Парфеми од Avon

Дискусија во 'Парфеми' започната од bilkata, 18 јануари 2010.

 1. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.878
  Допаѓања:
  3.917
  Пол:
  Женски
  Овој ми рече дечко ми да го порачам,ми рече сакал да ме чести :) Убав е,го мириснав на каталогот и ми се допаѓа,изгледа како лесен но е сепак зимски парфем,малку е потежок и ми е сличен на фантази на Бритни :) И морав да кажам,многу барби изглед има,многу ми се свиѓа вака на изглед,интересен е :D
  Конечно и јас да се подновам покрај пур бланката сега и овој..
  [​IMG]
   
 2. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.255
  Багуфче, мене шишето ми е преубаво, ама ептен лошо ми мирисаше, сепак е работа на вкус :|
   
 3. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.083
  Пур Бланка ми е сега нов(нели тој без распрскувач)и ми се допаѓа многу,а никогаш не сум го приметувала..Свеж ми е некако.. :wasntme:
   
  На baguf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 4. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.018
  Допаѓања:
  18.791
  Пол:
  Женски
  Девојки, дали само јас имам такво чувство, или "Outspoken" навистина кратко трае... :^) :?:
   
 5. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.255
  Навистина кратко трае ;) три другарки си го порачаа и имаат само негативни критики :?:
   
 6. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  877
  Пол:
  Женски
  a toj outspoken убав ли е барем? го немам мириснато
   
 7. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.018
  Допаѓања:
  18.791
  Пол:
  Женски
  ^^Убав е, мене ми се допаѓа, ама лошо е тоа што не трае долго... |(
  А сум имала други парфеми од Авон, и тоа поефтини, а сепак треаеле подолго од овој :wasntme:
   
 8. Ma4u64ence

  Ma4u64ence Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  8
  Today,Tomorrow...Always и Little Black Dress
   
 9. trendy

  trendy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2010
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  172
  Пур Бланка убаво ми мириса
   
 10. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.337
  Ич не е убав. Сите викаат младешики е, а ништо нема младешко и свежо во него. Јас го порачав на немириснато, од фалења од сите, и огромна грешка направив и немам парфем сега :@ Никаков е искрено, а не ни трае. Ене така ми стои.
   
 11. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.076
  Допаѓања:
  1.619
  Не знам зошто такво искуство имаш со outspoken, мене ми е многу убав и ми трае, сепак е прашање на вкус, а Fearless ако сакаш да си го порачаш, прашај некој преставник од Авон ќе ти даде тестер и сама ке одлучиш дали да си го порачаш или не
   
 12. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.076
  Допаѓања:
  1.619
  vik44e и јас си го порачав Пур Бланка без распрскувач, и мене ми е многу свеж , но кога ќе дојде колешката на работа намирисана со Пур Бланка толку убаво ми мириса и многу јако мириса
   
 13. fierce

  fierce Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  178

  Леле и јас го сакам тој парфем... преубаво мириса.. се уште го чувам шишето :lol:
  стварно не се фер.. зошто го нема повеке?? ;(
   
 14. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  877
  Пол:
  Женски
  "Fearless ако сакаш да си го порачаш, прашај некој преставник од Авон ќе..."
  фиарлес? па она го има веке купено...да не мислеше на мене, Нејм? :D :^)
   
 15. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.872
  Од парфемите: Christian Lacroix Rouge, Ungaro Fever, True Glow, Far Away Dreams, Little Black Dress...
  Од тоалетните води: Pur Blanca!
   
 16. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.567
  Допаѓања:
  3.150
  Пол:
  Женски
  Парфеми од Oriflame

  Litlle black dress за мене е најубавиот парфем!!!!!
  Го обожавам
  Баш планирам вечер од него да си ставам :lol:
   
 17. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  437
  значи ист вкус за парфеми само Far Away Dreams го немам користено до сега, другите сите сега го чекам Christian Lacroix Rouge да ми стигне мм колку е убав и зелениот е добар ма некаде за на пролет кон лето ;)
   
 18. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  4.223
  Допаѓања:
  28.882
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Кажувајте кај да го најдам парфемов!! ОД Авон е. Зашто немаат залиха не ми е јасно. Ќе извадат нешто убаво и одма го снемува. Не е фер!! А и така си ги губат муштериите!!
   
 19. n.a.t.t.y

  n.a.t.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2011
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  758
  Little Black Dress според мене е најубав! порано имаа еден Тахити така нешто се викаше и буквално се бањав со него, ама не го продаваат веќе.. сега го користам тој Brazil Beat многу ми се свиѓа :)
   
 20. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.293
  Today, tommorow, always ми се допаѓа целата колекција, а моментално го користам little black dress и сум презадоволна :)