Парфеми од Oriflame

Дискусија во 'Парфеми' започната од bilkata, 18 јануари 2010.

 1. kalinka89

  kalinka89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  8
  Се надевам ке ги задоволи моите очекувања новиот парфем лове потион кој само што си го порачав. па ко ке стигни ке пишам импресии. :*
   
 2. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.944
  Допаѓања:
  9.930
  Пол:
  Женски

  Него одамна го нема...
   
 3. Feminko

  Feminko Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  3
  Чекам да ми стигне истиот :) Ќе пишам импресии, доколку ги има секако :D
   
 4. cipi-ripina

  cipi-ripina Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  6
  oriflame ne e kako sto bese nekogas,eden primer ke dadam za dzordani.Porano bese poraen a imase ista cene kako i denes,ama sega ne e
   
 5. smiley-32

  smiley-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  510
  [​IMG]
  овој ми мн убав а и не е скап 599 ден. ФЕНОМЕНАЛНО МИРИСА ..!!! Рок Енџл се вика
   
 6. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.299
  Допаѓања:
  17.968
  Пол:
  Женски
  Гледам низ темава многу се споменува Freya. Ах, навистина беше посебен, не излага таков веќе не можам да го преболам. А и пакувањето и механизмот ми беа оригинални. Сеуште ги чувам празните шишенца. :)
   
 7. ljubicicaa

  ljubicicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  544
  да и јас си го пораачав преубав ееее :D
  е навистина беше посебен :) ама од поновите и денсинг лејди е мн убав, посебен и долго трае ;)
   
 8. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.373
  Допаѓања:
  1.194
  Пол:
  Женски
  И јас си го користам Дивајн и баш трае подолго време а го нарачав сега Еклат женскиот тој новиот и баш ми се свиѓа, многу е нежен така пријатен :). За цената не се многу скапи, а за парфем добар ја мислам дека вреди да дадеш повеќе пари доколку имаш нели :)
   
 9. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  2.320
  Пол:
  Женски
  Амбер еликсирот ми е преубав... него си го користам во зима и презадоволна сум... Midnight pearl е нешто неверојатно од парфем...Ми се свиѓа и gordani white gold но него го немав јас туку другарка ми.. Се на се парефемите од oriflame ми се супер... :inlove:
   
  На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Pipito

  Pipito Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  54
  Моментално користам Divine, Volare, Gordani Gold, Fire.. И уште 4 на кои не им ги знам имињата 2 се од oriflame 2 од Avon. Од Avon едниот е плав, а едниот е розев мислам дека имаше гратис ланче со него пред неколку месеци. А од Oriflame едниот е зелен има многу специфичен мирис, а другиот е розев мириса на гума за џвакање :)
  А сакам да го имам rebel belle Најновиот на Rihanna, и One milion Lady се разбира кој не би го посакал :)
  Мислам дека до One milion кје дојдам за некој месец :)
   
 11. zlatnaa

  zlatnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2010
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  55
  Дечки ај помогнете ми како се викаше еден парфем од oriflame зимски портокалов мало шишенце е мислам така ниско многу ми беше убавв кај една другарка го порачав лани ..фала :D
   
 12. Boom

  Boom Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2011
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  7
  da ne mislis na volare?!

  *izvinete za latinicava
   
 13. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.870
  Допаѓања:
  5.258
  Пол:
  Женски
  Најверојатно мислиш на Volare,како што кажа и Boom :)
  еве го и шишенцето
  [​IMG]
   
 14. zlatnaa

  zlatnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2010
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  55
  Не не е Volare еден друг по зимски е ипак фала што се потрудивте да ми објасните , ке видам во каталог ако најдам во поскоро време ке ве известам како се вика :D :D
   
 15. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.870
  Допаѓања:
  5.258
  Пол:
  Женски
  важи :D побарај и на страната на орифлејм може ќе најдеш ;)
   
 16. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.191
  Допаѓања:
  69.638
  Пол:
  Женски
  Divine i Giordani Gold се единствено што ми се допаѓаат од Орифлејм
   
 17. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.944
  Допаѓања:
  9.930
  Пол:
  Женски
  Златна Amber Elixir e,100%! Најубавиот парфем!!! :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
 18. babylove123

  babylove123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  53
  Овој го имам моментално, супер ми е :)
  [​IMG]
   
 19. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  474
  Divine најмногу ми одговара!
   
  На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
 20. loly89

  loly89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  74
  Другарка моја има Mirage и убаво мириса
   

  Прикачени фајлови:

  • o.12061.jpg
   o.12061.jpg
   Големина на фајлот:
   173,7 KB
   Прегледи:
   102
  На Jordanovska-K и Beauchamp им се допаѓа ова.