1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Парчиња од мама во мојот плакар

Дискусија во 'Мода и стил' започната од kolovoz, 4 јуни 2011.

  1. feminamk

    feminamk Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    20
    ..Истото важи и за мене :D


    Шала на страна..имам многу парчиња од мајка ми она коа била во цутот на младоста, се облекувала многу како да се изразам..секси :lol:
    бидејќи е многу внимателна ги чува дури и првите штикли, покрај тоа има многу фармерчиња блузички хеланки од времето кога она била на мои години и многу нормално јас го поседувам се тоа.. :rofl: :rofl:
     
  2. Stam

    Stam Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    175
    Имам многу парчиња од мајка ми и морам да признаам дека се најубавите што ги имам. Многу сум и благодарна што ги чувала уште од времето кога била девојка и не само облеката имам наследено и многу накит и ташни. Имаме сличен вкус па сега со што и да си се поднови знам понекогаш да и го поткраднам :lol:
     
  3. WhiteButterFly5

    WhiteButterFly5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2011
    Пораки:
    283
    Допаѓања:
    69
    Немам ништо. Се е мое. :D
    Немаме ист вкус. А и плус ништо не зачувала, така да... :D
     
  4. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Од мајка ми имам само една црна сукња, со точки. Од кога била млада колку мене :) Убава е, малку ми е голема, чекам да ми ја среди.
    Потоа, некогаш си позајмувам некои нејзини блузи, што ми се убави. А многу пати и имам земено нешто што го земала таа за себе, и да и речам Е, ОВА Е БАШ КАКО ЗА МЕНЕ :)
    А инаку, од порано, кога била млада, немам ништо. Баба ми кога мајка ми се омажила, ги раздала убавите работи по братучедите од мајка ми, нешто оставила, но поубавите работи ги дала...
     
  5. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.588
    Допаѓања:
    23.028
    Пол:
    Женски
    Немам ништо од мајка ми, ни од времето ни од сега. Ги чува нејзините работи од кога била млада, но ништо не ми е по вкус, ниту пак точно, различно сме градени..
    Имаме апсолутно различен вкус за се, така и за ова..
     
  6. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Мајка ми повеќе од работите што ги носела не ги чува. Но најдов нешто, не сум без ич :lol:
    Имам неколку долги, широки сукњи, но јас ги носам како фустанчиња. Ја подигам сукњата до под гради, ставам каиш или под градите или на половината и завршена работа. Прекрасно летно фустанче :inlove:
     
  7. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Имам неколку, си ги комбинирам, додавам нешто.. Не се многу, ама гледам да не останат исти, ги „преуредувам“. Х)
     
  8. angel4e121

    angel4e121 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2010
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    291
    Немам ишто од мајками во плакарот бидеќи ништо не ми чини,порано ми беа мали,а сега ми се широки,така да и да сакам неможам да ги носам :)
     
  9. Sanniii

    Sanniii Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    1.291
    Допаѓања:
    3.113
    Пол:
    Женски
    Не, од причина што нејзината половина гардероба што ја носела порано е излитена и не е за носење. А како второ и многу ми е старомодна и не би ја облекла :?:
     
  10. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Јас немам речиси ништо од неа. Како прво немаме иста тежина, како второ не ми се допаѓаат повеќето парчиња облека. Имам две-три блузи кои на неа и се мали а мене ми се допаѓаат и имам две џемперчиња. Друго ништо.
     
  11. cecilia

    cecilia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    1.194
    Од мама имам долг кожен мантил кој многу си го сакам :inlove: Фала ти мамичке
     
  12. Annie.mk1

    Annie.mk1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    1.631
    Допаѓања:
    3.742
    Имам неколку парчиња од мама :) Некои си ги носам по дома, а некои ги комбинирам за искачање. :)
     
  13. smiley-32

    smiley-32 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    532
    Допаѓања:
    510
    Имам некулку убави маички од мама :D
     
  14. princess11ska

    princess11ska Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    64
    Ташничката на мама од нејзината свадба. Малечка е кожна, бела, со долго рамче баш како што се заносеа сега оние малите само за паричник и цигари. Ја обожавам. Сигурна сум дека би можело да се искористат и други работи ама не без поправка :) Кога ке имам време сигурно ке разгледам!
     
  15. verica94

    verica94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    од мајками имам една марама околу врат ..
    и исто еден дебел црн каиш за околу половина..
     
  16. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.292
    Допаѓања:
    16.695
    Од мама имам една маица широка бела, една мала марама за на врат црно со бело и едно мало црно ременче :) Не сум проверила ќе и џапнам уше нешо :D
     
  17. ph.orhideja

    ph.orhideja Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јануари 2011
    Пораки:
    1.330
    Допаѓања:
    47.735
    Пол:
    Женски
    Многу.
    Уште додека живеев кај моите со мајка ми заедно делевме некои работи.Сега кога одам кај нив знам понекогаш да прочепкам низ плакарите.
    Горда сум дека имам 2 фустани од познати имиња,кој сум ги носела и најчесто реакциите биле вакви :o во позитивна смисла.Имам едни кожни шорцеви,кожни панталони и сукња,кои никогаш не излегуваат од мода.Еден летен комплет со бесно име кој е класика.Мама била многу модерна и можела да оди на шопинг во Париз.Има и парчиња кои си ги носи сестра ми.
    Е сега, бидејки и јас сум мама,и дома имам едно мало девојче кое многу сака да се дотерува,и кај ќерка ми може да се најдат фустанчиња од кога мајка и била мала.Среќа мајка ми зачувала некои алишта од моето детство,па ќерка ми со гордост ги носи.Секогаш кога е кај баба и,пребарува во плакарите(исто како мајка и :) )барајки алишта од мама.
    Вчера прередувајки ги моите плакари,на мајка ми и викам дека незнам што да правам со нешто на кое одамна му поминала модата.А мајка ми -чувај ,ќерка ти ќе носи.
    Сега кога мојата мама е повозрасна(не купува често),кога треба да се оди некаде и притоа треба да се биде посвечено облечен,тука сум јас да и притрчам со нешто помодерно.За среќа носиме ист број.
    И така се се врти во круг.
     
    На princess11ska и pamelche им се допаѓа ова.
  18. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.669
    За моја несреќа мајка ми е многу поситна од мене и немав(м) многу избор околу нејзината гардероба и чевли. Баба ми чува по нешто па имам во план да поминам некој ден да направам ревизија на алиштата да не случајно најдам нешто. Ако мисијата испадне успешна или барем полу-успешна ќе пишам повторно за исходот :)
     
  19. flowerdust

    flowerdust Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2011
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    19
    Имам и од мајка ми и од баба ми. И двете се модерни и ми се допаѓа нивниот вкус. Исто така имам и од поголемата сестра. Некогаш само ги поправам, т.е додавам нешто (ги изменувам). Ама го сакам vintage стилот, така да... :)
     
  20. Melody13

    Melody13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    215
    Aaa имам и од мама, и од баба. Eдноставно ги сакам тие парчиња. Имам од мама и капутчиња, и чизми и чевли, а пак за блузи да не правам муабет :rofl: и од баба од младоста :lol: си имам едни панталончиња, со висок струк, и 2-3 блузички. Kога бевме малечки јас и сестра ми постојано си игравме ос фустаните на баба од 50' :inlove: