Парфеми од Oriflame

Дискусија во 'Парфеми' започната од bilkata, 18 јануари 2010.

 1. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  566
  Дивајн и фрејата-мислам така се викаше, а и сагата не е лоша. Одамна немам земено некој парфен незнам кои се останати кои се нови....
   
 2. bal0n43

  bal0n43 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  81
  Од парфемите на Орифлејм долго време го користев Divine плавиот...после се префрлив на парфемите од Авон..ко демек да сменам малце :D
  Сеа си го порачав тој новиот Felicity од Орифлејм, другарка ми многу ми го фалеше..и стварно не е лош. Има мирис на ванила и цимет. :)
   
 3. Isabel

  Isabel Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  773
  Допаѓања:
  438
  Го имам и многу убаво ми мириса [​IMG]
   
 4. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.239
  Допаѓања:
  1.313
  Помалку се трајни од оние на Авон,тоа дефинитивно.
  Најубав ми е Денсинг Лејди ,порано го користев Глиц Глам (повеќе не излегува),Амбер и сите Мис О.
   
 5. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.756
  порано ми беа многу потрајни, а сега ми се како со миризлива вода да сум се напрскала, многу брзо испаруваат :^)
   
 6. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  Според мене парфемите од Oriflame се убави ....моментални ги имам овие
  Од џордани ја имам цела колексија (парфем,ролон,крема за тело)и убави се многу...

  Исто така го имам и овој парфем едне од поскапите ама многу ретко го користам оти е многу јак

  Овој парфем многу си го сакам... :inlove:

  И овој е убав...
   

  Прикачени фајлови:

  • 2.10159296983E+13.jpg
   2.10159296983E+13.jpg
   Големина на фајлот:
   12,9 KB
   Прегледи:
   137
  • img-thing.jpg
   img-thing.jpg
   Големина на фајлот:
   18 KB
   Прегледи:
   138
  • nd.2320.jpg
   nd.2320.jpg
   Големина на фајлот:
   30,1 KB
   Прегледи:
   136
  • 660.png
   660.png
   Големина на фајлот:
   137 KB
   Прегледи:
   136
  На LaChiquita му/ѝ се допаѓа ова.
 7. teddy.girl

  teddy.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  Едноставно го обожавам! :inlove:
  И сум зачленета во ORIFLAME!
  Дома ги имам сите парфеми кои ги има во ORIFLAME брошурите,трајни се и вредат за цената, а што е најважно многу убаво мирисаат! :rofl:
  Најнови парфеми им се ICE и FIRE!
  Ги имам и двата.. :) FIRE мириса прекрасно,кој ќе го нарача нема да зажали ;)
  И исто така сакам да им препорачам на тинејџерките како мене да ги користат производите од DARE TO BE! :D Верувајте ми нема да зажалите,а во исто време ќе бидете во тренд и ќе изгледате прекрасно!

  Поздрав од мене! :inlove:
   
  На smiley-32 и cupcake27a им се допаѓа ова.
 8. livert

  livert Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2011
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  115
  Како тоа мислиш најнови? овие парфеми се продаваат повеке од 6 години! И траат додека да излезеш од врата кај повкето сепак зависи од кожата.Од орифлејм ги имам пробано скоро сите парфеми најдобар ми беше Луциа но парфемот (потоа го сменија во тоалетна вода) и траеше многу за разлика од другите кои немаат трајност, тука ке го споменам прешес кој на почетокот кога го промовораа беше масло и долго траеше сега моментално имам 3 Мисс о(розев),миднајт пеарл и енигма ги користам кога одам на прошетка со кучето или до маркет т.е енигмата не ми е ни отворен еуште да ги дотрошам предходните ,сега ме потсетивте на Номадик(добар беше но јак) и фреја но и на убавите студентски денови :)
   
 9. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.946
  Допаѓања:
  9.930
  Пол:
  Женски
  Значи овај парфем го обожавам,исто и Amber elixir,fire,Divine двата ама синиот повеќе :) , miss O, и овие шо ги нема поќе Believe,After hours, Volare лилавиот(ама сега има некој нов како тој стариот лилав) и сигурно некој ќе заборавам,има и други,а сега си го порачав Midnight Pearl,не сум го пробала досега,ама ми кажаа дека е убав :)
   

  Прикачени фајлови:

 10. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.946
  Допаѓања:
  9.930
  Пол:
  Женски

  Убав е да,убаво ми мириса,мајка ми поминува со него и и викам шо си прснала? И вика ај погоди :) Вели сабајле го прснав и после ми кажа дека е тој. Иначе од овие шо си ги постирала,и еклипсе го заборавив јас да го напишам дека е убав :)
   
 11. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.946
  Допаѓања:
  9.930
  Пол:
  Женски
  Да го дополнам списокот,значи овие летни парфеми ми беа нај нај нај,за жал ги нема сега,саваната само во некои специјални понуди,сега ја имам ама ко ке се потроши ;( А бахиата ја нема :(
   

  Прикачени фајлови:

  На LUCERKA му/ѝ се допаѓа ова.
 12. cupcake27a

  cupcake27a Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  19
  Цените се универзални... инаку да вредат за парите ... траат околу шест-седум часа... мене ми се супер и најбитно-во скоро секој каталог има нов :P
   
 13. smiley-32

  smiley-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  510
 14. WhiteButterFly5

  WhiteButterFly5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  67
  Giordani го имам, ама ИЧ неубаво ми мириса. :puke:
  Некако мирисот му е како за возрасна жена, па и го дадов на мајка ми. :D
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 15. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.705
  Па има еден парфем од Oriflame од кој буквално ми се гади од мирисот-Giordani Gold, а и не е многу траен.
  Другиот кој го имам, а воедно ми е најубав е Amethyst Fatale, го препорачувам на сите што сакаат поинтензивни парфеми. :inlove:
   
 16. Stam

  Stam Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2010
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  175
  Најмногу ми се свиѓаат Divine синиот и црвениот, исто ми беше преубав Lucia ама веќе долго време го нема и Аmber elixir исто убаво мириса, a останатите не ми се нешто посебно нити пак траат и не вредат за парите.
   
 17. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.583
  Допаѓања:
  10.542
  Пол:
  Женски
  Не сум имала контакт со каталог од орифлејм одамна, па да прашам само, го има ли уште парфемот Serene?
   
 18. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.251
  Допаѓања:
  1.802
  Пол:
  Женски
  Од Орифлејм имав неколку парфеми добиени како подарок и ги испотрошив така,колку да не ги фрлам,а не дека убаво ми мирисаа.Само и единствено го сакав Фреа и само тој си го имав купено јас.За жал,го нема веќе. :( Не знам дали се сеќавате,вака изгледаше
  [​IMG]
   
  На LUCERKA му/ѝ се допаѓа ова.
 19. afroditaa

  afroditaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2011
  Пораки:
  356
  Допаѓања:
  97
  овој лајк
  а моментално го имам аметис фатал не ми е ништо особено
  мисс о ми е убав нежен ,оние шо беа аромаблис мислам се викаше едниот едниот беше жолт др виолетов и тие се убави онак лесни секојдневни ...
   

  Прикачени фајлови:

  • nd.6843.jpg
   nd.6843.jpg
   Големина на фајлот:
   97,2 KB
   Прегледи:
   71
 20. ZoeRaivotar

  ZoeRaivotar Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  5
  Најновиот парфем на Орифлејм - Love potion, е просто неверојатен ! Во новиот каталог достигнува цена до 659 ден.! Вреди да се проба, дефинитивно :)
   
  На anichka94 и Jordanovska-K им се допаѓа ова.