Парфеми од Oriflame

Дискусија во 'Парфеми' започната од bilkata, 18 јануари 2010.

 1. Iko

  Iko Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  4
  Divine siniot ednostvno najdobar!!! a ista tako ubavi se White Gold, Elvie, Amber Elixir!! :)
  [mod-kirilica:1tr3rhvg][/mod-kirilica:1tr3rhvg]
   
 2. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  993
  Допаѓања:
  496
  [​IMG]
  Една роднина ми го подари овој (не знам ни дали уште го има по каталози) :^) Сепак не е мој тип на парфем и затоа ќе и го дадам на мајка ми, па што сакак нека му прави :D
   
 3. GeorGinnA

  GeorGinnA Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  1.996
  Еден и единствен,без конкуренција ,барем за мене..

  Едит:Одамна немам разгледано некое каталогче,малку се разочарав од нивната козметика и мислам дека веќе го нема тоалетново водиче,ама закон беше.
   

  Прикачени фајлови:

  • saga.jpg
   saga.jpg
   Големина на фајлот:
   4,8 KB
   Прегледи:
   246
 4. Zlatusko

  Zlatusko Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  728
  Моментално го имам Grace убав ми е мене, иако искрено за амбалажата ми беше повеќе кога го нарачував, сепак испадна добар дека е :)
   

  Прикачени фајлови:

  • o.10570.jpg
   o.10570.jpg
   Големина на фајлот:
   18,7 KB
   Прегледи:
   221
 5. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.279
  Допаѓања:
  4.016
  Midnight Pearl, одличен е го препорачувам :)
   
  На i-v-a-n-4-e му/ѝ се допаѓа ова.
 6. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  1.035
  Допаѓања:
  1.608
  Пол:
  Женски
  Enigma дефинитивно!Ама тој темниот,не овој сега розевиов што излезе
   
 7. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.020
  Giordani Gold Shine прекрасен ,летен парфем..
   
  На Divinebutterfly и girl1985 им се допаѓа ова.
 8. Extraordinary.girl

  Extraordinary.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  293
  Допаѓања:
  419
  Морам да го издвојам Дивајн црвениот, исклучителен е. Моментално го имам Amethyst Fatale, добар е и доста е траен, Амберот е исто убав ама мене ми е тежок и Енигма.
   
  На soledad му/ѝ се допаѓа ова.
 9. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.006
  Допаѓања:
  18.673
  Пол:
  Женски
  "Grace" го доби сестра ми на подарок и навистина преубав е парфемот ! :)
   
 10. bitter-girl

  bitter-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  526
  Минатиот месец го купив precious moments парфемот кој иде со едно прстенче (немав поим, мислев дека е декорација и пријатно се изненадив)
  Мирисот е свеж, кога го отворив си реков што е ова? Течноста беше бела, подоцна забележав дека внатре бил со светки. Не остава светки на гардеробата и телото за среќа.
  Задоволна сум, навистина многу ми се допаѓа НО нема да го нарачам пак и жал ми е поради тоа од причина што на моето специфично момче не му се допаѓа баш најмногу. Мене сепак ми е приоритет него да му мирисам убаво :)

  [​IMG]

  Uploaded with ImageShack.us
   
 11. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  210
  Најубав е дивајн црвениот го обожавам и на дечко ми најмногу му се допаѓа :inlove:
   
 12. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.881
  од орифлејм не ги ги препорачала ги препорачувам овие ме потсетува кога останав бремена и за 1 месец ми се потроши девојки онај divine sensual го порачав од ебај убав е?не ми е стигнат сеуште :?: а за обожавателките на freya барајте го на ебај :*
   
 13. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  [​IMG]
  Најубав парфем ми е , штета што го нема веќе во каталозите . Од што ми е убав ретко го ставам , да не го потрошам а уште малку имам :D Јак е , за во зима инаку :)
   
  На LUCERKA и femina11 им се допаѓа ова.
 14. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.533
  Го користам Saga, веќе четврта година по ред. Позадоволна не можам да бидам. :)
   
 15. pinky05

  pinky05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  20
  Giordani white го користам некое време е дефинитивно тоа е парфемот за мене...многу ми е траен и убаво ми мириса...сите ме распознаваат по него :)
   
  На ♡BuBaLe♡ и Krisi88 им се допаѓа ова.
 16. Zocuska

  Zocuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  1

  Да го има..јас сум дисрибутер.
   
 17. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  Zocuska а никако неможам Nomadic да го најдам ? Тој што погоре го постирав :?:
   
 18. Zocuska

  Zocuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  1
  па го нема веќе долго време.Не верувам дека пак ке го има...
   
 19. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  153
  едноставно прекрасно мириса и многу трае овој парфем
   

  Прикачени фајлови:

  • 21568_1.png
   21568_1.png
   Големина на фајлот:
   282,7 KB
   Прегледи:
   129
 20. PortmaN

  PortmaN Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  6
  И јас го нарачав и сега чекам да ми стигне :)