1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Парчиња од мама во мојот плакар

Дискусија во 'Мода и стил' започната од kolovoz, 4 јуни 2011.

  1. Miss.Waldorf

    Miss.Waldorf Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    16
    Сега за сега немам ништо нејзино во плакар =)
     
  2. fatbeautiful

    fatbeautiful Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    58
    Исто и јас,мајка ми исфрлила се. :|
     
  3. Elena-97

    Elena-97 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    2.107
    Јас се послужувам со облека од две дами - мајка ми и тетка ми. тетка ми е млада,35 год. Но некои работи кои веќе и се мали ми ги дава на мене. На пр. пред некој ден ми даде 3 маички,имаат некои везени детали баш се слатки на прерамки,во 3 бои црна,бела и маслинесто зелена. Ми даде и еден romper (незз како се викаат на мак :$ ) кремаста боја е. го обожавам!! Едвај чекам да го носам на плажа ;) Од мамичка позајмувам облека но не толку често.Едвај чекам да потпораснам за да можам да носам еден пар штикли кои ми се ептен слатки (13 год. имам и малце ми е рано за штикли и имаме ист број на чевли со мајками) .Позајмувам и сандали и балетанки.... Најчесто тоа :)
     
  4. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Ништо со мајка ми понекогаш само шминки делиме :)
     
  5. vaga95

    vaga95 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    2.036
    кај мене нема...различен вкус имаме :D до душа некогаш е обратно таа знае да си позајми нешто од мојот плакар :P
     
  6. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    Ах... Кога ги гледам сликите од мајка ми млада.... :doh: Колку убави парчиња имала, ама ете, некои се испофрлени, а оние убавите ги давала на ќерката на една комшика... Не мислела дека еден ден ќе има женско дете дома и дека модата се врти... Затоа, јас убавите парчиња ќе си ги чувам. 8)
    Иначе, имам од мама некои парчиња кои сепак останале. Една долга сукња (како на Гоу-грл), ама јас сега ќе ја скратам. Имам кошула со некоја си розово-кафеава темна нијанса и со карнери(ама, како ја објаснив нијансата... |( ). Иначе, мајка ми има зачувано едни сандали со ременчиња бели со црно, абе убавина. А колку се згодни... мх,мх :mm: Штета што се полна пета... И тоа 10ка високи. Ќе почекам за нив. :|
    Абре... Имам повеќе работи. Ама сега во моментов, не ми текнува.
    Кога ќе се сетам, ќе пишам пак. :)
     
  7. Dragannah

    Dragannah Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2011
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    85
    Пол:
    Женски
    Едно големно браво за темава! :clap: Еииии па како на мене не ми текнало да земам нешто од кај мајка ми :D
    Кога кје одам кај баба ми, обавезно кје пребарам да видам што има нешто кога носела како помлада и ако е убаво кје си го земам секако :D :lol:
     
  8. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Јас од баба ми, мајка ми и тетка ми имав уште како мала па и сега купишта работи. Воошпто не сум моден тип и сакам класични и вонвременски работи кои ми стојат многу убаво иако се од пред чудо години.
     
  9. Irreplaceable.xD

    Irreplaceable.xD Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    67
    Има нешто, но некако јас и мајка ми воопшто немаме ист стил на носење, така да нека и стојат во нејзин плакар, боље е :lol:
    Иначе, она повеќе зема од мој плакар, мора да признаам.. почна мода некоја да тера :) хахаххах!
     
  10. Dayse

    Dayse Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2011
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    133
    Пол:
    Женски
    Па сите блузи скоро и ги имам прибрано кај мене  :lol:
     
  11. Tanny

    Tanny Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2010
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    401
    Па имам мал број парчиња во мојот плакар,Имам неколку маички,блузи,фустани :)
     
  12. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    Немам ниту едно парче облека :worried:
     
  13. KalaV

    KalaV Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    301
    Па, јас не носам ништо нејзино, ама затоа таа ми ги прибира сите мои постари парчиња облека кои не ги носам повеќе. Дури и чевлите ми ги носи понекогаш :)
     
  14. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    Ги обожавам!
    Мајчето ми имало добар стил кога била на моја возраст. Па дури и од баба ми имам 2 ретро маички. :lol:
     
  15. lovelost

    lovelost Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    15
    Имаммммм :D :D си најдов ташна и балетанки многу ми се убави и си ги носам.. Исто и едно фустанче и некои маички :)
     
  16. Sunlight

    Sunlight Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2011
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    39
    Неколку чанти кои мајка ми го носела порано сега се моја сопственост :lol: Но исто така ја користам и гардеробата која сега ја носи но бидејќи е покрупна немсто на пр. како кошула ќе ја облечам одредена кошула како туника со каиш а и некои други комбинации си правам :)
     
  17. Cynthia

    Cynthia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    622
    Допаѓања:
    2.368
    Пол:
    Женски
    Имам, имам... Имала мама вкус на времето, па и сега! :lol:
    Имам нејзини ташни, марами, фустанчиња, кратки панталони и некои поголеми маички кои ги комбинирам со каиш, хеланчиња и балетанки. :)
     
  18. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    Со мајка ми и ден денешен си заменуваме алишта таа млада си е супер се облекува па оти да не и поткраднам по некое парче :lol:
     
  19. Liebe.Love

    Liebe.Love Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2011
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    24
    :rock: Мајка ми по потекло е од Милано, има многу елегантни парчиња...многу се погодни за свечености...исто така имам и многу спортски работи од неа...обожувам да претурам по нејзините работи xD :)
     
  20. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Милано ? :o Дај речи и да ме посвои ... :( :wasntme:
     
    На Smilly, zhap4e и crazylady им се допаѓа ова.