Парфеми од Avon

Дискусија во 'Парфеми' започната од bilkata, 18 јануари 2010.

 1. Kataklinkers

  Kataklinkers Популарен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2014
  Пораки:
  524
  Допаѓања:
  5.108
  Го земав веќе не е лош, потраен е од некои други. Колку пари толку музика.
   
  На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MsLastovica

  MsLastovica Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2015
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Женски
  Какви се овие парфеми? Зимски или летни? Сакам да ги порачам...

  и Screenshot_20200228_111220.jpg Screenshot_20200228_111156.jpg
   
 3. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.444
  Допаѓања:
  758
  [​IMG]
  Мислење за тоалетнава вода? Дали мириса убаво и колку трае? Дека сепак е тоалетна,а не парфем
   
 4. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.372
  Допаѓања:
  1.626
  Првиот Treselle е пролетен, цветен и нежен, женствен. Имам добиено многу комплименти за него.
  Вториот не знам како мириса.
   
  На MsLastovica му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.444
  Допаѓања:
  758
  Incandessence е потежок или посвеж парфем? Може да се користи за пролет,лето или е повеќе зимски?:D

  Иначее Little black dress,Perceive и Rare Amethyst ми се незаменливи,со години ги користам:inlove:ама потешки се тие
  А сега за овој период си го земав Viva la vita па сакав уште еден и се мислам за Incandessence:)
   
 6. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  1.806
  Допаѓања:
  7.852
  Пол:
  Женски
  Добар е и за лето. Повеќе ми одговара мене за вечерни излегувања, отколку за преку ден.
   
  На ana-sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Zaljubena26

  Zaljubena26 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  1.474
  Допаѓања:
  21.940
  Пол:
  Женски
  По мој вкус не е воопшто тежок, цветен е и многу пријатен. Јас би го носела во било кој период.
   
  На ana-sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 8. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.787
  Допаѓања:
  21.761
  Пол:
  Женски
  За мене е посвеж, летен, за преку ден, цветен, не многу силен. Јас сакам појаки мириси, овој онака е освежителен, не премногу впечатлив, секојдневен. Ако такви парфеми ти се по вкус, ќе ти се допадне. :)
   
  На ana-sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Dandra

  Dandra Активен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2020
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  64