Парфеми на точење

Дискусија во 'Парфеми' започната од bilkata, 18 јануари 2010.

 1. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.825
  Пол:
  Женски
  Oд кај го зеде? Оти има на едно место разредени баечки ;) :)
  И да не знаеш кај има и од другиве производи на Рефан низ ПП?
   
 2. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  693
  Допаѓања:
  238
  Да ве прашам да не знаете случајно bondage [​IMG]парфемот да не го има на точење?
  А кате21 каде поточно парфемите им се многу разредени? :) :*
   
 3. Marina89

  Marina89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  42
  Битола каде можи да се најдат подобри наливни парфеми да не знае некој????
   
 4. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.337
  Јас од Кики го зедов Кате21 :$
   
 5. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.825
  Пол:
  Женски
  И јас земам од Кики почесто. Ама во едно новичко дуќанче, наспроти Бело лале бурекчилницата мислам е, или во до неа уличката :?: со другарка ми видовме, таа си бараше, ко ни ги покажа шишенцата, кога мириснав, не знаев дали парфем или вода е :worried: веќе беше ептен апла дека мирисаат малку само на парфемот, и една светла жолта нијанса што имаа |( И во она на ќошот кај Каспер, е тука лажат сушат, тој мажот што е, уште од чешма што не ги полни :@ нема шанси да купиш асален парфем на точење(тука посебно, нема оригинал, којзнае од кај ги набавува)
  Затоа Кики ;) StrangeWoman, се извнинувам што сега пишувам, еве од сега ќе знаеш од каде :$ :*
   
 6. bitter-girl

  bitter-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  526
  Сега за зимава Роко бароко е перфектен парфем, на почетокот е многу јак и не остава некој посебен впечаток но за 3-4 минути (малку да изветрее) почнува да мириса преубаво. И ако земеме во предвид дека не е оригинал, задоволна сум од тоа колку време го чувствувам мирисот на гардеробата :clap:
   
 7. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  2.638
  Допаѓања:
  4.054
  Да не знаете некое парфемче од Рефан така благо, со арома на цимет, а може и од ванила? Сум се разнежнила нешто во последно време.. А утре си идам тука во населба кај мене и си купувам пак Бон Бонс Мелоди.. Прекрасно ми мириса. :inlove:
   
 8. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.681
  Јас пред некој ден го купив Hypnose и ептен ми се бендисува. :)
  [​IMG]
   
  На kate21 и marama им се допаѓа ова.
 9. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  693
  Допаѓања:
  238
  Јас еднаш се зезнав од таа на ќошот кај Каспер што е. Шишенцето што го имав не беше бело туку некоја темно кафеава боја (така да не видов што боја беше течноста од т.н. парфем) и зедов шанел мислам дека беше, за мајка ми.
  Интересно ми мирисаше и ајде јас прва да го пробам...Пуф пуф на тоа марамата (светло розе) флеки тооолкави имаше |( . И ден денес стојат флеките не се перат :worried:

  Видов Феарлес дека од Кики си зела па овој пат и јас од таму си наточив. Кашмир и тоа шишенцето ми е од 75 ml. :geek: За ич пари имам прилично бајџи парфем и можам да се капам во него :geek: И :!: прилично долго трае ;)
   
  На kate21 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. sweetheart10

  sweetheart10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  159
  Јас ( во Струмица живеам :D ) редовно си купувам од Ред на точење и презадоволна сум.Моментално го користам Paris Hilton на точење и можам да кажам дека трае долго време и е многу сличен на оригиналот :)
   
 11. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.074
  Допаѓања:
  1.619
  За машки бондаж имам видено , но мислам дека има и женски но не сум сигурна
   
 12. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.172
  Допаѓања:
  1.822
  кога бев на одмор го заборавив дома парфемот а не ми се фрлаа пак пари за парфем па купив наливни парфеми буквално цел несесер го наполнив ..најмногу ми се допаднаа : naomi kembel , light blue ( го имам и како оригинал користено ) , lovely , paris hilton all about eve , и уште некои на кои не им ги запомнав имињата ..
   
 13. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  693
  Допаѓања:
  238
  ^^ Заљубена прашав јас и ми кажаа дека го има и женскиот на точење. :)
  Ама не ми мирисаше исто како оригиналот :)
   
 14. Stam

  Stam Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2010
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  175
  Препорачајте ми парфемчиња од Рефан што траат подолго, досега два пати имам точено таму два различни парфеми ама што знам некако брзо ми испаруваат :?:
   
 15. bitter-girl

  bitter-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  526
  Во потрага сум по еден парфем можеби можете да ми помогнете. Не го знам името а лесен е за препознавање. Некои од вас можеби и го користеле.
  Мирисот е ист како Кики карамелите. Сладок и овожен мирис. Бев во ГТЦ во парфимеријата од каде што купувам наливни парфеми, ги прашав дали знаат кој е тој парфем, немаат поим. На друго место не сум прашала глупо ми е. Па ако знаете да ми пишете име, нареден пат точно да знам кој парфем да го барам?!
  Благодарам! :)
   
 16. Stam

  Stam Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2010
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  175
  Мислам дека е Dolce&Gabbana :)
   
 17. sweetGirl123

  sweetGirl123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  4


  а кај е тоа рефан во гтц? :$

  * иначе јас имам еднаш до сега користено парфем на точење и мнгоу сум задоволна,Нина Ричи од црвеното јаболче , и трае скоро цел ден,се осеќа на тебе :)) задоволна сум,и сега планирам да земам др на точење .. би ми препорачале некој,така по свеж? :)
   
 18. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.908
  ^Рефан е најдоле во ГТЦ , во пролазите . Не знам точно како да ти објаснам :)
   
  На sweetGirl123 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. sweetGirl123

  sweetGirl123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  4
  ^ океј, фала :)
  а колку пари се 10 ml знаеш?
   
 20. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.538
  Немам користено до сега ама сакам да си купам како да си имам за во ташна и за секој ден ај ќе ве молам препорачајте ми некој нежен и лесен мирис