1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Парфеми од Avon

Дискусија во 'Парфеми' започната од bilkata, 18 јануари 2010.

 1. bilkata

  bilkata Администратор

  Се зачлени на:
  4 октомври 2008
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  1.680
  Споделете ги вашите искуства со парфемите од Avon.

  • Дали се трајни?
  • Вредат ли за цената?
  • Кој парфем од Avon ви се допаѓа најмногу?
   
  На goca.trzan му/ѝ се допаѓа ова.
 2. monikaa

  monikaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  26
  Mi se dopagjaat Passion dance , Today tomorow always :D
   
  На monce54321, Leona.L, Nastjaaa4 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  121
  Today Tomorrow Allways , Little White Dress ми е најубав,свеж,те потсеќа на пролет
   
 4. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  619
  Пол:
  Женски
  Rare pearls stvarno e preubav i trae dolgo. Ednostavno fantasticen
   
  На crazylady, angelija и mackice им се допаѓа ова.
 5. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.638
  Допаѓања:
  4.478
  Пол:
  Женски
  Го имам TrueGlow и не е лош ми мириса на мандарина ама многу јак е зимски парфем
   
 6. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.249
  Допаѓања:
  43.457
  Бидејќи бев дистрибутер едно време во Авон, многу нивни парфеми користев.
  Дефинитивно еден што ми остана како мирис и убаво сеќавање е Extraordinary парфемот, кој веќе не го произведуваат.
  Го имам користено и Far Away (има многу старомоден, но убав мирис), City - Roma и London, и Pur Blanca летно време.
  Цените се во ред, иако мирисните ноти некогаш знаат да ги поклопат со актуелни парфеми од светски брендови (True Glow, на пример, многу ме потсетуваше на Light Blue од Долче и Габана, дури и ме прашуваа да не е тој парфем:) ) па да изгледаат како обид за копирање :)
   
  На Daniella му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  4.763
  Ми се свиѓа многу и Little Black Dress ... Многу убаво мириса .. :D
   
  На Queen^^, Caka, carol и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.098
  Допаѓања:
  4.454
  Пол:
  Женски
  PUR BLANCA го обожавам ,ми мириса на чисто :) а е многу пријатен за секојдневна употреба, не е нападен .
   
  На ANGIE1, gicka, Sunlight и 2 други им се допаѓа ова.
 9. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  89
  Јас го користам моментално Bond Girl и преубав ми е ,а планирам после него Jet famme да го порачам,ги имам користено и Little black i little white dress ама првиот ми е омилен :)
   
 10. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158

  и јас исто , омилен ми е
   
 11. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.482
  Допаѓања:
  7.540
  Пол:
  Женски
  АВОН имат прекрасни прафеми јас имам мн користено и од тие што сум ги користела ги обожавам
  ROMA, JET FEMME, SPOTLIGHT,BOND GIRL, Today, Tomorow, Always, CRYSTAL, PUR BLANCA, pasion dance, LITTLE BLACK DRESS, FAR AWAY itn itn itn
   
 12. FeMiNiCkA

  FeMiNiCkA Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  4
  Vo AVON ima prekrasni parfemi..NO PUR BLANCA e mojot omilen ;)
   
  На gicka му/ѝ се допаѓа ова.
 13. principesa

  principesa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  97
  da da prekrasen e,go obozavam :D
   
 14. Tinker-Bell

  Tinker-Bell Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  119
  Пол:
  Женски
  И јас го имам, и многу ми се допаѓа бидејќи сакам такви јаки парфеми и не ветрее брзо,трае подолго време.
   
 15. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Леле на секое го шмекам парфемот, препрепреубаво ми мириса, ама никако пари да соберам. А 700 ден. за 50 мл. е океј цена.. ама ...
   
  На zoellamoda му/ѝ се допаѓа ова.
 16. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.853
  Пол:
  Женски
  Не знам ама некако сите слично мирисаат.
  litlle white dress имав ,ама не трaеше,и го потрошив за една недела.Убави ми е pur blancа i percieve.Aма сепак од каталог не е исто како од парфимерија,ќе си го мириснеш оригинал и ќе знаеш каков е.
   
 17. iskri4ka

  iskri4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  13
  Од авон ама баш ич не се трајни.Затоа веќе не си порачувам.
   
 18. glorygirl

  glorygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  2
  Пур Бланка најубаав е ! :D
   
  На ANGIE1 и gicka им се допаѓа ова.
 19. ivanacimishik

  ivanacimishik Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пур бланка го користев многу време, преубав е. Моментално го користам Little white dresss , свеж пролетен парфем.
   
 20. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  498
  Pur Blanca дефинитивно, особено за овој период, многу е нежен. Исто го имам пробано Perceive, тој е малку појак, ама прекрасно мириса. Некогаш се многу скапи парфемите, ама јас ги купувам кога има попусти. Можам да кажам дека се долготрајни и сум задоволна ;)
   
  На gicka му/ѝ се допаѓа ова.