Парфеми на точење

Дискусија во 'Парфеми' започната од bilkata, 18 јануари 2010.

 1. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.789
  Допаѓања:
  3.256
  Пол:
  Женски
  Најчесто ги користам Naomi Campbell, Roberto Cavalli и Хипнотик...
  Си овој пат си земав (по препорака на продавачката) шишенце пола со Ванила пола со Кашмир и морам да кажам дека ептен сум задоволна. Долго трае и е совршен за во зима.
   
 2. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  2.638
  Допаѓања:
  4.054
  Naomi Campbell, најдобар е дефинитивно, мајка ми зема од Рефан. Исто јас земав еден, Pink Love се викаше, преубаво мирисаше и долго траеше. Додуше јас ич не се секирам дали е оригинал или не, само да трае долго и да мириса убаво а не ефтино и веднаш да се изветрее мирисот. :!:
   
 3. trendy

  trendy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2010
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  172
  Naomi Campbell исто така преубав е многу убаво мириса и трае..
   
 4. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.419
  Допаѓања:
  45.875
  Пол:
  Женски
  Некој ги спомна другите производи на Рефан - можам да кажам дека се одлични. Бугарска фирма е, но со европски квалитет. Путерите и пилинзите за тело, сапуните... супер се.
  Само парфемите на точење баш не сум ги пробала, ама гледам дека ги фалите, па ќе си набавам некое.
   
 5. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  1.934
  Допаѓања:
  3.017
  Супер им се производите. :up: И многу се ефтини. Имам купено крема за лице за 40 денари. :D Има продавница во Трговски во Скопје во порум.
   
 6. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.337
  А дали има од нивните производи по парфимерри по другиве градови? На пример во Прилеп? :)
  Навистина имам желба да ги разгледам, ако знае некој дали носат по другиве градови нека пише.
   
 7. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.419
  Допаѓања:
  45.875
  Пол:
  Женски
  Имаат неколку мали ефтини кремчиња, а имаат и скапи производи над 400 денари. Туку офтопик отидовме, па да прашам: во Охрид точат некаде Рефан?
   
 8. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.470
  ^^ Е убаво што се погоди Living Glam online, а кажи ми се продаваат во Скопје другите производи на Рефан што ги спомена, путер за тело, млеко и такви слични работи?
   
 9. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.419
  Допаѓања:
  45.875
  Пол:
  Женски
  Мислам дека се продаваат, дистрибутери се за сите нивни производи и имаат продавница во Скопје... за сигурно не знам да ти кажам.
   
 10. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.250
  Јас имам видено продавница на Рефан кога бев во Струмица во Глобал.
  Девојки од Струмица, ако ве интересира да си знаете ;)
   
  На Lovedaci му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.415
  Допаѓања:
  168.878
  Пол:
  Женски
  Јас ги видов останативе производи во нивната продавничка во подрум во гтц.
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  14.913
  Допаѓања:
  118.321
  Пол:
  Женски
  REFAN има продавнички во ГТЦ подрум и во Буњаковец, во редот со Шатци.
  Има од нивните производи, и тоа доста :)
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Siksi

  Siksi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  305
  Ричи Ричи најдобар :D
   
 14. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.470
  Конечно поминав во РЕФАН и земав 10 мл Naomi Cempbell Cat deluxe, за проба, преубаво мириса, па да видиме колку ќе трае. :)
  Имам чувство дека наскоро пак ќе се вратам. :D
  Имаат и многу убава козметика на самата фирма како што кажаа неколку девојки, земав нешто од ароматичните сапуни и лосион за тело. :P
   
 15. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.415
  Допаѓања:
  168.878
  Пол:
  Женски
  ^ Тренди дај да споделиш какви се сапунчињата и лосионот :)
  офф топик-ЧЕСТИТКИ ЗА ДИПЛОМАТА!
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  436
  и јас имам земено парфемче од рефан и долго ми траеше само пумпицата од шишенцето ми се расипа,па морав да го префрлам во друго, а цената на лосионите и на другата козметика по колку се?како им се движат цените??
   
 17. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.470
  ^ Путерот за тело им е 290 ден. Ама пакувањето е големо и многу јако мирисаат, претпоставувам дека се трајни.
  Купките и геловите за туширање им се некаде од 120-220 ден.
  Спрејовите за тело се од по 100 мл - 150 ден. и морам да ги пофалам, има убави мириси, само внимателно да се погледне.
  Сапуните им се многу интересни, долниот дел е сапун, има за ароматерапија, за пилинг и сл. а горниот дел врз него е сунгерест, вечер ќе го пробам и ќе пишам, цената од 70-90 ден.
  Интересни работи, само треба да се разгледа.
   
 18. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.337
  Да ви кажам јас вчера го зедов Наоми на точење, но не знам зошто не ми се допаѓа :( и ричи ричи го мириснав, ја немаат чистотата на оргиналниот парфем. Сега да не ширам дезинформации од рефан беше, но можеби нешто во парфимеријава од каде што зедов не се во ред, или им се мешани. ВО секој случај не :(
   
 19. nanadu

  nanadu Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  2
  Ги прочитав постовите и искрено ме убедивте денес да одам и да го купам парфемот Наоми Кемпбел.Се надевам и мене ќе ми се допадне...
   
 20. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.724
  Допаѓања:
  5.140
  Мене Наоми ми е најгрд парфем на точење :^) Прскав во воздух за да го потрошам кога го купив.
  Кашмир ми е многу убав како за ова време, poison hypnotic-ама сите го користат :D