1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Паркети

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Eva22, 7 јуни 2018.

 1. Eva22

  Eva22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2015
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски
  Паркети се Поп ,Рок ,Гараж група од Битола, Република Македонија. Формирана е во 1991 година од Сашо Паркет, Славе Паркет и Себастијан Паркет.[1] Познати се по своите настапи во живо, изгледот и смислата за хумор.
  Паркети Имаат Премногу добри текстови на песни класичен рок и мислам дека заслужуваат респецт и пошто се уникатни и амерички квалитет во Македонија ..

  Facebook : https://www.facebook.com/Parketi/?ref=page_internal

  Albumi :
   
  На Ana3567 и Scott Weiland им се допаѓа ова.
 2. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.526
  Допаѓања:
  31.529
  Пол:
  Женски
  Интересно песниче.  Мислам дека темава треба да биде во категоријата Групи и изведувачи.
   
  На Ana3567 и stetoskop им се допаѓа ова.
 3. Eva22

  Eva22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2015
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски


   
  На Ugly Duckling, Ana3567 и stetoskop им се допаѓа ова.
 4. g8lQQk

  g8lQQk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2018
  Пораки:
  2.179
  Допаѓања:
  14.261
  Пол:
  Женски
  Постојат овие уште ?
   
  На Ana3567, Scott Weiland и elimkd им се допаѓа ова.
 5. Читател

  Читател Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2015
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  5.806
  Пол:
  Машки
  Имам едно девојче на инстаграм и повремено става слики со нив.


  Постојат лугето, живи се ама не знам дали постојат како грула.
  RuN
   
  На Ana3567 и Scott Weiland им се допаѓа ова.
 6. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  461
  Пол:
  Женски
  ne posojat kako grupa povekje , prestanaa odma posle albumot Republika Frankeshtajn
  A odlicni bea Unikat , kvalitet prav Bitolsi rok na Makedonski
  Shteta ..
   
 7. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  461
  Пол:
  Женски
  Ne :(
   
 8. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  461
  Пол:
  Женски
 9. Marche12

  Marche12 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2018
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  61
  Пол:
  Машки
 10. Marche12

  Marche12 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2018
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  61
  Пол:
  Машки
 11. Marche12

  Marche12 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2018
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  61
  Пол:
  Машки


  Parketi se vrakjaat posle tolku vreme nov album !!!
   
 12. Marche12

  Marche12 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2018
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  61
  Пол:
  Машки
 13. Miki4eca

  Miki4eca Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  205
  Пол:
  Женски
 14. Miki4eca

  Miki4eca Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  205
  Пол:
  Женски
 15. Miki4eca

  Miki4eca Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  205
  Пол:
  Женски
 16. Снегулк@23

  Снегулк@23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2020
  Пораки:
  2.421
  Допаѓања:
  3.216
  Пол:
  Женски
  Препорака за паркетар?
   
 17. Ugly Duckling

  Ugly Duckling Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 август 2018
  Пораки:
  3.467
  Допаѓања:
  41.626
  Пол:
  Женски
  Ами ја би Зоки. :rofl:

  Извини морав, ама грешна тема. :D
   
  На AriLangdon и S.J.Parker им се допаѓа ова.