол:
    Женски
    Јас си имам црн паричник и него си го носам секаде, многу ми е практичен, има три прегради, па можам да си го ставам телефонот ( понекогаш и два :D ), парите, клучевите, све бре :D .
    А имам и тиркизен и розев, но нив не ги носам толку.
     
  14. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    Да,сакам убав новчаник. Овој сега што го имам баш ми е петка,ниту премал,ниту преголем,убав на изглед,и кога го отварам среден бре сакам,а не од прегради глава да ме заболи. Некоја малинеста нијанса е. Го носам секогаш со мене.

    И то.. :)
     
  15. Gioia

    Gioia Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    601
    Пол:
    Женски
    Не гледам да одговара на чантата само да е доволно голем,со прегради и убав на изглед по мој вкус!
     
  16. Dulceee

    Dulceee Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    900
    Допаѓања:
    1.960
    Пол:
    Женски
    Не гледам да ми одговара со чантата. Сакам мене да ми се допаѓа, да ги собира внатре сите потребни работи и тоа е тоа. :)
     
  17. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Сакам големи паричници некако по практични ми се. Имам црн, бел, црвен и виолетов со различна големина и дебелина и си ги носам во зависност од големината на чантата, зависи кој ќе го збери.
     
  18. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Mojoт е црн, од Авон си го порачав и еве веќе 1 година си го користам и немат гајле. Си го сакам многу и не планирам да купувам друг (освен ако се скинит!) :)
     
  19. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    Имам црн кожен, го добив на поклон од не толку блиски пријатели, а пригодата не ја памтам. Го имам 2-3 години и баш сега прочепкав на интернет да видам дали постои таа марка и да постои и новчаникот е околу 40 евра :rofl: Очигледно и они го добиле на поклон, па не им се допаднал или мислеле дека не е оригинален, како и да е сега си е мој! ]:) Не гледам да ми одговара со ташната, т.е. не ни имам друг новчаник освен онакви детски новчаничиња, овој ми е баш убав. Го сакам :inlove: А уште повеќе ќе го сакам ако редовно ме радува со својата состојба внатре :$
     
  20. spanko

    spanko Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    522
    Битно ми е да е шарен! Ќе помине и еднобоен ама да е во светла боја!
    Моментално душа му вадам на овој паричник
    [​IMG]
    Од внатре изгледа нешто вака само светло сиво и без букви
    [​IMG]
    Го купив на екскурзија во средно и еве 6 години не мрднал! Нема потреба да кажам дека би си купила пак од истата марка, штета ги нема кај нас!

    А пред некој ден во ROXY во гтц видов преубав паричник, од шарен -пошарен, во боите на виножитото само светли, но ми беше страв да прашам колку пари е :$ :D Знаете колку пари се таму паричниците?!