Форумџика на годината 2020

Пародии на песни

Дискусија во 'Музика' започната од Responsible, 11 јули 2011.

 1. Responsible

  Responsible Популарен член

  Се зачлени на:
  20 април 2011
  Пораки:
  343
  Допаѓања:
  433
  Пол:
  Женски
  што мислите за пародиите на песните?
  мене лиЧно некои пародии ми се поинтересни дури и од самата оригинална песна :)

  на мене многу ми се допага пародијата на Born This Way, закон е Човекот :lol:

  http://www.youtube.com/watch?v=ss_BmTGv43M

  барав, но не најдов иста ваква тема, ако има клуЧ
   
 2. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.932
  Допаѓања:
  7.797
 3. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.707
 4. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.470
  Што мислам?
  Дека се доста глупави.

  Мене не ме насмеале до сега колку што ме држи сеќавање. И не ми е гајле колку другите ги сакаат и ме мислат за старомодна, ама мене тоа ми е чиста глупост.
  Не ја гледам поентата, а што би рекла баба ми нека се фатат за работа подобро. :D
   
 5. MissCupcake

  MissCupcake Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  262
  На Rock-a-Fella му/ѝ се допаѓа ова.
 6. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Јас не ги сакам пародиите, поточно глупави ми се! Немаат цел, немаат поента, не им се гледа никаква порака. Само исмевање на пејачот или песната! |( глупости!!!
   
 7. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  635
  Допаѓања:
  1.043
  Пол:
  Женски
 8. butterfly.93

  butterfly.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  1.099
  Допаѓања:
  654
  Не ги гледам многу, сум пуштила неколку и ми беа ептен без врска. Единствено оваа кога ми ја покажа сестра ми ми беше интересна
  http://www.youtube.com/watch?v=d7n8GqewJ2M
  Повеќе пати ја имам гледано од оригиналната песна :D

  И оваа кога ја прв пат ја слушнав се смеев
  http://www.youtube.com/watch?v=0ScETBstB68 - сега ми е веќе глупа :D
   
 9. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Не сакам пародии бидејќи ги исмејуваат пејачите...има некои интересни ама навистина не се потребни...некои ги навредуваат самите пејачи.. :?:
   
 10. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  519
  Пол:
  Женски
 11. MonnaSi

  MonnaSi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2011
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  532
 12. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  706
 13. invisiable

  invisiable Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  8
  http://www.youtube.com/watch?v=pRmYfVCH2UA

  Најјака пародија до сега што сум ја видела...И плус тоа од реномирана пеачка...Какви се текстови нема на песниве,американските...а сега гледам и нашите се обидуваат да ги стасат :D ...слаткар и тони зен на пример :D
   
 14. Anja98

  Anja98 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  551
  Пол:
  Женски
 15. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.731
  Допаѓања:
  5.142
 16. macaaaaa

  macaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  254
 17. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.883
  На TheGirlNextDoor му/ѝ се допаѓа ова.
 18. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  640
 19. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.543
 20. Ket.Rin

  Ket.Rin Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2011
  Пораки:
  286
  Допаѓања:
  968