1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пасош за дете

Дискусија во 'Дете' започната од Kiyoko47, 4 март 2021.

 1. Kiyoko47

  Kiyoko47 Нов член

  Се зачлени на:
  4 март 2021
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Ве молам дали знае некој, за пасош за дете, дали може со венчален луст ако другиот родител не е тука.
   
 2. fana

  fana Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  15.840
  Допаѓања:
  108.845
  Пол:
  Женски
  Не.
  Навистина е многу строго за пасош на дете. Мора двајцата да се присутни.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Kiyoko47

  Kiyoko47 Нов член

  Се зачлени на:
  4 март 2021
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам
   
  На fana му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Kiyoko47

  Kiyoko47 Нов член

  Се зачлени на:
  4 март 2021
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам
   
 5. Kiyoko47

  Kiyoko47 Нов член

  Се зачлени на:
  4 март 2021
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
   
 6. BY<3

  BY<3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2019
  Пораки:
  778
  Допаѓања:
  2.218
  Може единствено ако ти има полномошно оставено маж ти, инаку не може.
   
 7. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  23.744
  Допаѓања:
  108.730
  Колешка вака вадеше. Или двајца еден и вебчален лисѕ
   
 8. LadyLollypop

  LadyLollypop Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  5.405
  Пол:
  Женски
  Потребно е извод, венчален лист и присуство на детето и еден или двајца родители.
   
 9. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.180
  Без полномошно и присуство на другиот?

  Ами што ако сака да го изнесе детето надвор од земјата, тој родител што сам вади пасош?
  Што ако се во лоши односи со партнерот?
   
 10. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  23.744
  Допаѓања:
  108.730
  Да, со венчаница.
  Што му е гајле на некој во какви односи се?? Си има закон.
  Кај разведени треба дозволи/полномоштво и сл. Кај брачни, не
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 11. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.180
  Не треба ако не се разведени?
  Стварно?

  Уф... лош ни е законот, ко така...
   
  На Frosty! и Limpan им се допаѓа ова.
 12. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  23.744
  Допаѓања:
  108.730
  колешка вадеше вака. И бараа венчаница нова само.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 13. LadyLollypop

  LadyLollypop Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  5.405
  Пол:
  Женски
  Јас извадив само со извод од дете, дете и венчаница, мм беше во странство. Не ми правеа никаков проблем.
   
  На JasminaB29 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. JasminaB29

  JasminaB29 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 август 2017
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  511
  Пол:
  Женски
  Ако гледаш така на се ниту еден закон не е како што треба. Тоа дека едниот вади пасош на дете за без знаење да избега се случува ретко и не е ептен честа појава.

  Инаку како што веќе кажаа, потребна е венчаница и еден родител.
   
 15. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.180
  И убиства не се случуваат често, па има екстензивен закон за процедури и казни.
   
 16. JasminaB29

  JasminaB29 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 август 2017
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  511
  Пол:
  Женски
  Ако се случи, спречи или ако се открие некој кој има таква намера.
  Но за претпоставки нема. Пример неможе да има закок кој гласи немој да шеташ навечер ќе те убие некој. Тоа е исто што велиш дека треба двајца родители пошто едниот може да избега со детето.
   
 17. Jana06

  Jana06 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  9.167
  Допаѓања:
  28.785
  Пол:
  Женски
  А можеш да го изнесеш детето надвор од земјата без полномошно од другиот родител? Ако не, тогаш џабе е пасошот.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 18. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.180
  Па не е баш исто.
   
 19. MilaSs12

  MilaSs12 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 април 2020
  Пораки:
  8.606
  Допаѓања:
  18.162
  Пол:
  Женски
  Ние кога вадевме, мораше двајца родители. Јас бев да прашам за документи и не бараа двајцата да сме присутни. Значи во оваа држава со неспособна администрација, нема закон, само слободна воља на службеникот.

  Може да се извади пасошот па потоа да се скараат родителите. Пак е иста ситуацијата.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Kiyoko47

  Kiyoko47 Нов член

  Се зачлени на:
  4 март 2021
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Сите сте во право,закониве се никакви
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.