Партија секс

Дискусија во 'Секс' започната од WildMk, 1 јули 2021.

 1. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  24.942
  Допаѓања:
  194.182
  Ме мачи една недоумица.

  Зошто дефиницијата за 'Партија секс' се рачуна по тоа дали, кога и колку пати ќе доживее оргазам мажот?

  Зошто не е е дефинирана по тоа дали, кога и колку пати ќе доживее оргазам жената?

  Оти ако свршам 5 пати, не велам дека имавме 'Пет партии'; или ако не свршам воопшто, не велам оти немавме ниту една партија?

  Можеби е глупо прашањето... може и не заслужува засебна тема...
  Ама ме интересира дали и какво мислење имате за прашањево?
   
  На diskreten32 и Осе им се допаѓа ова.
 2. t.a.m

  t.a.m Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2020
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  288
  Партија е кога има почеток и крај.
   
  На tigree.., Saren petel, Ygritte и 6 други им се допаѓа ова.
 3. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.213
  Допаѓања:
  56.799
  Партијата престанува кога еден од партнерите одлучи дека му е доста.
  Нормално дека тоа е мажот, жените се оние на кои обично не им е потребна пауза по оргазам. На мажите им е потребна.
  Ако после свршување мажот продолжи да те задоволува, партиата завршува кога ќе престане.
  Партија може и да заврши кога жена ќе каже "доста ми е", мажот не мора ни да сврши.
  Been there, done that :rofl:
   
  На stsmua05, Cherry333, John Snow и 9 други им се допаѓа ова.
 4. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  4.768
  Допаѓања:
  26.310
  Оќе...ама мораше нова тема за прашањево само?
   
  На WildMk, ZeNoN, happygirl и 8 други им се допаѓа ова.
 5. Poyraz Karayel

  Poyraz Karayel Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2018
  Пораки:
  173
  Допаѓања:
  529
  Пол:
  Машки
  Кога ќе свршиш стани си од кревет и ќе се рачуна како една партија, не мора мажот да сврши.
   
  На MarijaMi90, Flower.D, WildMk и 3 други им се допаѓа ова.
 6. Bugs Bunny

  Bugs Bunny Активен член

  Се зачлени на:
  29 април 2021
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  109
  Пол:
  Женски
  Еве јас така рачунам, оти секогаш сум во поголем плус него тој. :$
   
  На Lidd4e и WildMk им се допаѓа ова.
 7. Oneofakind

  Oneofakind Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  31
  Нормално потешко е за женско да доживее оргазам.
  Ако сакаш да доминираш како женско тогаш ти ставаш цртки на париите.
   
 8. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.213
  Допаѓања:
  56.799
  Жените полесно доживуваат оргазам од мажите. Плус имаат биолошки предиспозиции за повеќекратни оргазми (не мора да прават пауза после оргазам може одма на друг) :D
   
  На cresa-jagoda, Annath, Srckata28 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Peanut Butter

  Peanut Butter Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2021
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  983
  Пол:
  Женски
  Како бе полесно?
   
  На Flower.D му/ѝ се допаѓа ова.
 10. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.213
  Допаѓања:
  56.799
  Така :D знаеме да се ебеме :D
   
  На Biljarkata, Brinetka, Oneofakind и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Oneofakind

  Oneofakind Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  31
  Баш ме интересира и мене како тоа полесно
   
  На Flower.D му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  4.768
  Допаѓања:
  26.310
  Тогаш ај гес нема потреба од припотресување ако рандом дечко не свршувал?:D
   
  На diskreten32 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.213
  Допаѓања:
  56.799
  Мене битно ми е само јас да свршам, а за рандом дечко ич не ми е гајле дали свршил или не.
   
  На WildMk, Biljarkata и gjoker4e им се допаѓа ова.
 14. Oneofakind

  Oneofakind Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  31
  Ич не ти е гајле дали свршил? Аууу ова ептен предаторски звучи,секогаш пали да гледаш друг како свршува покрај тебе
   
  На Saren petel и Flower.D им се допаѓа ова.
 15. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.213
  Допаѓања:
  56.799
  Никој не се пожалил до сега.
  Само да ти кажам, затоа не би свршуваат женските, оти ги притискате вас да ве задоволат па не можат да се сконцентрираат на себе.
  Задоволна жена нема да остави маж незадоволен. Плус, како што реков, жените практички можат многу подолго да издржат во сексот од мажите.
  Ама јбг, кога до сега не ти свршила ни една, ќе одиш по форум и ќе збориш приказни за "предаторство" додека не се затвориш во шумата и не си пуштиш некој аматерски рејп порнич.
   
  На WildMk, smooch, Leat и 6 други им се допаѓа ова.
 16. Oneofakind

  Oneofakind Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  31
  Оти толку брутално влезе со муабетиве.
  Не ти свршила,шуми ,аматерски рејп порнич.
  Дај молит те .
   
  На LittlePinky, staycalm, MarijaMi90 и 3 други им се допаѓа ова.
 17. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.213
  Допаѓања:
  56.799
  Сори, аутокорект.
  Шупата мислев, не шумата.
   
  На Biljarkata му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Oneofakind

  Oneofakind Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  31
  Извинето - кралице на свршувањето
   
  На LittlePinky, Waverly Raven, staycalm и 4 други им се допаѓа ова.
 19. Ajronmen

  Ajronmen Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2021
  Пораки:
  584
  Допаѓања:
  1.696
  Пол:
  Машки
  Речник
  Партија =
  5. Игра шах, карти од почеток до крај.
  Англиски: game
  Примери:
  Играа партија шах

  *Спамирам интересно ми е
   
  На Brinetka, Flower.D, WildMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. ушко

  ушко Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  452
  Допаѓања:
  1.369
  Пол:
  Машки
  Се сложувам со тебе. Јас имав еднаш 4 партии секс...
  Т. Е 4 пати ме исексаа на партија покер на пари.