1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Парфемни масла

Дискусија во 'Парфеми' започната од Beauchamp, 29 септември 2011.

 1. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.930
  Допаѓања:
  5.607
  Пол:
  Женски
  Не видов ваква тема,па ај да отварам ;)
  Незнам колку сте запознаени со овие,тие се буквално како што и самото име кажува парфемни масла коишто траат многу повеќе од обичен парфем или тоалетна вода. Се става само 2,до 3 капки на себе,не повеќе (како што знам бидејќи се многу тешки)и трае долго во текот на целиот ден :)
  [​IMG][​IMG]
  Дали користите вакви масла? Дали сте користеле некогаш? Кои,и како сте задоволни од нив? :)
  јас лично немам користено,дома имам некои од Америка,што мајка ми ми ги има донесено,многу ми се јаки,а и стварно траат ептен многу како што забележав од мајка ми :worried: :D .Знам една ваква продавница Делта Ароматик(мислам дека се вика) во ГТЦ,која продава вакви масла,сеуште не сум отишла ,а веќе планирам со месеци. :)
  па ајде да видам дали некој има нешто користено вакво,и пишете како сте задоволни :)
   
  На LivingGlam, crazylady и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 2. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Порано имав парфемно масло ,ми го донесе една комшивка од Германија.
  Што да кажувам - капнував една капка ,ја размачкував на прстите и ставав од неа на пулсните точки и потоа мирисав и откако ќе се искапев ,дури и облеката што сум ја носела мирисаше со недели.
  Не знам за кој парфем стануваше збор ,знам само дека мирисаше повеќе од прекрасно ,заводливо ,секси...
  Го користев извесно време ,после тоа го загубив шишенцето на школо ,а не беше потрошено ни 10%.
  :(
   
  На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
 3. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  Јас ги гледав овие парфемирани масла во таа во Гтц парфимеријата,има многу избор на парфеми и навистина многу јако мирисаат.Јас што пробав на рака цел ден ми мирисаше.Е сега не се ефтини може 700 ден. да е 10 милилитри но како и да е не се става многу од нив.
   
  На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.930
  Допаѓања:
  5.607
  Пол:
  Женски
  да те прашам,каде поточно се наоѓа таа продавница во гтц? ја се скапав од барање никаде неможам да ја најдам! :worried:
   
 5. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  Во гтц најгоре скроз на крај,хмм како ќе му дојде...над Еуро азија.Или поубаво да ти објаснам горе во гтц ако знаеш она фешн поинт бутикот што е,епа карши него.
   
  На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
 6. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  2.732
  Допаѓања:
  17.880
  Пол:
  Женски
  Јас имав порано беше како оние сјајчињата со кругче горе,10мл Мошус мислам дека,и претерано многу траеше,ама не знам ниту од кај било купено ниту па сум знаела дека има во Скопје вакво нешто.Стварно вредат и многу време траат.Има некоја користено баш од овие што ги зборите тука што с епродаваат,да каже нешто повеќе?
   
 7. lola-86

  lola-86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  198
  Дали знаеш каде можам да најдам од Мошусот?прашав и во друга тема,но не добив одговор.Одамна барам...Благодарам.
   
 8. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  2.732
  Допаѓања:
  17.880
  Пол:
  Женски
  Не знам стварно :/ и јас би сакала,да ми каже ако некој знае.На времето и носеле на мајка ми на работа некој што продавал носел,а од каде како нема ни она поим.
   
  На lola-86 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. lola-86

  lola-86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  198
  :) Ок,фала,Ако најдеш негде случајно извести ме ;) Поздравче.......
   
  На jarec6 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.930
  Допаѓања:
  5.607
  Пол:
  Женски
  ^ девојки,мислам дека би требало да најдете во Делта Ароматик во ГТЦ(не сум проверила,али претпоставувам дека има),таму има секакви масла,па можете да проверите :) ,доколку сте од Скопје,доколку не нез. :(
   
  На lola-86 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  Имав едно од Body Shop ванилата
  [​IMG]

  Mногу траат за траење,само еднаш-двапати стави и 2 дена мирисаш,само мене ванилава ме убиваше,дури на моменти бев готова да повратам,исто и мажот ми ме замоли да не ставам повеке од ванилата и така ја подарив :|
   
  На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.930
  Допаѓања:
  5.607
  Пол:
  Женски
  Земав масло од Делта Ароматик,од ексада,само незнам кој точно од..мислам дека е овој:
  [​IMG]
  А може и грешам,нека ме поправи некој ако не е точно :)
  Mириса благичко ептен,многу ми се допаѓа :)

  И богами стварно трае,само две капки ставив,а мириса како да сум се истуширала со парфем :lol:
   
 13. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.097
  Пол:
  Женски
  Имам вакво ама многу многу не ми се допаѓа, не е толку трајно и не го практикувам често, онака ми стои. :) Има и светки, кои не се познаваат многу.
  J'adore Oil
  [​IMG]
   
 14. Akana

  Akana Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2011
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  93
  ммм ама ова од escada не е парфемно масло туку е парфем, јас го имам истиот и многу убаво мириса и цел ден трае ;)
   
 15. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.930
  Допаѓања:
  5.607
  Пол:
  Женски
  Па да парфем е тоа на сликата,ама јас го земав маслото од тој парфем :)

  Инаку,Лепа тоа од жадор да не е масло за тело? :^) У смисол како за масажа?
  Или парфемирано масло? :)
   
 16. Akana

  Akana Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2011
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  93
  Супер, незнаев дека има и масло :lol: можеш да ми кажеш колку пари го зеде? За некој ден одма си го купвам! :D
   
 17. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.930
  Допаѓања:
  5.607
  Пол:
  Женски
  Малце е скапичко,ама вреди :)
  И онака не се става многу,само по две капки максимум,така и продавачката ме советува :)

  Земав 3 мл за 240 ден.а 1 мл е 80 ден :)

  Иначе не сум сигурна дали е ова масло што го земав со овој парфем на сликава :worried:
  Само знам дека е од ескада :D
   
  На Akana му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.935
  ^ Ме заинтересира ова.

  И сега на пр. како што викаш 3 мл..колку ќе трае тоа? Мислам за колку време отприлика ќе се потроши? :D
   
 19. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.930
  Допаѓања:
  5.607
  Пол:
  Женски
  Зависи :D
  Ако трошиш многу фала богу ќе летне брзо :lol:

  Со оглед на тоа што е прилично скапичко,а мала милитража јас лично ќе гледам поспоро да го трошам,иако срце ќе ме кине да си ставам повеќе :D

  Ама па добро,стварно мириса јако кога ќе се пројдеш,па дури и тапнеш со прстите 2 пати.
  Мене до пред некое време штотуку ми изветрее,а имав ставено накај 3ипол,4 саат поручек :)
   
 20. Skorpija87

  Skorpija87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  68
  Каде се продаваат овие масла има во космо,шатци или? :$