1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Парфеми на точење

Дискусија во 'Парфеми' започната од bilkata, 18 јануари 2010.

 1. bilkata

  bilkata Администратор

  Се зачлени на:
  4 октомври 2008
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  1.679
  Споделете ги вашите впечатоци за парфемите на точење и копиите на поскапите парфеми од познатите марки.

  • Сметате ли дека се доближуваат до квалитетот на скапите парфеми?
  • Кога имате ограничен буџет, дали купувате копија на скап парфем или претпочитате да ги потрошите парите за парфем од некоја марка со попристапна цена?
  • Имате ли омилен парфем на точење?
   
  На Elen.b му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Омилен парфем на точење: Хот Котур дефинитивно
   
 3. anije

  anije Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  39
  ммммммммммммммм ванила ;)
   
 4. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.626
  Допаѓања:
  4.429
  Пол:
  Женски
  имам користено да и не е толку лошо омилен ми беше Chanel 5
   
 5. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Ауу никако! Како помала имам купено, и буквално имав ИЗГОРЕНИЦИ на вратот со само едно нанесување, па неколку недели се мачкав со креми дур ми заздрави кожата. катастрофа се, не ми паѓа на памет некогаш да купам такво нешто.
   
 6. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.697

  Да не ставаше во лето,директно на кожа а притоа да си била и изложена на сонце ???

  Инаку парфеми на точење користам и сум доста задоволна. Го пробав и Ричи Ричи од Нина Ричи,но на почетокот не ми се допаѓаше мирисот,меѓутоа ми стана интересен и многу го засакав :) .Исто така и супер се cool water од davidoff и light blue - dolce gabbana. :)
   
 7. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  a ovie parfemi na tocenje se nesto slicni na originalot ili kako?
   
 8. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.642
  Допаѓања:
  149.349
  Немам користено на точење затоа што имав слушнато дека имаат голем процент на алкохол,па некако шубе ми беше да не си ја исфлекам кожата.
  Инаку,другарка ми користи долго време и се кладевме дека нема шанси оригинал со на точење немаат две допирни точки,јас изгубив.Смешно споредивме,ама кладба е кладба.Во јуник со оригинал јас,во рефан со копија таа,отидовме на кафе,мирисот еднакво се развиваше и еднакво мирисаше,искрено.Купува од рефан доле во гтц и немате поим колку верно се направени,а траат дури и подолго од оригиналите.Да достискам од овие што ги имам,па планирам да се опремам за евтини пари со супер парфемчиња.
   
  На bambuca и aleksandra-gates им се допаѓа ова.
 9. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  87
  I jas go imam koristeno Chanel 5 na tocenje isto od Refan i prezadovolna sum dolgo traese mirisot...sega mi e potrosen ama planiram pak da si zemam a i nekoj drugi parfemi na tocenje, za drugi parfimerii na tocenje neznam ama od Refan odlicni se
   
 10. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Чим рефан го фалите и јас ќе видам :) Иначе дечко ми на точење го има One Million , супер е .. и јас си го ставам од време на време хахаха :D
   
  На ivona29 и LadyBug.k им се допаѓа ова.
 11. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  kolku cinat vakvite parfemi?
   
 12. principesa

  principesa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  96
  vo refan se 50 denari 10 mililitri
   
 13. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.241
  Допаѓања:
  42.972
  Си купувам, не често, но кога сакам да испробам некој бренд, прво се обраќам на копиите ;)
  Единствен кој ми траел и дефинитивно ми одговарал на кожата и не ми правел проблем, е Аква Воман, кој го користев цело лето, и после си го купив оригиналот.
   
 14. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.885
  Допаѓања:
  198.209
  Пол:
  Женски
  И јас си купувам од Рефан парфеми на точење и сум многу задоволна... ги имам повеќе и ги менувам... единствена мана им е тоа што може да се случи да не држат некој парфем повеќе, и да мора да си го купам во оригинал... тоа ми се случи со Versace Crystal Noir ;( ;( ;( а го обожавам тој парфем... и сите викаат дека ми прилега... а ми мириса на слатко од смокви... зелени ;( ;( ;(
   
 15. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.697
  Најдеќе држи Ричи Ричи барем од тие што ги имам пробано. :) Ставив на една марама уште пред една недела.Денеска ја ставив истата пак и сеуште мирисаше. :D
   
  На Tamarche92 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. tei4

  tei4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  3
  И јас користам точени парфеми од Рефан...го користам J'Adore на Кристијан Диор и можам да ви кажам дека е потполно истиот мирис, бидејќи пред тоа го имав оригиналот...Рефан се навистина добри... :D :clap:
   
  На Madonna му/ѝ се допаѓа ова.
 17. LoOnyD

  LoOnyD Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  391
  Пол:
  Женски
  Јас порано имав во близина парфимерија... немаше многу голем избор и затоа секогаш си земав Cool water од Davidoff, а и многу ми се допаѓаше! Ама откако ја затворија не сум купила на точење, убаво што ме потсетивте може да се земе нешто неиспробано на точење! :)
   
 18. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Сум користела,некои се убави ,некои не!Но дечко ми еве веќе неколку години користи Joop,и искрено позадоволен е од тој на точење,отколку од оригиналот.Му имам купено дав-три пати оригинал,не трае како тој на точење :worried:hock: дури чудно.Затоа не се оградувам дали е скап или пак во шишенце на точење,дури и ми се практични кога ќе ме фати манија по парфеми односно кога ги трошам многу брзо.Рефан стварно се добри,додуша не знам јас некој друг производител.
   
 19. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  98
  Зависи кај купуваш и каков промет има парфимеријата. Некои ги мешаат со детилирана вода и треба да го испрскаш пола шишенце за барем малку да мирисаш, а оние кои не ги практикуваат овие далавери се ок. Неколку пати имам купено на точење и задоволна сум, зависно од парфемот со какви ноти е, но траат во текот на денот во секој случај.
   
 20. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  81
  а ќе може да ми кажете некоја продавнуица кај што точат добри,не сум купила до сега а некогаш ми треба резерва шишенце :D