1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Парфем кој не можам да го поднесам

Дискусија во 'Парфеми' започната од kolovoz, 10 јуни 2011.

 1. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.648
  Допаѓања:
  6.152
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  незнам зошто но овие парфеми на мојата кожа се ужасни...
  Дали вие имате таков парфем ?
   
 2. lola-86

  lola-86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  198
  Парфем кој неможам да го поднесам

  ДА,И ЈАС ТОЈ НА АВОН не можам да го поднесам а ни MOCHINO :puke: го шприцав по соба :D наместо освежувач...има и други уште но неможам да се сетам моментално,,,ах да и на Џенифер едниот Glow.
   
 3. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.648
  Допаѓања:
  6.152
  Парфем кој неможам да го поднесам

  ако мислиш на овој
  [​IMG]
  и јас исто.....ммм имаме сличен вкус на парфеми ;)
   
 4. antica20

  antica20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  28
  Парфем кој неможам да го поднесам

  ДОБРО ЕЕЕЕЕЕЕ мислев дека нешто не е во ред со мене и дека само мене ми се превртуваат црева од овој парфем :D
   
  На kolovoz му/ѝ се допаѓа ова.
 5. lola-86

  lola-86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  198
  Парфем кој неможам да го поднесам

  хахахахаха :D ДА,баш на тој мислам ;) ,,,кога ќе пронајдам уште некој што го мразам ќе те известам.
  :*
   
  На kolovoz му/ѝ се допаѓа ова.
 6. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.648
  Допаѓања:
  6.152
  Парфем кој неможам да го поднесам

  обавезно(teellll me) :nod: да не го ставам воопшто на рака (кога го ставив овој памтам ја носев раката што е можно подалеку од себе :headbang: и од носот)
   
 7. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Не можам да ги поднесам [​IMG][​IMG]

  На тие прво ми текна, а сигурно има и други
   
  На Hipster, Macci.007 и Daniella им се допаѓа ова.
 8. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.420
  [​IMG]
  Сите на Би ЈУ, одвратни ми се
   
 9. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.452
  Допаѓања:
  22.756
  Пол:
  Женски
  Најпрво на овие ми текна...али сигурно ќе следи надополнување. :!: :D

  1. Tresor - Lancome
  [​IMG]

  2. Flower - Kenzo
  [​IMG]

  Ужас ми се ! :puke:
   
 10. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.303
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На AhThatFemaleProblems му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Dejana.M

  Dejana.M Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2011
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  411
  Овој од авон......ми се лоше а сестра ми го користе,ми иде кога ќе го видам во каталог да ја скинам страната за повеќе да не го порача....како опседната е со него,а мене црева ми се дигат:
  [​IMG]
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 12. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  2.734
  Допаѓања:
  17.901
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Погрд и потежок парфем немам мириснато,иако сум тип што сака појаки парфеми,а и оној на точење Џангл ли како се викаше :puke:
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Jeс да е култен парфем, али толку јако ми мириса, ми се повраќа од мирисов :^)

  [​IMG]
   
  На Miss-Independent, kate21, bittersweet и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.085
  Допаѓања:
  1.647
   

  Прикачени фајлови:

 15. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  307
  Toj еден лола парфем, после сирене од орифлеим, сега за сега тие ми текнуваат, а воглавно парфеми тешки не поднесувам, или замислете ситуација у автобус гужва жешко а таа некојаси се нашприцала со некој јак мирис и ти се лоши ти се повраќа, колку пати ми се има случено :(
   
 16. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  297
  Лола и Опиум аууу страшно...има и два три од авон ама не им знам иминња знам само дека кога ке прашам со парфем е ми велат од авон а мене црева ми обрака...
   
  На kate21 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.336
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  Giordani Gold - oriflame

  [​IMG]

  :puke: :puke: :puke: :puke:
   
  На okcenzi и Daniella им се допаѓа ова.
 18. AhThatFemaleProblems

  AhThatFemaleProblems Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  428
  Допаѓања:
  200
  Аууу најодвратното нешто што го имам помирисано!! (мислам на првиот, лола). Мајка и на моја другарка се има онесвестено од парфемов, а јас кај го мразев претходно, уште ми фалеше низ целиот студентски период да го мирисам по градски автобуси каде некои тетки за на работа низ облаци од парфемов имаа поминато :worried: фууј овој треба со закон да се забрани :worried:
   
 19. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.894
  Jас мислам имам најголема листа :D
  Eте веке сте ги поставиле glow и lady million :D
  Glow-мене ме потсетува,на некој детергент :puke:
  Aј да не должам,да си кажам :rofl:
  Dafidoff-Echo
  [​IMG]
  не можам парфемов никако да го смислам,ми се слошува од него,а мажот ми многу го сака :^)

  Carolina Herera-On ice
  додуша слично на ехово мириса
  [​IMG]

  Britney Spears-Curious
  ги сакам парфемите на бритни,но curious and midnight-тешки,тешки :x
  [​IMG]

  Midnight Fantasy-Britney
  [​IMG]

  Paris Hilton-Hairress
  парфемов го сакав премногу,но едноставно главоболка ми дава,преблаг е
  [​IMG]

  Kим Kардашиан
  Oчекував некој преубав мирис,секси и слично,но парфемов верувајте мириса на пипс :worried:
  [​IMG]

  Guess Sedactive
  и овај тежок тежок,на некој старски мирис потсетува
  [​IMG]

  и за крај овај ми е врв
  Juicy Couture-мириса на загорена карамела.само шишето му е убаво инаку -не вреди,и другите џуси котур се :puke:
  [​IMG]
   
 20. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.894
  Cамо уште еден :D
  Mи текна на....
  Still-Jlo
  [​IMG]

  Mириса кога ке завршите со лупење пиперки и после рацете ви мирисаат :rofl:


  Jlo-Deseo
  [​IMG]

  Jlo-live
  [​IMG]

  Cамо го препорачувам Glamour на џенифер лопез-ако некој сака нејзин парфем :wasntme: