1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Парфеми и спрејови за тело на Lush

Дискусија во 'Парфеми' започната од koritsaki, 4 ноември 2018.

  1. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.819
    Допаѓања:
    102.690
    Пол:
    Женски
    На темава може да пишуваме мислења за парфемите и спрејовите за тело на Лаш.

    Дали го имате пробано Карма парфемот ? Дали општо се трајни парфемите?

    Од парфемите немам пробано досега , ама би сакала Карма да го пробам. Од спрејовите за тело го имам Snow fairy и сум презадоволна , не е многу траен мирисот ама мириса на шеќерна волна , слатки.. :lol:
     
    На eliesaab, sorbet и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  2. sorbet

    sorbet Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2017
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    5.268
    Прв парфем ми е Breath of God. Дечко ми отишол до Лаш, прашал кој парфем е најубав и му го предложиле тој. Сега ми е еден од омилените. :inlove: Го имам во цврста форма (soild perfume) и најинтересно ми е тоа што треба да се нанесе на кожа за да се ослободи мирисот бидејќи во тегличето не мириса на ништо. Многу уникатен мирис, не можам да го поврзам со ништо што досега сум помирисала. Трае околу 40 минути, потоа пак треба да се нанесе на кожа.
    [​IMG]

    Го имам и спрејот за тело Twilight. Го напрскав на постелнината и се чувствував дека се наоѓам на поле со лаванда. Смирувачки сладок мирис, иако ја нема таа горчлива нота на лаванда. Трае околу 4-5 часа и доволни се 2-3 прскања за да се угушиш од него.
    [​IMG]
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.