Парфеми од Avon

Дискусија во 'Парфеми' започната од bilkata, 18 јануари 2010.

 1. Irena93

  Irena93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  4
  Pur Blanca дефинитивно е најубав него може ли некој да ми помогне да ми каже каков е тој мирис уствари зашто коа ме прашуваат какви мириси сакам незнам да објаснам па викам ко Pur Blanca од Avon :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
   
 2. tigrica

  tigrica Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  4
  Today tomorow always го обозавам и исто и млекото за тело извонредни се
   
 3. ivanapinki

  ivanapinki Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Today,Passion Dance i Little black dress mmmm
   
 4. Mila04

  Mila04 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  61
  today tomorrow always е прекрасен,а исто ми се допаѓаат и pur blanca, little white dress се многу лесни пролетни парфеми и долготрајни се :up:
   
 5. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  436
  today tomorrow always diamond прекрасно мириса и долго трае исто го имам користено summer white, pur blanca сега сакам да го порачам rare pearls
   
 6. Sea

  Sea Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Дефинитивно Pur Blanca е најубав, мириса на чисто и свежо, а исто го имам користено и Little White Dress и тој е супер.
   
 7. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  879
  Допаѓања:
  271
  Најубаво ми мириса Pur Blanca потсеќа на свежо чисто :)
   
 8. Amore

  Amore Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  69
  Ги обожавам..... трајни се, заводливи, едноставно неодоливи :) ;)
   
 9. she-17

  she-17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  23
  Today Tomorrow Always.. го обожавам, по цел ден трае..пред 1 месец ми се потроши и сакам пак да си го порачам
   
 10. yummy

  yummy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  48
  и мене...затоа и го користам. ;) И BU розевиот....мммм :inlove:
   
 11. natasa69

  natasa69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2010
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  5
  Far Away :inlove: прекрасен е и трае и не е скап
   
 12. yummy

  yummy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  48
  Little Black Dress
   
  На zoellamoda му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.091
  Допаѓања:
  1.124
  Навистина е прекрасен .. а и ефтин е :) но преубаво мириса .. еден од омилените од Авон ми е !
   
  На Malechk0 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Miss-Perfect

  Miss-Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  71
  Little Black Dress и Incandessence :l:
   
 15. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.873
  Допаѓања:
  3.859
  Пол:
  Женски
  Ми се свиѓа little black dress,eternal magic и el plum - на Рис Витерспун - е тој е најнајнајпрекрасен мммм :D
   
 16. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.873
  Допаѓања:
  3.859
  Пол:
  Женски
  Авон имаат преубави парфеми.
  Мене лично неостварена желба ми е In Bloom - Reese Witherspoon.
  Исто така имам преубаво искуство со today tomorrow always,little white/black dress,secret fantasy...
  Пур бланка белиот ми е фаворит исто така.
   
 17. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  879
  Допаѓања:
  271
  Little Black Dress,Pur Blanca,Passion Dance И парфемите Today,Tommorow,Always трајни се :)
   
 18. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.083
  Пааа јас ги користам Little black dress i Jet Femme а ми се допаѓа и Spotlight :inlove:
   
 19. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.859
  Моментално го користам Summer white и сум презадоволна. Летен мирис, прекрасен, не многу скап и долготраен! Немам зборови. Исто и Spotlight ми се допаѓа многу!
   
 20. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.724
  Допаѓања:
  5.140
  today tommorow always... mmmm