1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пари или живот (Сител)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од musicgirl55, 28 јануари 2012.

 1. musicgirl55

  musicgirl55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  56
  Пари или живот е хумористичка телевизиска серија од 2008 година. Снимена е во продукцијата MM Production-a и Радио телевизија Пинк.
  Серија ги следи напорите на неафирмираниот музичар Џони кои сака да стане славен. Џони е убеден дека својата цел може да ја достигне само со помошта на Мики, стар пријател на татко му кои уште пред 20 години се повлекол од шоу бизнисот и живее во периферијата на Белградкако ситен трговец. Така еден ден Џони се појавува на вратата на Мики и набрзо му го задржува целиот живот.
  Серијата има 33 епизоди кои премиерно се емитувани на РТВ Пинк во 2008/2009г., а во Македонија премиерно се емитува на ТВ Сител секоја сабота и недела од 17.45 часот.
   
 2. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  79
  Ја даваат уште оваа серија на сител или ја прекинаа? :^)
   
 3. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  683
  супер серија е јас гледам на сител 3
   
 4. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  512
  Пол:
  Женски
  Супер серија за да го пуштиш мозокот на пасење,да се изнасмееш..Омилен лик ми е Маја,слатка е и убава..Најдобро глумат Милутин Мима Караџиќ,Данина Јефтиќ и Андрија Милошевиќ.Другите не ми се ништо посебно.Моментално ја гледам на сител 3.А Вишња не ја гледаме повеќе затоа што ја напуштила серијата,бидејки овој Мики т.е Милутин Мима Караџиќ не и платил како што пишувало во договорот.И Вишња беше слатка,штета што нема да ја гледаме во наредните епизоди :)
   
 5. eminil

  eminil Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2012
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  130
  ја гледам и стварно е супер ..баш онака да се насмееш
  омилени ликови...:/ сунчица и гаги
  знае ли некој како се вика песната на крајот од епизодата што ја даваат...и дали знае некој како ќе заврши?? :))
   
 6. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.989
  Пол:
  Женски
  Ја гледав пред некој месец на Сител кога играше во сабота и недела.Вчера пак фатив 2 епизоди на Сител 3.Не е нешто посебно серијава, секојдневие ама за тепање време не е лоша. :)
  Иначе ќе заврши со свадбата на Ксенија и Владо и сите ќе бидат во парови: Маја и Џони, Сунчица и Гаги, Марун и Дијана, Часлав и Ирина.