1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пародии на песни

Дискусија во 'Музика' започната од Responsible, 11 јули 2011.

 1. Responsible

  Responsible Популарен член

  Се зачлени на:
  20 април 2011
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  434
  Пол:
  Женски
  што мислите за пародиите на песните?
  мене лиЧно некои пародии ми се поинтересни дури и од самата оригинална песна :)

  на мене многу ми се допага пародијата на Born This Way, закон е Човекот :lol:

  http://www.youtube.com/watch?v=ss_BmTGv43M

  барав, но не најдов иста ваква тема, ако има клуЧ
   
 2. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
 3. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
 4. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Што мислам?
  Дека се доста глупави.

  Мене не ме насмеале до сега колку што ме држи сеќавање. И не ми е гајле колку другите ги сакаат и ме мислат за старомодна, ама мене тоа ми е чиста глупост.
  Не ја гледам поентата, а што би рекла баба ми нека се фатат за работа подобро. :D
   
 5. MissCupcake

  MissCupcake Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  263
  На Rock-a-Fella му/ѝ се допаѓа ова.
 6. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Јас не ги сакам пародиите, поточно глупави ми се! Немаат цел, немаат поента, не им се гледа никаква порака. Само исмевање на пејачот или песната! |( глупости!!!
   
 7. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  735
  Допаѓања:
  1.212
  Пол:
  Женски
 8. butterfly.93

  butterfly.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  1.099
  Допаѓања:
  655
  Не ги гледам многу, сум пуштила неколку и ми беа ептен без врска. Единствено оваа кога ми ја покажа сестра ми ми беше интересна
  http://www.youtube.com/watch?v=d7n8GqewJ2M
  Повеќе пати ја имам гледано од оригиналната песна :D

  И оваа кога ја прв пат ја слушнав се смеев
  http://www.youtube.com/watch?v=0ScETBstB68 - сега ми е веќе глупа :D
   
 9. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Не сакам пародии бидејќи ги исмејуваат пејачите...има некои интересни ама навистина не се потребни...некои ги навредуваат самите пејачи.. :?:
   
 10. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
 11. MonnaSi

  MonnaSi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2011
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  536
 12. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  707
 13. invisiable

  invisiable Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  8
  http://www.youtube.com/watch?v=pRmYfVCH2UA

  Најјака пародија до сега што сум ја видела...И плус тоа од реномирана пеачка...Какви се текстови нема на песниве,американските...а сега гледам и нашите се обидуваат да ги стасат :D ...слаткар и тони зен на пример :D
   
 14. Anja98

  Anja98 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  553
  Пол:
  Женски
 15. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
 16. macaaaaa

  macaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  267
 17. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.886
  На TheGirlNextDoor му/ѝ се допаѓа ова.
 18. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  642
 19. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.556
 20. Ket.Rin

  Ket.Rin Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2011
  Пораки:
  286
  Допаѓања:
  970