Парфеми на точење

Дискусија во 'Парфеми' започната од bilkata, 18 јануари 2010.

 1. Dragana96

  Dragana96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  20
  Девојки дали знаете која е цената на парфеми на точење во рефан и дали се потрајни?
   
 2. blackwave

  blackwave Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2014
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.802
  Пол:
  Женски
  Од парфемите на точење, Рефан се дефинитивно најдобри. Мирисите им се најблиски до оригиналите, и имаат солидна трајност. Цената им е 50 денари за 10 мл, и има разни големини на шишенца (10, 30, 50 мл).
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. marchi-cool

  marchi-cool Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  4.742
  Допаѓања:
  9.278
  Пол:
  Женски
  Posledno koristev eden naliven pardem sto go zedov vo Zito pred eden mesec. Prejak I dosta traen bese. Edvaj go podnesov. Srejken sto bese 10ml. Ne se sejkavam na imeto.
   
 4. Isobel

  Isobel Активен член

  Се зачлени на:
  18 март 2018
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  210
  Дали го има Good Girl парфемот на точење?
   
 5. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.627
  Допаѓања:
  14.958
  Пол:
  Женски
  Имам купувано парфеми од Рефан во Сити Мол.Ем се попрактични ем поекономични за луѓе како мене кои се бањаат со парфем :$ :rofl:
  И стварно држат.Препорака од мене (y)
   
 6. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  976
  Допаѓања:
  694
  Кои се потрајни ба еконик или рефан? И каде можам да најдам економик?
   
 7. marchi-cool

  marchi-cool Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  4.742
  Допаѓања:
  9.278
  Пол:
  Женски
  на рефан се потрајни
   
 8. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.408
  Пол:
  Женски
  мене лично економик ми се потрајни и мирисаат скоро блиску до оригиналните парфеми, нема многу дестилирана вода и алкохол во нив.
  Имаш во Лептокарија, има во Кисела вода...
   
  На Shalitra и Rama им се допаѓа ова.
 9. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  976
  Допаѓања:
  694
  Не сум во Скопје јас
   
 10. Calla

  Calla Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  731
  може да се порача и онлајн мислам, провери на страната нивна
   
 11. KayaLena

  KayaLena Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  514
  Јас да ги пофалам Економик, вчера прв пат купив од чиста радозналост и позитивно сум изненадена. Го купив 270 ( инспириран од Chanel chance eau fraiche), одамна го имав оригиналот и многу многу е сличен..
   
 12. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  3.608
  Допаѓања:
  20.418
  Пол:
  Женски
  Не се трајни, а и не мирисаат ко оригиналите.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.