1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Парфеми на познатите

Дискусија во 'Парфеми' започната од aNy-to, 22 јули 2010.

 1. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
  Дали досега имате користено парфем на некоја позната личност?
  Речиси скоро сите холивудски ѕвезди и други познати личности имаат свои парфеми како на пример
   

  Прикачени фајлови:

  • bekamovi_parfem.jpg
   bekamovi_parfem.jpg
   Големина на фајлот:
   32,3 KB
   Прегледи:
   2.871
  • aguilera-by-night-b.jpg
   aguilera-by-night-b.jpg
   Големина на фајлот:
   43,4 KB
   Прегледи:
   2.871
  • a.jpg
   a.jpg
   Големина на фајлот:
   7,7 KB
   Прегледи:
   2.871
  • celin_dion_parfume.jpg
   celin_dion_parfume.jpg
   Големина на фајлот:
   63 KB
   Прегледи:
   2.871
  • j lo.jpg
   j lo.jpg
   Големина на фајлот:
   20,1 KB
   Прегледи:
   2.871
  На juleeee му/ѝ се допаѓа ова.
 2. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  имам користено од наоми кембел.бритни спирс,кајли миног,парис хилтон,каролина херера,нина ричи,од калвин клајн,диор итн. :$ има убави парфеми секој според сечиј вкус,некои се поскапи некои поефтини :)
   
 3. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  од кајли миног ја имам целата колекција, и ми е една од омилените.
  [​IMG]
  од Хали Бери го ставам најчесто за излегување, затоа што е јак и многу сензуален.

  Моменатлно тие ми се омилени.
   
  На Didi.99 и Mila57 им се допаѓа ова.
 4. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
  Јас го користам парфемот на Наоми и сум задоволна од него.
   

  Прикачени фајлови:

  • naomi.jpg
   naomi.jpg
   Големина на фајлот:
   7 KB
   Прегледи:
   2.855
  На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 5. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Го имам користено парфемот на Елизабет Тејлор и беше прекрасен, а и во скоро време прочитав дека го прогласиле за најубав меѓу познатите. Па Парфемот на Кристина Агилера, Наоми Кемпбел итн
   
 6. preetygirl-J

  preetygirl-J Нов член

  Се зачлени на:
  26 мај 2010
  Пораки:
  491
  Допаѓања:
  78
  Планирам на Хали Бери да го купам, не е лош... :)
   
 7. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски

  уф, воопшто не лош да знаеш. Мене ми е многу сензуален, некако многу привлечен и секси. Го имам пакувањето од 30 мл. од нова година и сеуште го користам. Дури и следниот ден кога ќе станам мирисам на него.
   
 8. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Ева Лонгориа..
  [​IMG]
  Нина Ричи
  [​IMG]
  [​IMG]
  Бијонсе
  [​IMG]
   
 9. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  Го користам Curious од Бритни
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 10. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.567
  Пол:
  Женски
  Imam koristeno parfem od Britney Spears, preubav bese. Momentalno go koristam Ralph Lauren od Kanada go poracav da mi go donesat, isto taka go koristam i Pure POLICE rozeviot ima prijaten miris. Vi gi preporacuvam da gi probate,a posebno Ralph Lauren ima osvezuvacki miris taman za letnive denovi :)
   
 11. Belen

  Belen Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  65
  Naomi Campbell Cat Deluxe! :inlove: :inlove: :inlove:
   
 12. flawless

  flawless Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2010
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  5
  [​IMG]

  Beyonce - Heat
   
  На Maggie-m му/ѝ се допаѓа ова.
 13. broken099

  broken099 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2010
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  434
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Mila57 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  237
  [​IMG] моментално најнов ми е овој и го ставам за вечерни излегувања,и многу ми се допаѓа,задоволна сум од него.Исто така ми се допаѓаат и [​IMG] [​IMG]
   
  На Mila57 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  Новиот парфем на Бритни Спирс, 9ти по ред, ќе излезе овие денови. Сигурно ќе биде преубав како и сите претходни. Еве ја рекламата.

  http://www.youtube.com/watch?v=BM-gBByr ... r_embedded
   
  На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 16. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.485
  Допаѓања:
  2.948
  [
  Бијонсе
  [​IMG][/quote]
  ммм .. ептен си го сакам, мн. е убав ;)
   
  На Maggie-m и Mila57 им се допаѓа ова.
 17. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.090
  Допаѓања:
  56.318
  Пол:
  Женски
  Обично се убави и квалитетни овие парфеми. Чинат помалку од полуксузните, но се подеднакво трајни. Сепак, некоја славна личност не би дозволила нејзиното име да краси било каков производ. Имам користено еден на Наоми, плав, Mistery мислам се викаше... прекрасно мириса, би го купила пак. Ваквите парфеми се исплаќаат за почесто користење, ако не сакате да си ги трошите поскапите многу брзо.
   
 18. didija

  didija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  118
  Beyonce Heat , преубав е ...
   
  На Maggie-m му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  Victoria & David Beckham
  [​IMG]

  Intimately Beckham
   
 20. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  880
  Пол:
  Женски
  Имам користено и сеуште користам перфемот Kate Moss, не се прска туку со стапче се нанесува, и е одличен за вечерни излегувања и прееубаво мириса.. :)
   
  На Mila57 му/ѝ се допаѓа ова.