Парфеми од Avon

Дискусија во 'Парфеми' започната од bilkata, 18 јануари 2010.

 1. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.453
  а трае ли долго време? :*
   
 2. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.538
  [​IMG]
  Го има некој користено :^) Многу е намален, 200 денари е 50мл со купување на производ од х до х страна како и обично.Но ако има некоја порачка од тие страни другарка ми, се двоумам дали да го порачам :?: Ептен е намален, ама незнам како мириса ?
   
 3. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  437
  тежичок е малку, ама за ова време е добар, јас во принцип не обожавам јаки парфеми така да може убав ќе ти биде, за ова време и одличен и многу трае (ама ете пуста јас неможам да користам такви парфеми , а убаво ми мирисаат) порачај го де за 200 ден и поклон да го дадеш некаде не е грешка ;)
   
 4. nitokris

  nitokris Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  7
  Herve Leger едноставно морав да го имам.. :)
   
 5. Lina89

  Lina89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  34
  па најискрено да ти кажам јас не си го осекам на мене ама другите ми викат многу убаво мирисаш, инаку ставам секое утро и не сум тестирала колку време трае
   
  На BeYourself му/ѝ се допаѓа ова.
 6. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  490
  Outspoken by Fergie, во неделата другарка ми ми го порача со 45% попуст, а инаку редовната цена мислам дека беше 1200. Парфемот е преубав, многу е сензуален и си реков дека мора да го имам иако триста парфеми ми стојат во шкаф. Парфемите ми се слабост, што да правам... :)
   
  На BeYourself и baguf4e им се допаѓа ова.
 7. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.076
  Допаѓања:
  1.619

  И јас гласам за Incadessense бидејќи Far Away е многу тежок и цветен- уф мене ми е лично одвратен-но сепак се работи за различен вкус
   
  На BeYourself му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.076
  Допаѓања:
  1.619
  Да Како демо производ е 700 денара, а во новиот каталог е 1200 денара со подарок лосион и спреј за тело. Вреди за парите -мислам дека единственото вредно во авон
   
 9. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.076
  Допаѓања:
  1.619

  И јас така велев -мора да го имам.Пошто сум претставник на авон и се порачувам . Но поголема грешка на авон не сум видела + ташната што беше како подарок каква им беше во минатиот број (таква баба ми не носи , а не пак јас )
  Во една вечер го истрошив половиниот и пак не мирисав :(
   
 10. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.076
  Допаѓања:
  1.619
  Зимски парфем, јак е многу
   
 11. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
  Може доцнам малку со постот..но морам да споменам дека Jet Femme мириса прекрасно...
   
  На k.i.m и senza.parole им се допаѓа ова.
 12. bile991

  bile991 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  10
  Новиот парфем на Ферги ми се свиѓа многу. Ептен ми е убав и иде заедно со лосион и спреј.
   
 13. KalaV

  KalaV Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  298
  Мене најомилен ми е Little Black Dress.
  Го обожавам , а и многу е траен.
  Последно го користев Windscape , навистина убаво мириса, но не беше многу траен...
  Одма го потрошив.
  Во главно , за цените , сите производи од Авон ми се супер
   
 14. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.771
  Допаѓања:
  28.895
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На baguf4e и Lina24 им се допаѓа ова.
 15. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  437
  моментално го користам тудеи тумороу олвеис и прекрасен е за ова време и многу трае што е нјабитно, дури и наредниот ден кога се туширам уште ми мириса на него, вреди за парите
   
 16. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.338
  Никако не можам да се одлучам помеѓу овие 2, а еден треба да си порачам :(
  Што би одбрале вие помеѓу Little white dress & Outspoken?

  [​IMG]
  [​IMG]
   
 17. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  18.961
  Пол:
  Женски
  Fearless, Оutspoken е дефинитивно подобар од овој другиот, посвеж е и некако како за помлада генерација корисници ме асоцира.. :)
   
 18. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.338
  И јас за него сум повеќе :)
  А White dress го мириснав на една другарка, толку впечаток ми остави што од одамна си го сакам.
  би требало на Аутспоукен да падне изборов :)
   
 19. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.453
  аутспоукен, според мене... :* :*
   
  На Fearless му/ѝ се допаѓа ова.
 20. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.995
  Допаѓања:
  4.263
  Мене повеќе ми се допаѓа Литл Блек Дрес, но помеѓу овие два би го одбрала Аутспоукен. :)