Парфеми од Avon

Дискусија во 'Парфеми' започната од bilkata, 18 јануари 2010.

 1. natalina

  natalina Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  5
  подобро ти е да го одбереш outspoken инаку од авон ги користам little black and white dress првиот е појак повеќе е за навечер а вториот е поогден за преку ден исто ги користам и incadesence лесен мирис уствари ја тој што го имам е тоалетна вода сум ги користела и pur blanca city nnew york и tokio зелениот make me smile мн убав секојдневен парфем summer white за тие сто сакаат ненападен нежен парфем :D
   
 2. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.508
  Допаѓања:
  25.925
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Го обожавам парфемот :inlove:
   
 3. renata76

  renata76 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  31
  Јас го купив Ферги од Авон и многу ми се допаѓа, има убав мирис
  и го сакам! а има и крема за тело и дезодоранс, прекрасни
   
 4. aleksandra11

  aleksandra11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  2
  Здраво.
  Сакам да ве прашам дали некој го има користено овој парфем бидејќи гледам е на намаление од Авон па се мислам дали да го порачам. :) :*
   

  Прикачени фајлови:

  • untitled.JPG
   untitled.JPG
   Големина на фајлот:
   81,3 KB
   Прегледи:
   260
 5. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  2.960
  Допаѓања:
  18.328
  Пол:
  Женски
  Убав е парфемот, свеж, онака на чисто мириса :D , ама овој што е на сликава е без разпрскувач, знаеш ?
  Ама некој во претходните постови спомена дека може да се купи шишенце од кај што се продаваат парфеми на точење, па да се претури во него и така... ;)
   
 6. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.876
  Допаѓања:
  3.899
  Пол:
  Женски
  Јас си го порачав овој пур бланката што е погоре и кај и да е треба да ми стигне :) Ќе си го префрлам во шишенце за наливни парфеми и така ќе го користам .. Инаку прекрасен е парфемот,многу е свеж и убав и нас сите ви го препорачувам да го купите.Сега во новиот каталог е поскапен ..
   
 7. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.822
  аааа и јас сакам :) Стварно ми е еден од најдобрите што ги имам користено ама го чекам на попуст да биде :worried:
  дотогаш ќе си користам Теssori de orient ...
  би требало после Новогодина да има попуст :?:
   
 8. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.817
  Пол:
  Женски
  [​IMG] Го обожавам значи :inlove: Врти, врти, пак кај него се враќам.


  Исто така ептен ми се допаѓа и овој, иако само еднаш го имам користено. Доста трае и пекрасно мириса.
  [​IMG]

  Овој ми е баш онаков, нежно зимски парфем.
  [​IMG]

  ..............................

  е сега сакам да го порачам овој
  [​IMG]

  Го има ли некој користено? Задоволни сте? На она гребни и помирисај, убаво мириса... ама вака дали на себе се чувствува? :wasntme:
   
 9. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.508
  Допаѓања:
  25.925
  Пол:
  Женски
  Преубав е и многу време траа :)
   
  На 2468 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. UniqueCreature

  UniqueCreature Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  44
  Парфемов ми е божествен, јас го немам ама една другарка го има, преубав е.

  А Аутспокен мене воопшто не ми се свиѓа, ама ич. Прашање на вкусови, секако.
   
 11. MeLL

  MeLL Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  84
  џордани сребрениот убаво ми мириса, а моментално користам пурбланка и од него имам истрошено 5 шишенца преубав е :P
   
 12. diva-diva

  diva-diva Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  za pasion dance mozam da kazam deka e prekrasen posebno za ovoj period :)
  incandessence i ovoj parfem e premnogu ubav i traen no sea sakam da go poracam true glow gledam tuka go falite a i mnogu mi se zasviga se nadevam ke bidam zadovolna :):)
  [mod-kirilica:htnjxoar][/mod-kirilica:htnjxoar]
   
 13. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.421
  Допаѓања:
  2.447
  Incadessense си го користам веќе подолго време и многу сум задоволна :inlove: а и пур бланка портокаловиот не е лош.. многу си ги сакам и двата :inlove: :lol:
   
 14. uneva

  uneva Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  I jas ostanav zaljubena vo extraordinareto-i navistina ne mi e jasno zosto toj parfem veke e nedostapen vo AVON
  A ovoj noviot sto go zemav sega voopsto ne mi se dopaga a i ne e traen -by Fergie-
  [mod-kirilica:worried:9hfeu3e][/mod-kirilica:worried:9hfeu3e]
   
 15. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.880
  најубав парфем од авон :inlove:
   
  На Ksenija92 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Bootilicious

  Bootilicious Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  1
  Едноставно најдобар, штета што е сега последен пат во каталог :(
   

  Прикачени фајлови:

  • u_ungaro.jpg
   u_ungaro.jpg
   Големина на фајлот:
   122,1 KB
   Прегледи:
   278
 17. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.508
  Допаѓања:
  25.925
  Пол:
  Женски
  Мене овој ми е многу грозен парфем, али за вкусови не се дискутира :)
   
 18. Ksenija92

  Ksenija92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Little black dress & Persive можам да ги издвојам од AVON :)
   
 19. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.880
  Mногу го сакав парфемов,сега го немам,а за вкус да на една другарка и мирисал на го*на,ама мене убав ми беше :rofl: :$
   
 20. capri

  capri Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2010
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  23
  TTA se fantasticni i Pur Blanca :D