1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Парфеми на точење

Дискусија во 'Парфеми' започната од bilkata, 18 јануари 2010.

  1. Inppu

    Inppu Нов член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2014
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Знаете ли кај да најдам Nao Magic - Naomi Campbell на точење во Скопје?? :$
     
  2. vikiimacko

    vikiimacko Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2013
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    44
    ГО ИМА НА BARGELLO ТИЕ НЕ СЕ НА ТОЧЕЊЕ НЕГО ВО НИВНИ ШИШЕНЦЕ АМА ТРААТ БАРЕМ ПОВЕЌЕ ОД ОВИЕ ОД РЕФЕАН...БАРЕМ НА МЕНЕ...ВИДИ ГИ ИМА СПРОТИ PLAY НА УЛИЦА МАКЕДОНИЈА ИЛИ ВО РАМСТОР И ТАМУ СЕ 600 ДЕН.
     
  3. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.228
    Допаѓања:
    5.650
    Пол:
    Женски
    Јас дојдов да ви препорачам многу убави парфеми(по мој вкус секако, јаки се, и кога ќе ставиш да мирисаат наокулу тебе :D )
    Пред неколку недели го земав Cаshmere, ммм :mm: , a по него bright crystal. Сега и двата ми се потрошени, и искрено мислам дека ќе ги користам до крај на животот од што се преубави :D :D
     
  4. BelieberYeahh

    BelieberYeahh Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    1.443
    Допаѓања:
    2.205
    Пол:
    Женски
    Досега имам на точење користено Escada,а денес го купив Black xs-Рaco Rabanne и преубави се двата,би ги ви препорачала. :inlove:
     
  5. BelieberYeahh

    BelieberYeahh Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    1.443
    Допаѓања:
    2.205
    Пол:
    Женски
    Досега имам на точење користено Escada,а денес го купив Black xs-Рaco Rabanne и преубави се двата,би ги ви препорачала. :inlove:
     
  6. jovana03

    jovana03 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2013
    Пораки:
    1.759
    Допаѓања:
    6.672
    Пол:
    Женски
    До пред некој месец земав ангели и демони. И си одам пак да си земам од истиов, ми точат, редам на мене, гледам не е истиов. Од тогаш почнав да си купувам парфемчиња, не точам веќе.
     
  7. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.568
    Допаѓања:
    80.643
    Пол:
    Женски
    ^
    Не знам од каде си земала парфем на точење, но и јас го приметив истото во копиите на Рефан.
    Ист парфем купен од различни градови не мириса исто. :^)
    И јас си купив на крај, ама сепак не се откажувам и од овие, ќе се најдат за натаму-наваму. :)
     
  8. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Девојки препорачајте ми некој убав пролетен парфем.Само да нема некој јак мирис на ружи.
     
  9. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.933
    Допаѓања:
    30.765
    Пол:
    Женски
    Омилени парфеми на точење ми се Nina Ricci и Opium :)
     
  10. vikiimacko

    vikiimacko Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2013
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    44
    земи некој на ескада.....или можда bright crystal versache,,убави се тие.....ама можеш да пробаш и со valentina na valentino преубав е ...цветен а да ама преубав и многу трае....мада мене незамензлив ми е si на armani - го имав оригиналот и преубав е само ме нервираше што не трае многу барем не на мојата кожа...штета! :devil:
     
    На Anna-Banana му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    Jaс имам си купив во саботата од Кокос 25 мил. за 76 ден+ шишето. Сега сакам да си купам од Бритни Спирс и од Нина Ричи. Цена да не знаете случајно?
     
  12. Luna91

    Luna91 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2013
    Пораки:
    3.067
    Допаѓања:
    17.202
    Јас случајно го купив Ричи ричи и lady milion и двата се супер. Задоволна сум од трајноста и доста се слични на оргиналите.
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Meredit

    Meredit Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    91
    И јас си купив од нина ричи и можам да кажам дека парфемот е прекрасен и убаво мириса и трае многу долго.
     
  14. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    Јас без cool wather women не можам
    Го користам 10 години,за тоа време менував многу...и мене ми се допаѓаат нина ричи и лејдимилион ама привремено
    Последен го земав спорт лајт од авон и на него ми помина мерак од неколку прскања
    Си се вратив на кул вотер ДА ЖИВЕЕ! :lol:
     
  15. Nezna28

    Nezna28 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2013
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    215
    Не џабе рекле, сиромавиот двојно плаќа. Подобро соберете си некој денар и купете си некое добро оригинално парфемче, отколку да го купувате ова ѓубре, кое незнаете нити што е ниту од каде е. Ај што ќе биде работава нити смрди нит мирише, туку можете да се исипете по вратот или недај боже ќе ви се нафрлаат некои чудни брадавици околу вратот па ќе си го нагрдите телото за цел живот.
    Или доколку немате пари подобро купете си дезодоранче од познат производител со декларација отколку да се зезате со овие глупости.
     
  16. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Ги користам на точење веќе подолго време и никакви проблеми сум немала, ни осипи, ни флеки по облеката, и дури ми траат и по 2-3 дена на облека.
    Зашто би давала 50-100 евра за оригинал кога можам да го имам за 40 денари, сигурно нема по град да се шетам со парфемот во рака дека ми е оригинал. |(
     
    На Anna-Banana, Hipica, anuskaNESTLE и 2 други им се допаѓа ова.
  17. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.196
    Допаѓања:
    2.521
    Го има негде овој на точење? :)
    [​IMG]
     
  18. Luna91

    Luna91 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2013
    Пораки:
    3.067
    Допаѓања:
    17.202
    Глупости бе... Познавам толку луѓе што користат вакви парфемчиња и ете сите шетаат со брадавици по вратот и се нагрдени :x
     
    На girl1985 и SimonaTino им се допаѓа ова.
  19. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    А демек оргиналот знаеш од каде е?
    Јас не гледам ништо лошо во парфемите на точење, точно е дека не траат баш и не мирисаат исто ко оргиналите али неможе секој да си дозволи да купува оргинал кој чини минимум 3000 денари за најмалата милитража. Имам искуство со парфеми на точење кои мирисале на алкохол, кои на ништо не мирисале и кои смрделе но еве некој си има позитивно искуство. Мене лично не ми траеле нешто долго тие на точење ниту пак ми мирисале убаво, бледи копии ко правени, а не доправени. Кога не би можела да си дозволам сигурно би купувала на точење, не гледам дека е нешто страшно.
     
  20. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    А цена може да ми кажеш?Јас прашв на едно место 176ден. :^) Некаде поефтино има?