Парфеми од Oriflame

Дискусија во 'Парфеми' започната од bilkata, 18 јануари 2010.

 1. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  8.858
  Допаѓања:
  76.048
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Само ова имам користено од парфемите на орифлејм,и ок ми биле ;)
   
 2. ljubicicaa

  ljubicicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  544
  ги имам речиси сите пробано, зато шо долги год сум во орифлеим, ама овие ми се омилени:
   

  Прикачени фајлови:

  • amber eliksir.jpg
   amber eliksir.jpg
   Големина на фајлот:
   97,2 KB
   Прегледи:
   218
  • dancing lady.jpg
   dancing lady.jpg
   Големина на фајлот:
   22,3 KB
   Прегледи:
   218
  • freya.jpg
   freya.jpg
   Големина на фајлот:
   17,3 KB
   Прегледи:
   218
  • Enigma-by-Oriflame.jpg
   Enigma-by-Oriflame.jpg
   Големина на фајлот:
   38,6 KB
   Прегледи:
   218
  • elvie.jpg
   elvie.jpg
   Големина на фајлот:
   25,6 KB
   Прегледи:
   219
  На LUCERKA му/ѝ се допаѓа ова.
 3. litllemarmaidia

  litllemarmaidia Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  14
  овие ги имам користено и ок ми се 8)
   

  Прикачени фајлови:

  На i-v-a-n-4-e му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.106
  Допаѓања:
  74.434
  Пол:
  Женски
  Го порачав Volare magnolia, ми се виде убав така во каталогот, а и убаво мирисаше, ама кога го добив буквално се разочарав, лупнав 600ка за малецко шишенце колку за да прснам 5-6 пати асално и толку.
  Некако Oriflame не се она што беа до пред некои 5-6 години .. :?:
   
 5. Tami4

  Tami4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Mене ми се допадна парфемот Passion Dance.Nезнам дали сеуште го има но многу убаво мириса.. :) :)
   
 6. eemmiilliijjaa

  eemmiilliijjaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  549
  Допаѓања:
  213
  Амбер Еликсир најдобарр[​IMG] сега цената му е намалена околу 800 ден е,го имам и JUNGLE CITY и тој е убав летен парфем [​IMG]
   
 7. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  961
  Пол:
  Женски
  кажете ми го има ли некоја најновиот парфем на орифлејм :) фелисити? убаво ли мириса? дали е јак???
   
 8. SweetyD

  SweetyD Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Odamna sakam da si go zemam Amber elixsir no nezz dali vredi za praite dali trae dolgo i dali se oseka za okolinata?? jas sakam koa ke stavam od mojot omilen miris da ostavam mirisna traga posle mene a bas ubavo mi mirisa ovoj samo sto neznam kolku trae i kolku e jak :D
   
 9. agirl17

  agirl17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2011
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  162
  Пол:
  Женски
  јас си го порачав најновиот парфем од орифлејм full moon се вика и многу ми се допадна во каталогот како мирисаше, па се надевам нема да се разочарам :) а инаку најмногу ми се допаѓаат дивајн синиот и џордани вајт голт
   
 10. DeDee

  DeDee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  34
  најубав ми е Midnight Pearl :$ :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • images.jpeg
   images.jpeg
   Големина на фајлот:
   6,4 KB
   Прегледи:
   100
 11. mincebaby

  mincebaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  3
  I JAS GO KORISTAM FULL MOON I E ODLICEN SUPTILEN PARFEM KOJ DOLGO TRAE!!!
  [mod-kirilica:7feawb4m][/mod-kirilica:7feawb4m]
   
 12. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  Моментално го користам Дивајн
   

  Прикачени фајлови:

 13. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.878
  Допаѓања:
  3.917
  Пол:
  Женски
  Прашав во темата за орифлејм,ама никој не ми одговори.Како сте задоволни од овој парфем,го порачав дека беше 400 денари. :)
  [​IMG]
   
 14. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.050
  Допаѓања:
  3.289
  Elvie,lucia,Northern light тоа е мојот топ 3
   
 15. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.106
  Допаѓања:
  74.434
  Пол:
  Женски
  Баге, парфемчево ми стаса пред 2-3 дена и право да ти кажам презадоволна сум, иако на почеток признавам дека бев скептик, со оглед на тоа дека се работи за мала количина. Значи парфемчево е ситно, ама динамитно! :D Трајно е и супер е за овој период, со здравје да си го трошиш (ако си го порачала) ;)
   
  На baguf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 16. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  388
  И јас го порачав Full moon ми стигна пред некој ден и мора да признаам се навлеков на тоалетнава вода. Преубаво ми мириса, а за тие пари и доста е траен. Инаку да не заборавам да напоменам и на дечко ми многу му се допаѓа.
   
  На baguf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 17. eemmiilliijjaa

  eemmiilliijjaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  549
  Допаѓања:
  213
  земи го се исплаќа сега е дури и намален а за убав и јак да не зборувам најдобар од сите парфеми што ги имам користено :!:
   
 18. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.538
  Дечки кој според вас е поубав од овие два. Првиот Amethyst fatale сум го користела убав ми е, ама вториот Urban Lovers го немам користено па се двоумам дали да го пробам или да не одам на неиспитано. За кој гласате вие :?:
  [​IMG][​IMG]
   
 19. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.702
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Го обожааааааааааааааавааааааааааааам! :D Мн убаво мириса, летно парфемче. :)
   
 20. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.360
  Јас сега го земав и овој, и стварно ми е преубав. Трае, убав е, специфичен, летен. Го обожавам.
  [​IMG]