1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Парфеми и спрејови за тело на Lush

Дискусија во 'Парфеми' започната од koritsaki, 4 ноември 2018.

 1. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.954
  Допаѓања:
  103.457
  Пол:
  Женски
  На темава може да пишуваме мислења за парфемите и спрејовите за тело на Лаш.

  Дали го имате пробано Карма парфемот ? Дали општо се трајни парфемите?

  Од парфемите немам пробано досега , ама би сакала Карма да го пробам. Од спрејовите за тело го имам Snow fairy и сум презадоволна , не е многу траен мирисот ама мириса на шеќерна волна , слатки.. :lol:
   
  На eliesaab, sorbet и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 2. sorbet

  sorbet Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2017
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  5.269
  Прв парфем ми е Breath of God. Дечко ми отишол до Лаш, прашал кој парфем е најубав и му го предложиле тој. Сега ми е еден од омилените. :inlove: Го имам во цврста форма (soild perfume) и најинтересно ми е тоа што треба да се нанесе на кожа за да се ослободи мирисот бидејќи во тегличето не мириса на ништо. Многу уникатен мирис, не можам да го поврзам со ништо што досега сум помирисала. Трае околу 40 минути, потоа пак треба да се нанесе на кожа.
  [​IMG]

  Го имам и спрејот за тело Twilight. Го напрскав на постелнината и се чувствував дека се наоѓам на поле со лаванда. Смирувачки сладок мирис, иако ја нема таа горчлива нота на лаванда. Трае околу 4-5 часа и доволни се 2-3 прскања за да се угушиш од него.
  [​IMG]
   
  На MayDiamonds и eliesaab им се допаѓа ова.
 3. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.954
  Допаѓања:
  103.457
  Пол:
  Женски
  Таман реков да направам тема за мирисите на Lush, гледам имало и тоа јас сум ја направила :D

  Ќе пишам пак подетално кои ги имам испробано :)

  American cream парфемот - убаво мириса на јагода и ванила заедно ама не ми е траен.

  Lust - по втор пат го купувам, убав цветен мирис, многу траен , мириса на 100% јасмин , само треба,да се внимава да не се прска на светла облека зошто остава некоја црвенкаста боја

  Vanillary - тежок мирис, не го користам често, за зимно време е одличен :) мириса на чиста ванила :)

  Кога сме кај спрејовите, ме имаат изненадено пријатно, се знае Let the good times roll е мирисот за кој имам добиено најмногу комплименти во животов кога се,работи за мирис :inlove: ќе го купувам засекогаш. Мириса на карамел, путер, печено благо , мириса со саати ако прснеш на облека и со денови се додека не ја испереш.

  Twilight- мириса на ванила и лаванда, убаво мириса само ќе сакав да е потраен.

  Нареден пат сакам да го земам Avocado co wash, го пробав на тестер мириса на портокал, лајм, овошно свежо. Исти е ептен траен , премногу ми се допадна.

  Баш би сакала да се активира темава :)
   
  На Astrum.Obtutus му/ѝ се допаѓа ова.