Парфеми од Oriflame

Дискусија во 'Парфеми' започната од bilkata, 18 јануари 2010.

 1. FancyGirl*

  FancyGirl* Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2019
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  3.150
  Пол:
  Женски
  Го користам веке 1 недела и сум задоволна од трајноста, а и од тоа како мириса. Веројатно ке ми биде најомилен, после Giordani Gold Essenza i Possess. :inlove:
   
  На ohlalalala и Saraahh им се допаѓа ова.
 2. Youknow

  Youknow Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  580
  Допаѓања:
  704
  Screenshot_20200321-111053_Facebook.jpg
  Dali ja ima nekoj koristeno, bidejki e nova ili jas prv pat ja gledam?
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ohlalalala

  ohlalalala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2018
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  2.526
  Пол:
  Женски
 4. Belgin1

  Belgin1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2017
  Пораки:
  596
  Допаѓања:
  4.835
  Пол:
  Женски
  @ohlalalala парфемите се пролетни, убаво мирисаат и имаат солидна трајност за цената. Јас го имам користено еклат и сум задоволна.
   
  На ohlalalala му/ѝ се допаѓа ова.
 5. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.832
  Допаѓања:
  7.502
  Пол:
  Женски
  Да јас ја користам. Консултант сум во Орифлеим и бев скептик искрено за пудрава ама многу згрешив. Ја пробав и цел ден истата не мрднала ни малку. Одговара на сите кожи и за цената е прекрасна. Ако ти или некој друг сака да види резултати од пред и потоа нека ми каже. Си зедов две пудри додека се 429. Ако некој сака да ја порача слободно нека ми се обрати. Само пофални зборови за пудрава, а мислев дека е чиста глупост (y)
   
 6. Youknow

  Youknow Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  580
  Допаѓања:
  704
  A nijansite kakvi se? Imam sreden ten ama mi izgledaat mnogu temni? I cista koza normalna nakaj suva
   
 7. Dandra

  Dandra Активен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2020
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  79
  Elvie dobar e
   
 8. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.391
  Допаѓања:
  1.641
  Eclat - Weekend?
  Каков е, како мириса и дали е траен? :)
   
  На KiT му/ѝ се допаѓа ова.
 9. KiT

  KiT Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2012
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  И мене ме интересира Еclat weekend добар е? На попуст е сега, па се мислам..
   
 10. Dandra

  Dandra Активен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2020
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  79
  Mirage i enigma kaj da gi najdam?
   
 11. Imagina

  Imagina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  103
  Пол:
  Женски
  Mirage мислам дека веќе не се произведува неколку години, го нема во каталози воопшто, а Енигма го има во каталог секој месец.
   
  На Dandra му/ѝ се допаѓа ова.
 12. chocolateheart

  chocolateheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  278
  Пол:
  Женски
  Нема да згрешите, траен е и баш елегантен, како што е опишан. :inlove:
   
  На MayDiamonds и KiT им се допаѓа ова.
 13. KiT

  KiT Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2012
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Фала ти драга, но јас бидејќи не знаев каков е овој, веќе го порачав TTA парфемот. Го имам користено предобар е, а и на попуст е. Не знам, да сменам нарачка да нарачам Eclat наместо ТТА, кој е подобар ??
   
  На chocolateheart му/ѝ се допаѓа ова.
 14. chocolateheart

  chocolateheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  278
  Пол:
  Женски
  ТТА од Авон?
  Еве нека одговори некоја што ги има користено и двата парфеми, јас го немам тој.

  Обожавател сум на сите Eclat парфеми, предобри се сите. Штом веќе си го порачала твојот, за друг пат да знаеш дека и овој е екстра. :)
   
  На KiT му/ѝ се допаѓа ова.
 15. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.433
  Допаѓања:
  29.413
  Пол:
  Женски
  Го препорачувам:)
  Долго време го користам и презадоволна сум.
   
  На MayDiamonds и KiT им се допаѓа ова.
 16. KiT

  KiT Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2012
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Сега ќе знам, али имам време да сменам нарачка моја блиска личност ми ги доставува па затоа прашувам.. ТТА од Авон е исто предобар
   
  На chocolateheart му/ѝ се допаѓа ова.
 17. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.391
  Допаѓања:
  1.641
  Giordani Gold Esenza во најновиот каталог на Орифлеим е 1399, дали некогаш бил со пониска цена да го почекам да го намалат за да го земам, дали вреди за оваа цена што е? :?:

  ExternalImage.Jpeg
   
 18. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.433
  Допаѓања:
  29.413
  Пол:
  Женски
  Обично парфемите ги намалуваат или пак за таа цена може да земеш сет (дезодоранс, крем за тело), доколку понудата е таква во каталошкиот период. Ако не тие се брза, следи ја цената.
   
  На MayDiamonds му/ѝ се допаѓа ова.
 19. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.391
  Допаѓања:
  1.641
  Само парфем е за таа цена во новиот каталог, не знам дали некогаш бил со пониска затоа прашав..
  Една претставничка ми рече дека многу ретко се случува да ги намалат Giordani бидејќи биле дизајнерски..
   
 20. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.433
  Допаѓања:
  29.413
  Пол:
  Женски
  Порано имаа намалување, а сега можеби има промени.
   
  На MayDiamonds му/ѝ се допаѓа ова.