Парфеми од Oriflame

Дискусија во 'Парфеми' започната од bilkata, 18 јануари 2010.

 1. cool.girl

  cool.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  4
  Мене парфемите од Орфиламе многу ми се допаѓаат а најмногу (освен Giordani) Amber Elixir и планирам да го порачам и Precious (со дијамантскиот прав и прстенот) :inlove: :) Јас мислам дека овие парфени се најдолготрајни (од Oriflame).
   
  На i-v-a-n-4-e му/ѝ се допаѓа ова.
 2. O.l.e

  O.l.e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  6
  Giordani Gold , Amber Elixir i Precious се парфеми кои што навистина ми се допагаат онака како појаки парфми, а како полесни Lucia и Sensoria. Giordani White и Shine и Precious Moments (тој со прстенот) фино мирисаат но не се по мој вкус не би ги купила уште еднаш. Ова е се што сум пробала од Oriflame парфемите.
  Некои се поскапи, некои се поефтини, ама најубаво е да си ги земеш кога се на попуст, тие секако имаат добивка (Oriflame) но исто и ти сигурно ке поминеш со 200-300 денари поевтино.
  Позз
   
 3. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.489
  Допаѓања:
  25.675
  Пол:
  Женски
  Имам користено парфеми од Oriflame, ми се свиѓаат midsummer, divine плавиот и elvie. Убави се ама НЕ СЕ ТРАЈНИ.
   
 4. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.489
  Допаѓања:
  25.675
  Пол:
  Женски
  Го заборавив и Eclat женскиот ми се свиѓа, само незнам дали уште го има во каталог
   
 5. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.109
  И јас имам користено многу парфеми од Oriflame.

  Giodani White Gold - го потрошив и планирам во иднина пак да го имам
  Giordani Gold - го имам сеуште но не е тип на парфем што би го купила пак
  Giordani Gold Shine - прекрасен, малку само да имаше поголема трајност...потрошен |(
  Аmethyst fatale - женствен, долготраен, потежок парфем
  Dancing Lady - свеж, романтичен, пролетен или летен, убав!
  Embrace Her - свеж и елегантен
  Mirage - еден од поновите, навистина софистициран, елегантен, преубав!
  Volare - еден од постарата генерација, сеуште баран и одличен, сеуште уживам во неговиот мирис :)
  Ice - ме потсетува на свежа летна приквечерина...

  Ми се допаѓаат парфемите на Oriflame, ги чекам кога се на попуст. За цената се одлични и во иднина ќе ги купувам, здравје.
   
  На i-v-a-n-4-e му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.136
  Допаѓања:
  93.780
  Elvie нели мириса исто како Енканденсот на Авон?!
   
 7. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  2.957
  Допаѓања:
  18.319
  Пол:
  Женски
  Со овој ? [​IMG]
  Mене ми се тотално различни ! :?:
   
 8. UniqueCreature

  UniqueCreature Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  44
  И јас имам користено повеќе парфеми од Орифлејм: Дивајн, Џордани Голд и Вајт Голд, Елви, Ембрејс, Еклат, Воларе, Ајс, Фајр и неколку други бидејќи работев едно време со Орифлејм, па така и порачував многу, ама сега немам порачано години оти стварно не се трајни баш во споредба со други. А инаку мирисите ми мирисаат убаво повеќето, можам да ги издвојам Divine и Giordani White Gold (ама многу јак е, повеќе зимски е), само што не траат.
   
 9. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.337
  Divine синиот, најпрекрасен, сензуален, секси, свеж :inlove:
  И Фреја исто, сега се потсетив од постовите, би дала пари неброени за тој парфем. Леле како убаво мирисаше зошто го нема повеке ;(
   
  На Veki4kaa, LUCERKA и Sunshine88 им се допаѓа ова.
 10. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.136
  Допаѓања:
  93.780
  Да,тој.Инкандесенс,сум го утала погоре.
  Јас го земав Elvie,ми се допаѓа,мој тип на парфем е,ко за секој ден е супер,но некако ме потсетуваше на овој од авон,па се намрштив. :D
  Mене ми се допаѓа мис О синиот,Дилајт и не се сеќавам точно дали беше Дajмнд муск или Аметист фатал што е копија на Фреја кој повеќе го нема,едниот од тие два ми е преубав.А и прешс моментс е супер.
   
 11. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  2.957
  Допаѓања:
  18.319
  Пол:
  Женски
  Eееее да, како ме потсети сега Фреја ми беше еден од омилените штета што го нема веќе :( , а инаку ова е мојот избор од Орифлејм:[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На i-v-a-n-4-e му/ѝ се допаѓа ова.
 12. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.536
  Аmethyst fatale дефинитивно без конкуренција :inlove: Го користам моментало , преубаво мириса :)
  [​IMG]

  Precious и Divine синиот ми се исто убави :)
   
  На Extraordinary.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 13. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.489
  Допаѓања:
  25.675
  Пол:
  Женски
  [​IMG][​IMG][​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  А од машките
  [​IMG]
   
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.747
  Како малечка мајка ми стално ми го порачуваше парфемот од колекцијата за девојчиња. Одеше заедно со сјајче, шнолички и светки ми се чини. На јаготка ќе да мирисаше, ама не можам слика да најдам.
   
 15. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.083
  Даа и јас го имав,О'girley или така некако се викаше,само и јас сликичка неможам да најдам!Малечко розевко шишенце со некоја топчеста форма :)
   
 16. rozeta-duskovska

  rozeta-duskovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  Zastapnik sum na Oriflame i imam probano skoro site mirisi ako ne site barem gi imam mirisnato so se vika...momentalno go koristam Amber Elixir ..mnoogu e traen,ne e napaden,onaka koga se srekavam na carsia site komentiraat ej od kaj parfemov...Ti co preporacuvam Amber Elixir navistina e fantasticen .. :)
   
  На i-v-a-n-4-e му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.845
  Divine и fire ги имам користено најубави се.
   
 18. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  206
  и јас моментално го користам fire и убав е и divine црвениот го имам користено тој најубав ми е.
   
 19. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.489
  Допаѓања:
  25.675
  Пол:
  Женски
  Си го нарачав од Oriflame парфемот Elvie, а од Авон today tomorrow always и морам да нагласам дека elvie е убав парфем, но воопшто не е траен. Од овој од Авон косата ми мириса три дена, сите алишта ми мирисаат на него, значи парфемот стварно трае. Овој од Oriflame, абе едвај пола час, а многу парфем ставам. Не сум дистрибуер ни на едното ни на другото, но реално сите парфеми од Авон се каде каде потрајно од тие од Oriflame.
   
  На Lina24 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  122
  Многу ми се допаѓа Аmethyst fatale, дефинитивно најдолготраен ми беше кога го користев :) . Инаку ми се допаѓаат и Giordani White Gold, Elvie, Amber Elixir..... Сите ми се допаѓаат :)