Пасош за дете

Дискусија во 'Дете' започната од pretty7, 16 април 2018.

 1. pretty7

  pretty7 Активен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2018
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Може ли ако некој знае да ми каже или ако некој сега бргу вадел пасош за дете дали може да ми издадат пасош без присуство на двајца родители? Се имам јавено во мвр ми имаат кажано дека може со венчален лист ама ипак не сум сигурна па доколку некој знае да ми каже за сигурно бидејќи не сум во можност лично да одам да прашам да проверам? поздрав
   
 2. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.596
  Допаѓања:
  132.921
  Пол:
  Женски
  Може со венчален лист, сигурно. Слободно закажи и оди со детето.
   
 3. pretty7

  pretty7 Активен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2018
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  А за зимање после кога ќе излезе да не не го даваат само на мене да не има потреба па тогаш од двата ?
   
 4. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.596
  Допаѓања:
  132.921
  Пол:
  Женски
  За земање не прават проблем воопшто, може кој било да го земе со ливчето што го даваат кога ќе се сликате.
   
 5. pretty7

  pretty7 Активен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2018
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  А имате вие проверено за ова или? сигурни сте дека е така нели?
  Извините ако ви досаѓам само со мака сум затоа вака прашувам :)
   
 6. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.596
  Допаѓања:
  132.921
  Пол:
  Женски
  100% сум сигурна. Години наназад вадам пасош за децава, постапката е таа. Двајцата родители или еден родител со венчален лист на сликањето, за земање може било кој. Сме оделе или јас или сопругот, никогаш двајцата заедно. Се плаќа на лице место со картичка за да избегнеш процедури на уплаќање во банка преку уплатници.
   
 7. mssuniquee

  mssuniquee Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  1.341
  Допаѓања:
  23.984
  Пол:
  Женски
  Nie bas pred nedela dena vadevme pasos i dvajcata roditeli bevme prisutni i se potpisavme dvajcata.. Za zemanje moze edniot roditel
   
 8. pretty7

  pretty7 Активен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2018
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Извините ако ви досаѓам ама со маки сум :D
  Фала многу баш ме израдува :D
   
  На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Elenche87

  Elenche87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  329
  Допаѓања:
  1.719
  So dvajcata zaedno,jas bev sama i me vratija pa nareden den bevme zaedno zasto mora i dvajcata da se potpisat..
   
  На mssuniquee му/ѝ се допаѓа ова.
 10. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.112
  Допаѓања:
  23.537
  Пол:
  Женски
  На мене ми имаат кажано дека мора и двајцата родители да се присутни. И обавезно да носат и лични карти.
   
  На mssuniquee му/ѝ се допаѓа ова.
 11. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.596
  Допаѓања:
  144.450
  Ja obnovuvav pasos na malata.Mi baraa imk na vencani.
   
 12. pretty7

  pretty7 Активен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2018
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Сама ли беше или со сопругот?
   
 13. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.596
  Допаѓања:
  144.450
  sama otidov so deteto.Sluzbenikot mi pobara imk na vencani,ja mu dadov imk na umreni.
  Predhodno koga sum vadela za decata samo so imk na vencani .Nikogas dvajca nemame odeno.Ama ova u moe selo ;),neznam po drugi mesta kako e
   
 14. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.112
  Допаѓања:
  23.537
  Пол:
  Женски
  Па нели може компјутерски да се види дека личноста е почината? Јас кога вадев лична карта не му побараа на татко ми извод на умрени од мајка ми.
   
  На stetoskop му/ѝ се допаѓа ова.
 15. ***nekoja***

  ***nekoja*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2015
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  870
  Пол:
  Женски
  сестра ми вчера проба да ги слика детето а зет ми е со стрнство не и дозволија потребно е полномошно од другио родител
   
 16. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.596
  Допаѓања:
  144.450
  da,si proveri on vo kompjuterot ,amaotkako mu kazav deka namesto imkv nosam imku i pak go zede izvodot-kopija i go zahefta so baranjeto
   
 17. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.112
  Допаѓања:
  23.537
  Пол:
  Женски
  Можеби има нешто сменето. Ова моево беше пред 13 години. Во барањето не пополнив податоци за мајката и на шалтер не побараа ништо.
   
 18. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.596
  Допаѓања:
  144.450
  pred 1 mesec :)
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 19. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.957
  Допаѓања:
  3.582
  Kakva e procedura za bebe za pasos?
   
 20. Minnie-e

  Minnie-e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2011
  Пораки:
  1.371
  Допаѓања:
  5.919
  Пол:
  Женски
  Ние закажавме. Ми рекоа извод оригинал или копија и присуство на двајцата родители со лични карти.