1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Парфеми од Oriflame

Дискусија во 'Парфеми' започната од bilkata, 18 јануари 2010.

 1. bilkata

  bilkata Администратор

  Се зачлени на:
  4 октомври 2008
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  1.679
  Споделете ги вашите искуства со парфемите од Oriflame.

  • Дали се трајни?
  • Вредат ли за цената?
  • Кој парфем од Oriflame ви се допаѓа најмногу?
   
  На female.femina.mk и cipi-ripina им се допаѓа ова.
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  често ги користам и искрено супер ми се. Моментално го имам Дивајн плавиот и ептен ми е супер :D Привлечен мирис :D
   
  На wonderful1, OnlyGirl1 и Darling-N им се допаѓа ова.
 3. monikaa

  monikaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  26
  Momentalno go koristam Divine plaviot i mi se dopagja.
   
 4. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.716
  Допаѓања:
  150.558
  Девојки,а дали freya парфемот го има сеуште,тој со форма на мразулец,чинам имаше и машки таков?!
  Многу го сакам женскиот,ама веќе години не сум дошла до каталог орифлејм,па не сум видела.
   
  На Dandra4 и LUCERKA им се допаѓа ова.
 5. Lolipop92

  Lolipop92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  14
  Моментално го користам Amber Elixir , баш е супер а и долготраен...a freya парфемот не сум го сретнала во каталозите на oriflame веќе подолго време а инаку парфемот беше извонреден :D
   
 6. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.716
  Допаѓања:
  150.558
  Баш штета,ако најдете некој што слично мириса,препорачајте.
  Од орифлејм добро ми се и мисс о и дивајн,фини онака,профатливи,едно време го користев и воларе чинам беше,не знам дали го има уште,исто така убав парфем.

  Орифлејм ко Орифлејм повеќе ми се допаѓа по квалитетот на козметиката која ја нуди од Авон,што парфеми,што кремови,затоа што навистина се правени по различна формула,а Авон добивам чувство дека се,ама буквално се им е на ист начин произведено,само им ги менуваат мирисите и пакувањата на кремите и млеката,а некои па дури и исто мирисаат,а не можам да кажам па дека и фино мирисаат,дури вештачки и прашкасто некако.Парфемите па речиси и да не ме бендисува ниеден,сите имаат слична нота.Но орифлејм пак имаат многу мал избор и мислам дека се за нијанса поскапи.
   
 7. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Јас го имам од поодамна .. дали го има сеа .. незнам .. ќе проверам .. али прекрасен е да :)))
   
  На justegirl му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Lolipop92

  Lolipop92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  14
  Го имаше сега во последниот каталог... :D
   
 9. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.716
  Допаѓања:
  150.558
  Јеееееее...ме испорадувавте,само уште да си најдам орифлејм застапник и да си го земам.
  А која му е цената сега?
   
 10. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.635
  Допаѓања:
  4.456
  Пол:
  Женски
  Го користам розевиот Saga и пре задоволна сум :D
   
 11. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.243
  Допаѓања:
  43.114
  Умирам за овој парфем. Толку привлечен, номадски а истовремено свеж мирис нема да има.
  Го нема веќе во Орифлејм, за жал. Го користев во средно и дури и капутот ми мирисаше на Freya. Ги имам користено Elvie, Ice - колекцијата, Saga и Miss O розевиот, а потоа и жолтиот.

  Не бев воодушевена од последниве два, додека Saga ми беше таман погоден за есен.
   
  На LUCERKA му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.716
  Допаѓања:
  150.558
  Баш ме разочара сега...сериозно.И јас го користев во средно и бев препознатлива по него.Ептен ме бендиса,а и некако карактерно ме отцртуваше,мешавина од модерно и авангарда,со доминација на авангарда,весел,а истовремено и ладен и приземен,немам зборови,ептен погоден парфем.Мислам дека се разбираме! :D
   
  На LUCERKA му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Angy990

  Angy990 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  3
  ........ENIGMA....... probajte obavezno....preubavo mirisa
   
  На Irena-dimovski и OnlyGirl1 им се допаѓа ова.
 14. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  4.758
  Јас го користам Volare .. Многу ми е нежен .. го обожавам .. :)
   
  На <3 pleza4e <3 и Saricko им се допаѓа ова.
 15. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  57
  Го користам Giordani White Gold...Алергична сум на многу мириси и ептен си имам проблем кога треба да одберам парфем, така што од Орифлејм само Giordani и Freya ми одговараат
   
  На Saricko му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Girly

  Girly Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  Divine Crven , Precious ... i Elvie mmmm
   
 17. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.716
  Допаѓања:
  150.558
  Петиција-да се врати Фреја во орифлејм! :D
   
  На Dandra4, Dandra, meckicka и 2 други им се допаѓа ова.
 18. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.482
  Допаѓања:
  7.539
  Пол:
  Женски
  Od oriflame go obozava saga i elixir amber mmmmmmmmmm
   
 19. FeMiNiCkA

  FeMiNiCkA Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  4
  Od oriflame DIVINe plaviot ..go obozavam.. : :up: ;) :D
   
 20. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  преубав е. Баш сега него го корисатам.