Парфеми на точење

Дискусија во 'Парфеми' започната од bilkata, 18 јануари 2010.

 1. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  693
  Допаѓања:
  238
  Јас да ти кажам дека мои другарки земаат од Шарм.Арно ама јас еднаш се прснав на училиште и да ти кажам до дома дојдов и не се сеќаваше мирисот повеќе. Што значи од таму НЕ. Јас ПОРАНО земав од едно малечко парфимериче во зграда македонија( нз како се вика) и бев задоволна. Земи си од таму па види, а знам дека тетка ми зема мошус од таа и баш е...мммм :inlove: . Долго трае и онака баш сличен мирис ми има како оригиналот. :) ;)
   
 2. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.828
  Пол:
  Женски
  ^^^ Во Кики го земаат од рефан, и мислам дека не лажат, пошто се што сум зела е нормално :D . Не го разредуваат, траат, и плус има најголем избор, или пак наспроти Соник кафулено парфимеријата, kaj еден убав дечко :$ :D ама немаат многу, само неколку што се бараат најмногу :) Таму.
  Еее да, и аптекана наспроти зградана Македонија, малечка една, и тука чуваат рефан наливни :)
   
 3. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.329
  Допаѓања:
  1.566
  Пол:
  Женски
  Guilty - Gucci и Avril - black star на точење ги нема, Nina Ricci - Ricci Ricci го има :) имам прашано во Рефан :)
   
 4. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  2.639
  Допаѓања:
  4.056
  Еј фала^^ али ја се премислив сега од аврил до бритни стигнав па ќе видам што ќе земам. Фала сепак :)
   
 5. Mila92

  Mila92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2010
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  3
  lugje probajte go D&G-the one....nemate mirisnato neso poubavo, a i mislam deka go ima vo Refan na tocenje :) poz
   
  На sonuvacka му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.286
  Допаѓања:
  1.809
  Пол:
  Женски
  Сум користела. И задоволна сум од некои. :) А некои се многу различни од оригиналот..
  лошото е што ги мешаат некои со вода... |(
   
 7. S-A-N-D-R-A

  S-A-N-D-R-A Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  13
  На точење само roberto cavalli, најубав е,а трае и долго време ;)
   
 8. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.430
  Допаѓања:
  174.088
  Пол:
  Женски
  Прашањево ми е малку оф топик ама ајде може знаете...кога бев последен пат во Рефан да си земам парфемче приметив дека имаат лосиони, гелови за туширање, креми....се и сешто. Продавачката ми ги фалеше а и фино изгледаа-дали некоја од вас купила нешто и како се покажале?
   
 9. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  877
  Пол:
  Женски
  што точно сакаш да кажеш? те молам појасни. дека разгалена сум нешто, или дека знам да ценам квалитет..
   
 10. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  122
  Јас не сум користела парфеми на точење, сепак мислам дека треба да пробам, бидејќи стварно има убави со попристапни цени од оригиналите. А и гледам сте дале убави совети, па може кога ќе го потрошам моментално овој што го имам да си купам некој на точење. :)
   
 11. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  189
  Пол:
  Женски
  наоми Кембал на точење е многу убав, многу сум задоволна од него. :)
   
 12. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.251
  Незнам, мене ми е некако чудно да земам парфем на точење, ептен сум скептик за такви работи си мислам дека е измама и дека нема да траат.

  Сега ме заинтригиравте со парфемите од Рефан, па ме интересира колку пари се?
  Имам видено дека имаат посебно шишенце пишува Рефан интересно ми се виде :)
   
 13. 135-5

  135-5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2010
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  5
  Aко знаете кажетеми од каде можам да купам парфемче на точење во битола а да биде трајно.поздрав. :)
   
 14. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.117
  Допаѓања:
  123.135
  Пол:
  Женски
  Парфемите на Рефан се 50 ден. 10 мл. Не е тоа скапо, споредено со она што го плаќаме за оригиналите. Ама само во Рефан можеш да најдеш добри парфеми, мислам дека тие се дел од бугарска фирма Рефан (така имам слушнато, може не е вистина), која директно од производителот го набавува парфемот само без амбалажата (за која се плаќа, поточно за името). Евентуално може да содржат нешто повеќе алкохол од оригиналните (е тоа не ми се бендисува, ама досега сум немала проблеми, фала Богу). Сите други кои продаваат парфеми на точење немаат врска, мирисот не е тој, брзо исчезнува или пак се менува со тек на време.
   
 15. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.251
 16. LittleMissSunshine

  LittleMissSunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  19
  Еве ја и листата на парфеми не сум купувала оддамна ама би требало да се овие, барем јас кога купував така беше

  http://sitekreator.com/cosmetice/parfumuri.html
   
  На kolovoz, Ema.Sk и sesilija им се допаѓа ова.
 17. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.117
  Допаѓања:
  123.135
  Пол:
  Женски
  Ова се нивните производи, ама за нив не можам да ти кажам ништо, бидејќи не сум ги пробала. А од парфемите сум задоволна. Последно забележав дека имаат промоции, па со купен парфем даваат некој нивен производ. Ама не сум начекала кога јас купувам да има такво нешто.
  Од друга страна, поубаво ми е вака да купувам... затоа што мене брзо ми досадуваат парфемите (освен од cK, па нив ги имам оригинали), па со 10 мл што брзо го трошам нема време да ми досади :lol:
   
 18. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.251
  Баш ме заинтересиравте, ќе си купам некој парфем на точење, само ќе ми се изгуби магијата кога си го земам шишенцето од оригиналот и си се прскам, вака нема да биде исто :|

  Знаете дека некогаш шишето може да чини дури 70% од цената на парфемот, тоа најмногу го продава самиот парфем и затоа толку се вложува во неговиот дизајн.
   
 19. LadyBug.k

  LadyBug.k Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  13
  Испробувам разни парфеми на точење(имаме дуќан за женски работи па сешто испробувам) и најубави ми се very irresistible givenchy,touch of pink и naomi campbell посебно :)
   
 20. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.075
  Допаѓања:
  1.619
  naomi campbell мислам дека е подобар е и од оргиналот, за летно време кул вотер мм прекрасен,
  Често ги кориастам, секогаш имам шишенце во ташната па ако ми затреба се мирисам