1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Парчиња од мама во мојот плакар

Дискусија во 'Мода и стил' започната од kolovoz, 4 јуни 2011.

  1. Lovy1

    Lovy1 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2013
    Пораки:
    1.094
    Допаѓања:
    821
    Пол:
    Женски
    Искрено јас си позејмувам многу со мајка ми.
    И таа некогаш нешто од кај мене, дека нејзиниот плакар си го префрлив кај мене :lol:
    А и во штикли, исти ни се броевите, среќа па можеме да си размернуваме :D
     
  2. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Нема скоро ништо или не е мој број или не е мој стил..
     
  3. Alegriaa

    Alegriaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2011
    Пораки:
    335
    Допаѓања:
    260
    Пол:
    Женски
    СЕ! Фармерки,маички,балетанки,патики,значи буквално се . И многу сум среќна за тоа.
    И таа зима од кај мене маички полно..

    Незнам зошто но во последно време повеќе облека земам од братучед ми.Што да правам многу добро ми стојат машки маички. :P
     
    На little.gf му/ѝ се допаѓа ова.
  4. little.gf

    little.gf Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2013
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    42
    Кога бев помала да,сега не мама имс 50 години више не носиме иста облека :lol: :*
     
  5. girlonfire

    girlonfire Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2013
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    62
    Јас во мојот плакар имам некои работи кога мама е била млада и ги носела , но сегашната облека не ја менувам со мајка ми зошто немаме ист стил на облекување
     
  6. redheaded

    redheaded Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    29
    Пол:
    Женски
    Имам неколку парчиња облека од младоста на мајка ми, која ми ги стеснува околу половината зошто сум малку послаба од неа. Пред некој ден, повторно најдов 2 убави фустани,како нови се и баш како што деновиве се носат, еден е бел со тегет точки, а другиот со црвено-бели линии..само да се проубави времето има да ги износам :D
     
  7. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.647
    Имам три пара преубави штикли. Едно комплетче што е сон и едвај чекам да си го средам малце телото па да можам да го носам. Преемногу накит. Филигрански особено. Толку убави што ми е страв да ги носам да не ги оштетам.
     
  8. ku4ence

    ku4ence Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    883
    Допаѓања:
    1.753
    Пол:
    Женски
    Ова често се случува :) Ако не ги носи и ми се таман зошто да праиме проблем?? ;)
     
  9. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Од мама имам неколку маици,блузи,фустани,тренерки и други работи... :inlove:
     
  10. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.987
    Допаѓања:
    8.756
    Пол:
    Женски
    :!: Има, има секој ден си наоѓам по нешто ново...
     
  11. SweetBabe

    SweetBabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    [​IMG] имам ваква црвенкаста и без ракави, црн тесен фустан со колан и бели јаки.
    [​IMG] ваква сива, во ќошот со мали букви пишува tennis и многу други алишта. :)
     
  12. sara3

    sara3 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2012
    Пораки:
    505
    Допаѓања:
    383
    имам само неколку маички:)
     
  13. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Последен пат си најдов три убави парчиња на кои им се изнарадував ^_^
    Бордо кошула со многу интересни копчиња и потпунки на рамењата (што се на принцип на лепенка, па кога сакам ќе ги вадам, кога сакам ќе ги ставам), многу меко квалитетно џемперче во нежна нијанса на розева и маслинеста лелеава сукња до под колена (која за жал ќе ја носам тек другото лето здравје).
    Кошулата особено ми направи мерак (иако веќе имам една црвена, до душа оваа е потемна). Прво помислив дека мајка ми ги сменила долните копчиња бидејќи беа поинакви, обични, ама после видов дека уствари тие се внатрешни и не се гледаат. Таква е фабрички :)
     
  14. sofijanoka

    sofijanoka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    2.652
    Допаѓања:
    15.512
    Пол:
    Женски
    Не дека се ретро нешто,ама си присвојувам нејзини парчиња облека,признавам. :$
    Шушкавец без ракавчиња последен пат си присвоив.Инаку ден ден памтам едни тренерки,само што си ги беше купила и ги зедов и никогаш повеќе не и ги вратив,преубави беа,сега избледеа ама пак ги носам по дома.И никогаш повеќе не најдов такви.
    Друго? Па близичка една розовка на долги ракавчиња се сеќавам од поодамна и присвоив,ама не ја носам повеќе.
    Пред некое време си најдов и многу убави патики,2 пара,едните маслинести другите тигрести ама се едните као старки,преубави а другите као овие модерниве,како се викаат платнените кондурчиња шо се носат сега? Ама пак се спортски,ептен им се израдував. :inlove:
    И едни фармерки раперски и присвоив,кој мерак им имам,сеуште. :inlove: :inlove:
    Понекогаш и завидувам на некое шик парченце облека,ама сакам и јас да ја изненадувам со нови парталчиња иако финансиски никогаш не стојам добро за да и приуштам такво нешто.За жал. :(
    Таа иако знае да мрмори кога и земам нешто,секогаш се ми дава,а јас што сум и дала? :| :worried:
     
  15. sunny1

    sunny1 Активен член

    Се зачлени на:
    7 август 2013
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    12
    паа се наоѓа по нешто :lol:
     
  16. the-dark-angel

    the-dark-angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2012
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    37
    Има многу нејзина облека во мој плакар пошо она на времето била јака типка слаба висока
    имам земено 2 пара фармерки неколку кошули црни и бела со нитни
    и она знае да земе нешто од мене пошо таква си е малце не се смета себе за постара и коа кје ја видат наши другарки секогаш остануваат со отворена уста..а има имногу добри џемперчиња ама дада ме претрка :D
     
  17. FeminkaDoKraj

    FeminkaDoKraj Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    49
    Имам сако и неколку други блузи и маички, но кога ќе ми притекне им додавам,им одземам по нешто и изгледаат како да се нови. :)
     
  18. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Последно си најдов една блузичка,која мама ја има облечено 2-3 пати и изгледа сосема нова. ^_^
     
  19. Perina

    Perina Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    321
    Имам неколку ролки што и ги чапнав :lol:
     
  20. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.596
    Допаѓања:
    155.805
    Пол:
    Женски
    Многу чести си присвојувам работи од нејзиниот плакар во мојот и често кога нешто ново ќе си купи или многу си сака некоја маица на пример и само ја молам да пробам и одма вели: „Ах останав без маица“ зошто знај дека ако сакам да ја пробам планирам да си ја присвојам x'D