Парфеми од Avon

Дискусија во 'Парфеми' започната од bilkata, 18 јануари 2010.

 1. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  3.915
  Допаѓања:
  20.461
  Пол:
  Женски
  Не користам парфеми од Аvon и не знам какви се. Некои на Орифлејм што ги знам не ми се допаѓаат.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
 2. 2103290926030702

  2103290926030702 Нов член

  Се зачлени на:
  21 септември 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Здраво. Што мислите за парфемот far away? Ви се допаѓа ли мирисот?
   

  Прикачени фајлови:

  На Astrum.Obtutus му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.296
  Допаѓања:
  45.499
  Пол:
  Женски
  Јас имав рол он од Far away, можеби не се рачуна тоа ама мирисот е тој. :D Мене ми се допаѓа. :)
   
 4. poppie

  poppie Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  2.122
  Лично мене не ми се допаѓа, бидејќи е премногу тежок. Ама многу трае. :)

  Од сите до сега што сум ги користела фаворит ми е Eve - Duet.
   
  На La.loca му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mia-K

  Mia-K Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  490
  Допаѓања:
  202
  Пол:
  Женски
  Да прашам од овие парфеми кој е така убав пријатен, зимски парфем?
  Сакам да пробам некој од нив, битно ми е да не мириса прејако само.
   

  Прикачени фајлови:

 6. Youknow

  Youknow Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  547
  Допаѓања:
  689
  Incandessence zoltiot spored mene.
   
 7. Kjara15

  Kjara15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2017
  Пораки:
  574
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
  Lbd ti e bas esenski , zimski. Zenstven a ne e nesto epten tezok. Idealen e za ovoj period
   
 8. Мејз

  Мејз Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2018
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  3.557
  Пол:
  Женски
  Eve Alluring i Confidence
   
 9. 2103290926030702

  2103290926030702 Нов член

  Се зачлени на:
  21 септември 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  [​IMG]Сте го пробале ли овој парфем? Каков е убаво ли мириса? Летен е или зимски?
   

  Прикачени фајлови:

 10. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.022
  Допаѓања:
  10.042
  Пол:
  Женски
  во каталогот го помиросав баш есенски е. Сите од оваа колекција се супер
   
 11. SM12

  SM12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2013
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Јас го имам, со оглед на тоа што е тоалетна вода и е релативно евтин, задоволителна трајност има.
  А мирисот ми е врв, обожавам благи парфеми и би рекла дека е премногу интензивен за лето, така да за сега е таман :D
   
 12. Watermelon96

  Watermelon96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2018
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  1.044
  Пол:
  Женски
  Само Little black dress и Avon attraction ми се допаѓаат. Имам користено неколку.
   
 13. Dahliaa

  Dahliaa Активен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2019
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  278
  Пол:
  Женски
  Дали некоја го користела овој парфем да сподели впечатоци?
  Го мириснав еднаш од каталогот и баш ми се допадна, па кога сакав да си потврдам на второ гребење го снема мирисот. :D Траен ли е? pluxe-z.jpg
   
  На MidwifeM, rumcherry, SM12 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.404
  Допаѓања:
  8.291
  Пол:
  Женски
  Многу е убав :inlove: траен е .
   
  На rumcherry и Dahliaa им се допаѓа ова.
 15. SM12

  SM12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2013
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Јас моментално го користам и мн ми е убав, баш е зимски.. и трае, да, ич да не се мислиш:D (y)
   
  На rumcherry и Dahliaa им се допаѓа ова.
 16. rumcherry

  rumcherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2019
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  556
  Пол:
  Женски
  Преубав претраен за парите добиваш 10ка:D
   
  На Dahliaa му/ѝ се допаѓа ова.
 17. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.331
  Допаѓања:
  703
  [​IMG]
  Мислење?Убаво мириса? Трае долго? Дека тоалетна вода е..
   
  Последна измена: 5 јануари 2020
 18. MidwifeM

  MidwifeM Активен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2020
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  303
  Пол:
  Женски
  Препретраен!!:inlove: Мојот омилен парфем.Намален е во оваа кампања па планирам да си го земам:)
   
  На Dahliaa му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Kataklinkers

  Kataklinkers Популарен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2014
  Пораки:
  442
  Допаѓања:
  4.867
  Ми го даваат 50мл за 400 ден. Каков е зимски или? Траен?

  prod_1188717_1_613x613.jpg
   
 20. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.404
  Допаѓања:
  8.291
  Пол:
  Женски
  Не е траен и не мирса некако убаво ,ништо посебно за 400 денари верувам ќе си најдеш подобар парфем .