Парфеми од Oriflame

Дискусија во 'Парфеми' започната од bilkata, 18 јануари 2010.

 1. House95

  House95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2011
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  27
  Giordani Gold дефинитивно најдобар од Oriflame :)
   
  На Gordana10 и Beauchamp им се допаѓа ова.
 2. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.870
  Допаѓања:
  5.260
  Пол:
  Женски
  Имаат многу убави парфеми,дома ги имам џордани голд,мираж,еклат викенд,амбер еликсир,џордани голд шајн,и сега сакам да го земам дивајнот плавиот :inlove: :inlove:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Divinebutterfly и smiley-32 им се допаѓа ова.
 3. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.944
  Допаѓања:
  9.931
  Пол:
  Женски
  Па и да си го земиш,преубав е! :inlove: Тој ми е еден од најубавите од Орифлејм...
   
  На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
 4. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.705
  А некоја од вас го има ли користено Ice од Oriflame? Во сино шишенце е инаку. :)
   
 5. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.870
  Допаѓања:
  5.260
  Пол:
  Женски
  сакав да го земам! леле.мн се каам што го пропуштив :( ептен е убав :worried: земи го ако планираш нешто такво :lol: свеж е,не е тежок воопшто според мене :$
   
  На crazyinlove19 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ljubicicaa

  ljubicicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  544
  може убаво мириса, ама верувај ич не трае :x
   
 7. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.704
  Допаѓања:
  4.985
  Пол:
  Женски
  Amber Elixir i Giordani white gold ги користам. Презадоволна сум, ама Амберот морам да го издвојам THE BEST :inlove:
   
  На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
 8. malo-84

  malo-84 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  8
  ДЕВОЈКИ ..... сакам да ве замолам да ме исконтактира преку лична порака некоја од вас што е зачленета во орифламе( од ск и во близина на карпош).... итно ми требаат некои работи ,а немам никој околу мене што нарачува од орифламе... однапред ви благодарам.....позз
   
 9. Cokolatce95

  Cokolatce95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  131
  Колку пари е Амбер Еликсир и дали е зимски или летен ? ? :)
   
 10. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.870
  Допаѓања:
  5.260
  Пол:
  Женски
  редовна цена му е 1200,али можеш скоро секогаш да го најдеш на попуст,некогаш 600,некогаш 800 и измеѓу.инаку строго зимски :P позз :)
   
 11. malooto

  malooto Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  237
  Точно така :hai: и јас најпоке си го сакам и исклучиво него го користам.... а и дечко ми го сака зш после цел ден мириса на мене ;)
   
 12. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.644
  Допаѓања:
  1.687

  ВО следниов каталог ке биди 699 денари мислам,како што го гледав.
   
 13. madamstefi

  madamstefi Нов член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  15
  cesto gi koristam i odlicni se vredat za parite a nekoi se i trajni
   
 14. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.870
  Допаѓања:
  5.260
  Пол:
  Женски
  да те прашам,за дивајнот,дали трае ? бидејќи читам дека е тоалетна вода,а тие не траат баш..па сеа се двоумам малце дали да го земам :lol: али го обожам колку преубаво мириса! само ме спречува малце што е тоалетна вода..
   
 15. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.944
  Допаѓања:
  9.931
  Пол:
  Женски
  Па,еднаш мајка ми ко одеше на работа сабајле си ставила и поручекта кај 2 ко се врати ја прашував што има ставено рече Дивајн...се осеќа,ама после 6-7 саати веќе послабо...А јас никогаш не можам да си го сетам мирисот(па прскам и по многу некогаш :lol: ) Иако е тоалетна вода си трае,некогаш повеќе,некогаш помалце,зависи и од условите.Е сега далеку е од оригиналните парфеми,ама сепак е убав :)
   
  На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Dgirlll

  Dgirlll Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  951
  Допаѓања:
  7.279
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Се заљубив во парфемот, многу убаво мириса.
   
  На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
 17. SiMpAtIcNaTa

  SiMpAtIcNaTa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  126
  Пред недела дена си го порачав Giordani Gold Shine и стварно ми е преубав ;)
   
  На ivimis му/ѝ се допаѓа ова.
 18. ivimis

  ivimis Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  401
  Од парфеми на Oriflame ги имам користено:
  и Прекрасни парфеми и трајни ... а сега моментално го користам ice ubavo мириса ...
   

  Прикачени фајлови:

  • Enigma-by-Oriflame.jpg
   Enigma-by-Oriflame.jpg
   Големина на фајлот:
   38,6 KB
   Прегледи:
   127
  • nd.jpg
   nd.jpg
   Големина на фајлот:
   30,1 KB
   Прегледи:
   127
 19. i-v-a-n-4-e

  i-v-a-n-4-e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2011
  Пораки:
  606
  Допаѓања:
  1.115
  Пол:
  Женски
  Од Oriflame само Amber Elixir и Giordani Gold Shine. преубави се
   
 20. agirl17

  agirl17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2011
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  162
  Пол:
  Женски
  Може малце глупо прашање поставувам, бидејќи секој си има различен вкус за парфеми, но би сакала да ми направите споредба помеѓу и

  Кој е поубав според вас? Розевиот го имам мириснато, го има сестра ми и ми се допаѓа, ама не е јак баш...а за овој другиот не знам..многумина велат дека е најубав од овие мисс о тоалетни води, нели има и плав, ама мене за овој жолтиот ме интересира :?:
   

  Прикачени фајлови:

  • 1.17042486213E+14.jpg
   1.17042486213E+14.jpg
   Големина на фајлот:
   30,9 KB
   Прегледи:
   93
  • nd.2320.jpg
   nd.2320.jpg
   Големина на фајлот:
   30,1 KB
   Прегледи:
   93