Парфеми од Avon

Дискусија во 'Парфеми' започната од bilkata, 18 јануари 2010.

 1. Sweet.Heart

  Sweet.Heart Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  11
  Незнам како не го спомна некој Ungaro ... прекрасен е исто така и Imari Seduction,Flower by Cynthia Rowley.
  И 3те ми се најубави сега сакав да сменам си порачив Persive па ке видиме каков ке е :)
   
 2. UniqueCreature

  UniqueCreature Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  44
  Today TOMORROW Always go obozavam i mnogu dolgo go koristam i sum prezadovolna :)
   
  На Magnolija му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.659
  Допаѓања:
  7.614
  ахам и долготраен е, а и новиот Herve Leger е прекрасен
   
 4. Sweet.Heart

  Sweet.Heart Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  11
  Значи вака..имам поклон 2 парфеми од Авон Little White Dress i Wish Of Peace.. и сакам да ве прашам од лично искуство кој ги има пробано да ми каже кој е поубав бидејки едниот треба да го задржам а другиот да го дадам на тетками =)) ако може одговор ... :)
   
 5. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.659
  Допаѓања:
  7.614
  Според мене Little White Dress е далеку подобар :)
   
 6. Sweet.Heart

  Sweet.Heart Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  11
  Фала ти Магнолија :) :)
   
 7. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.500
  Допаѓања:
  47.132
  Пол:
  Женски
  Не ми се допаѓаат воопшто.
   
 8. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  816
  pure blanca ми е мене баш убав, особено за лето :) а од тие два и јас гласам за Little White Dress ;)
   
  На Lina24 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.667
  Skoro site gi imam koristeno a najubavi najtrajni mi se:
  -Incandesence
  -tressele
  -Little black dress
   
 10. Anggie

  Anggie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  34
  Introducing Outspoken од Ферги ... Феноменален е :)
   
 11. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  2.960
  Допаѓања:
  18.328
  Пол:
  Женски
  Се двоумам кој да го порачам [​IMG] или [​IMG] ? Aко може совет ;)
   
 12. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.421
  Допаѓања:
  2.447
  jet femme искрено не сум го пробала :$ , ама другиот true glow порано го имав и можам да кажам дека мириса многу убаво и трае подолго време ... сега незнам како ти стојат работите со финансиите .. ако ти стојат добро можеш во оваа кампања да си го порачаш едниот, а во следната кампања вториот ;) :* :*
   
 13. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  2.960
  Допаѓања:
  18.328
  Пол:
  Женски
  Фала ти многу, Be Yourself :* :* :*
   
 14. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.202
  Допаѓања:
  95.287
  Сенца,едниот со другиот немаат врска.Сум ги имала и двата.
  Тру глоу мириса остро,свежо,по малку и машки,а ЈФ мириса благо,ама не многу,цветно и женствено.Зависи од вкусот и како си расположена.
  Ако ме прашуваш мене пре би ЈФ.
   
 15. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.421
  Допаѓања:
  2.447
  нема на што ;) :* :*

  лилит .. го немам пробано џет фем инаку ако ми е пробен можеби ќе го избрам него, ама не ми е :D :* поздрав до тебе :*
   
 16. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  2.960
  Допаѓања:
  18.328
  Пол:
  Женски
  Знам Лилит дека се тотално различни затоа се двоумев, фала на одговорот :*
   
 17. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  437
  ги имам и двата, тру глоу у убав ама некако ми е летен, пролетен, а ЈФ е за ова време, или па порачај си го тру глоу парфемот, а ЈФ спрејот за тело 200 ден е 100 мл и многу трае исто колку и парфемот тоа ти е најдобро решение ;)
   
 18. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.536
  [​IMG][​IMG]
  Овие два се моите фаворити, преубаво мирисаат а и траат.

  Убави ми се и Little black dress, Bond girl 007, Jet femme и Incandesence :)
   
 19. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.421
  Допаѓања:
  2.447
  девојки, што мислите
  -Incadessense
  или
  -Far Away ?

  :) :angel:
   
 20. Lina89

  Lina89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  34
  и двата се преубави, но на мене сепак повеќе ми се допаѓа Incadessense и моментално го користам