Парфеми на Алкалоид

Дискусија во 'Парфеми' започната од Lemon, 16 јануари 2015.

 1. Lemon

  Lemon Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2013
  Пораки:
  288
  Допаѓања:
  89
  Во каталогот на Зегин видов дека парфемите на Алкалоид се на попуст. Во другиве теми на форумов, Лола на Алкалоид е изгласан за прилично омразен парфем :D . Јас го имам користено Queen Code и не ми се виде лош. Но, другиве не сум ги користела и не сум ни видела каде може да се мириснат, никаде немало тестер по парфимерииве. Дали некој ги има користено Nirvana, Jeunesse или My verity? Коментар ако може :)
   

  Прикачени фајлови:

 2. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.615
  Допаѓања:
  73.640
  Пол:
  Женски
  И јас го имам Куин код и супер ми е , само многу е јак кој не сака јаки парфеми не му го препорачувам
  Јас сакав да прашам за машкиот Кинг парфем дали е добар , дали некаде има тестер да се помириса , сакам да му го купам на мм да проба наш македонски парфем :D
   
 3. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.388
  Пол:
  Женски
  Мене Kingот поише ми се допаѓа него Queen пример,го имам однесено на подарок на другар што му се допадна ама и плус мајка ми го има подарено на нејзини пријатели повоздрасни, голема разлика на генерации па им се допадна и на двајцата.
  Приступачни цени имаат околу 500-600 денари, мислам.
  Солиден квалитет, не0о не очекувајте трајност како Hugo-Boss.
  За женскиов кралицата пред да го сменат пакувањето не беше толку јак, бсш брше пријатен, мајка ми го корситеше како измеѓу резерва, кога ќе и се потрошеше NOA зашто само тој го користи. Сега е поконцетриран и мириса многу појако.

  Убави им се новиве опаковки, елегантно изледаат.
  Се освен кинг и квин е тешко ѓубре.
  Значи толку се лоши што срам ти е да им ги подариш на луѓе, зашто смрдат. Лолитата посебно, имам дома 4 неотпакувани, никој не ги сака. Мајка ми се смее дури и срамота ми е да фаќам врски у државни институции со таков поклон, бетер ќе ми згреши нешто:D
   
 4. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.790
  Допаѓања:
  133.870
  Пол:
  Женски
  Лола беше на времето хит, бар јас паметам дека кога бев основно и средно сите мајки, а богами и девојчињата се прскаа со Лола, имаше и парфем и дезодоранс. Мирисот уште ми е во носот. Знам дека парфемот беше имитација на некој од познативе парфеми, ама не ми текнува конкретно на кој (се ми се чини дека се работеше за Трезор на Ланком, ама не сум сигурна, не сум го мириснала да кажам дали е тој).
  За Квин можам да кажам дека е ок, а за другите не знам. Машките воопшто не знам како мирисаат, ама мислам дека парфемите на Алкалоид се во глобала премногу концентрирани и не би ги препорачала.
   
  На OmniaVanitas му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.053
  Допаѓања:
  1.353
  Дечко ми го користи од време на време, и супер е.
  Мое мислење за Кингот И квинот е дека се многу неутрални парфеми. Пример сум се прскала со Кингот, без да добијам коментар дека користам машки парфем.
  Да се разбереме ептен ретко, ама ептен :!:
   
 6. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.528
  Допаѓања:
  74.891
  Пол:
  Женски
  originalslika_Sattwa-gemma-59954593.jpg
  Од Алкалоид ја имам користено само белата Сатва,така ја викаат тогаш,и многу беше свежа и впечатлива.Сега не знам дали се произведува воопшто.
   
  На НаталиЛили му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.388
  Пол:
  Женски
  ^Ја има, дури мислам и со истата амбалажа.
  Проблемот е дали е за наш пазар или за извоз(добар процент од парфемоте се стрикно за извоз, пазар Косово, каде оделе како алва)
   
  На lunicka му/ѝ се допаѓа ова.
 8. WarriorAngel

  WarriorAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  1.363
  Допаѓања:
  2.890
  Пол:
  Женски
  Се продава ли Queen Code некаде? Барав, никаде не можев да го најдам. Слушнав дека престанале да го произведуваат. :^)
  Го имам користено и дефинитивно е еден од најдобрите парфеми кои ги имам користено. Исто така, Dreams беше многу добар, во виолетово пакување, ама уште како малечка го имав, сега не верувам дека уште се произведува.
   
 9. blackstyle

  blackstyle Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јули 2011
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  Јас летото ги гледав ги имаше во Zegin аптеките,провери таму може уште ги има.
   
  На WarriorAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Lemon

  Lemon Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2013
  Пораки:
  288
  Допаѓања:
  89

  Queen Code го има во Зегин.
   
  На WarriorAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 11. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.615
  Допаѓања:
  73.640
  Пол:
  Женски

  Прoвери вo дм јaс летoвo oд тaму гo земaв
   
  На WarriorAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  3.950
  Допаѓања:
  12.808
  Пол:
  Женски
  Jeunesse мириса преубаво, тежок е но ми се допаѓа.
   
 13. sexymama

  sexymama Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  78
  Која цена се парфемиве во Зегин?
   
 14. Lemon

  Lemon Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2013
  Пораки:
  288
  Допаѓања:
  89
  Queen code беше околу 450 денари, машкиот малку поевтин. Другиве мислам по 250 денари.
   
 15. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.615
  Допаѓања:
  73.640
  Пол:
  Женски
  Му го земав парфемов Кинг код на мм и му се допадна :)(y)
   
 16. Deppy38

  Deppy38 Нов член

  Се зачлени на:
  9 септември 2017
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Женски
  Queen code go kupiv 550 .. Ako e nekoj zainteresiran, ako go saka a nemozhe da go najde kje mu go prodadam kje se dogovorime po kargo za 300 den