Парфеми од Oriflame

Дискусија во 'Парфеми' започната од bilkata, 18 јануари 2010.

 1. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.966
  Допаѓања:
  23.153
  Пол:
  Женски
  Од Oriflame го имам користено Air и многу ми се допадна.
   
 2. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.340
  Допаѓања:
  70.798
  Пол:
  Женски
  Jas mnogu sakam da go probam Enigma ama zdravje ako ima popust :D Do sega sum koristela poveke parfemi od oriflame i najubav mi e Miss O rozeviot :clap:
   
 3. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  95
  Јас како верен член на oriflame, сум ги пробала речиси сите парфеми и некои траат подолго, некои не, но зависи од кои ноти се составени. Најмногу од сите мене ми се допаѓаат: Enigma, Petal Quartz, Dancing Lady, Saga, Giordani White, Casual cutie, Lucia, Nothern Light и новиот Chiffon.
   
 4. tigrica

  tigrica Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  4
  најмногу за зимно време ги обозавам enigma и divine црвениот а за летно време eklat и divine плавиот
   
 5. ivanapinki

  ivanapinki Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Amber Elixir za zimno vreme i Embrace bas sega za prolet-leto bas mi e nezen i romanticen nekako:)))
   
 6. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  Па нели пиша некој дека го има Фреја? Сега го има или не? И јас го сакам парфемотттт :inlove:
   
 7. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  95
  го нема фреата многу оддамна за жал...
   
 8. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  ???????????
  КОја е сега во грешка? :D
   
 9. Filipina

  Filipina Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  12
  Од Oriflame го имам користено само Volare ама тој што беше лилјаковиот што го има само во Март месец пред 8 Март, секоја година по два такви можам да си дозволам, ама парфемот е закон, мириса пролетно на зумбулче, лилјаче така некако
   
 10. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  95
  Значи зачленета сум во oriflame веќе 7години и редовно правам нарачки, фреата го нема многу оддамна. Можеби се збунила со некој друг парфем девојката што пишала дека го имало.
   
 11. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  46
  fire црвениот и miss се закон
   
 12. natasa69

  natasa69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2010
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  5
  divine и трае и ефтина цена има :inlove:
   
 13. plavusaaa

  plavusaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2010
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  43
  убав летен парфем за вечерни пригоди??? :^)
   
 14. didija

  didija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  105
  gordani gold shine ,mn mi e ubav, epten ama ic ne trae :(
   
 15. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.987
  Допаѓања:
  4.176
  Од орифлејм моментално го имам дома Миссо жолтиот Луциа ама некако луциа не ми се допаѓа зошто едвај трае и некако мирисот е како јаболко нешто така убав е мирисот но не трае :)
   
 16. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.097
  Допаѓања:
  1.287
  Јас го имам Миссо розевиот , убав е но не трае ! :(
   
 17. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.216
  Giordani White Gold дефинтивно најдобар! Преубаво мириса, трае цела ноќ и остава впечаток кај вашиот партнер! Секогаш сте препознатливи по вашиот мирис затоа што е необичен, моќен и делува смирувачки ;) ;)
   
 18. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  388
  Ги имам користено Beliеve,Northern light за овие мислам дека уште одамна ги нема во каталогот.Други кои ги имам користено Giordani gold i serena.Моментално не користам парфем од oriflame,но кога би го имало повторно beliеve би го купила од причина што ме потсетува на прекрасни моменти.
   
 19. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  388
   
 20. Schmetterling

  Schmetterling Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  14
  Elvie ми е најубав парфем од Oriflame,многу пати го имам користено а сега го порачав тој Precious Moments