1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Парфеми на точење

Дискусија во 'Парфеми' започната од bilkata, 18 јануари 2010.

  1. LadyFlame

    LadyFlame Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    339
    Колку е цената?
     
  2. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    ^ Во делта ароматик, цената на парфемното масло е 80 денари од 1 мл. А наливните парфеми нивни се многу ефтини, не ми текнува точно.. но еве јас земав парфем со нивно шишенце 50 мл и ме фати 140 денари :?:

    Додека во рамстор цените им се од 50 ден. за 10 мл со наше шишенце,а со нивно околу 80.. претпоставувам :)

    Околу тие цени се врти, не е поскапо од 150/200 денари како и да е :)
     
  3. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    има ли некој парфем што мириса слично на чунга лунг (мислам во тој стил детско,разиграно ;) ) и сте го користеле...имаше една колешка лес лионс само незнам каков е тој а многу јако и убаво мирисаше :rofl:
     
  4. vikiimacko

    vikiimacko Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2013
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    44
    ЈАС ГО КОРИСТАМ ОД РЕФАН EMPORIO ARMANI И НЕ Е НЕШТИ НАЈТРАЕН ИАКО МИРИЗБАТА Е ИДЕНТИЧНА СО ОРИГИНАЛОТ! АМА ОРИГИНАЛОТ ГО НЕМА ВЕЌЕ ВО ПРОДАЖБА!
     
  5. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Порано купував од Рефан. Сега веќе купувам оригинали. Дома колекција имам вече :rofl:
     
  6. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Каде можам да најдам добра копија од Givenchy Very Irresistible l'Intense !?
    Рефан можеби !? :wasntme:

    Парфемов е непребол, но премногу ми е скап. Би го купила, но не ми се банкротира уште од сега. :D
    Со денови го мислам, ама ако веќе купувам, сигурно би било алтернативна верзија.
     
    На Libera му/ѝ се допаѓа ова.
  7. vikiimacko

    vikiimacko Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2013
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    44
    земи го слободно од Рефан држи и преубав е! мирисот воопшто не е изменет а трае сигурно едно 5 часа минимум .....барем во мојот случај беше така...јас прво го користев оригиналот па полсе наравно пошто ти паѓа стандард почнав на работа да се прскам со тоа од рефан и добивав само пофалби а оригиналот за невечер за искачање....инаце ако имаш да одвоиш 600,00 денари земи ја копијата на Bargello можам за овие со сигурност да ти потврдам дека е преубав потраен од тој на рефан...но ако немаш толку зимај од рефан!
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.068
    Допаѓања:
    44.096
    Пол:
    Женски
    На точење имам купено само Ричи Ричи и сега последно купив Хуго Бос оринџ,многу убаво мирисаат и траат...
     
  9. chips.for.free

    chips.for.free Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2013
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    37
    Каде има голем избор на точени парфеми? Во Скопје?
     
  10. EMILI1999

    EMILI1999 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2012
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    52
    Пол:
    Женски
    Да ми препорачате некој нежен парфем од Ескада на точење да го земам? :wasntme:
     
  11. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    Ѕирни во Рефан во ГТЦ.
    :)
     
  12. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    ^ Каде точно во ГТЦ има Рефан, зарем не е затворена веќе некое време продавницата?
     
  13. Giovanna

    Giovanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    1.944
    Допаѓања:
    10.075
    Во подрумот е, во едно од пролазчињата што водеа до старата подземна автобуска станица.
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Ivy18

    Ivy18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2012
    Пораки:
    204
    Допаѓања:
    76
    Немам никогаш купено парфем на точење , ве молам препорачајте некое нежно, со сладок мирис сакам да пробам, фала однапред. :) :*
     
  15. LadyInTheDark

    LadyInTheDark Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2013
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    2.754
    Според мене јас од тие што ги имам користено досега најубави и нежни ми биле од кокос,јагода и ванила ги мешам сите три во едно и преубаво мириса долготрајни се и јако мирисааат :inlove: Не е воопшто скап а повеќе вреди за разлика од некои кои скапо ги плаќаат но немаат некоја поголема разлика од овој :)
     
    На Ivy18 и EMoonlight им се допаѓа ова.
  16. Anonnimna

    Anonnimna Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2011
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    76
    Дали знаете дали го има La Petite Robe Noire од Guerlain? :)

    (eвентуално парфем на точење Lolita Lempicka бидејќи викаат дека најсличен мирис имале)
     
  17. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Препорачајте ми некој така пролетен парфем на точење, со лесен и пријатен мирис. :)
    Инаку имам моментално Армани и има убав некој мирис на вишни со нешто ама после саат два му се губи тој мирис, пак мириса али како скроз друг парфем.А другиве што ги имам зимано од Рима во Бисер се многу трајни по неколку дена ми имаат траено на облека а 40 денари е 10 мл.
     
  18. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.968
    Допаѓања:
    8.726
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно повеќе траат, а и редовно ги користам.Најомилен ми е мирисот на ванила :)
     
  19. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Никогаш не сум користела наливни парфеми.Не дека се работи за гордост,туку едноставно не сум помислила како можна опција.Не знам ни каде се продаваат,ни која е цената,ни дали се добри :?:
     
  20. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.684
    Допаѓања:
    97.981
    Пол:
    Женски
    Искрено овие на точење и копиите,може да ми се смеете,ама не се осудувам да ги ставам на гола кожа.Секогаш прскам на облеката иако знам дека не е тоа тоа.Ама гледајќи како ги продаваат без декларација,и никаков друг податок внимавам што ставам на себе и во себе.