Парфеми на точење

Дискусија во 'Парфеми' започната од bilkata, 18 јануари 2010.

 1. LoOnyD

  LoOnyD Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  390
  Пол:
  Женски
  Па ова што се спомнува РЕФАН уствари е парфимерија се наоѓа во ГТЦ во подрум ... во пролазот карши верото, меѓу двете кинески продавници! :roll: Мислам дека имаше цд-тека порано до него , сега не сум сигурна! Мислам дека добро објаснив :roll: :roll: не сум сигурна али во секој случај еден круг низ подрум и ќе го најдеш ...се наоѓа! :mrgreen:
   
 2. gabi.t5

  gabi.t5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  од секогаш сум употребувала оригинални (скапи) парфеми.за рефан дознав овде на форумов и решив да си купам едно парфемче на точење.го земав ангели и демони на живанши прекрасен е трае исто колку оригиналот и потполно исто мириса.и да ви казам ке продолзам да си набавувам од таму.фала ви :up:
   
 3. delete

  delete Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  ONE I ORGANZA :)
   
 4. Tammy

  Tammy Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  33
  хот котур.. ммм :mm:
   
 5. SunFlower94

  SunFlower94 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  362
  се согласувам..и јас си го купив тој да го пробам и прекрасно мириса и мирисот трае :)
   
 6. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.091
  Допаѓања:
  1.124
  Бев во четвртокот и како што сум голем баксуз дуќанот се реновираше :D :D
   
 7. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.873
  Допаѓања:
  3.859
  Пол:
  Женски
  Па користам-да...зошто да не :) имам пробано шанел,долче и габана лајт блу,ванила...
   
 8. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  879
  Допаѓања:
  271
  за овие парфеми ич не знам колку се оригинални имам користено органза и од ванила и еден џангл се викаше ама за никаде беше џанглот ептен јак ама органзата е петче баш ме потсетивте да одам и да си наточам а тој од ванилата шишенцето и ден денес го чувам ама јако мириса а можете ли да ми кажете колку од прилика да се наточи парфем 30 мл?
   
 9. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.825
  Пол:
  Женски
  Кај нас е 4 денари од милилитар. Значи 40 денари најмалото шишенце што го точат од десет милилитри. За Ск незнам, ама веројатно тука некаде се.

  И добро што ме потсетивте, да си земам и јас некое шишенце, да си имам на залиха :lol:
   
 10. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.091
  Допаѓања:
  1.124
  Има на некое друго место Рефан ? .. зошто бев таму и дуќанот се реновира , а сакам да си купам ново парфемче :)
   
 11. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  14.915
  Допаѓања:
  118.386
  Пол:
  Женски
  Се реновира? Е па тогаш пробај во Буњаковец, во влезот спроти Архитектонски факултет што е, од десна страна е Рефан, не можеш да ја промашиш.
  Инаку јас дефинитивно само од Рефан си купувам, во Охрид исто има парфимерии што држат парфеми на точење, ама не се истите. Рефан ги набавува оригиналните парфеми, со таа разлика што имаат навистина некој поголем процент на алкохол, ама тоа не би требало да биде проблем. И онака за оригиналните парфеми се плаќа амбалажата и името, па не знам дали вреди толку пари да се дадат за нешто што можеш и поевтино да го набавиш.
   
 12. Desperate

  Desperate Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2010
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  3
  Девојки Рафан во ГТЦ работи :) Баш вчера си купив нов парфем од таму, а цената на 10 мл. со нивно шишенце е 80 ден. а 10 мл. со ваше шишенце е 50 ден.
   
 13. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.091
  Допаѓања:
  1.124
  Јас кога бев се реновираше ... Епа супер , полесно ми е да одам во ГТЦ :)
   
 14. kacita

  kacita Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  1
  paris hilton e isto mn dobro parfemce, onaka, bas letno
   
 15. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  693
  Допаѓања:
  238
  Значи кај нас се најефтини :) 30 ден со наше шишенце
  Не купувам многу такви, единствени што ги засакав од наливните парфеми се кашмир и мошусот ;)
   
  На Hopeful му/ѝ се допаѓа ова.
 16. anickata

  anickata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  69
  ајде препорачајте ми некое убаво парфемче? прв пат ќе земам на точење утре планирам да идам па препорачајте ми некое :*
   
 17. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.724
  Допаѓања:
  5.140
  roberto cavalli, hipnotic poison, magic poison, cool water, angeli i demoni ;)
   
 18. anickata

  anickata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  69
  фалаа :*
   
 19. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.746
  Секси Графити. еден од омилените
   
  На SweetCandy му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Lil-bitch

  Lil-bitch Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2010
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  22

  :y: :y: :y: и јас истоо...