Пастрмајлија

Дискусија во 'Рецепти' започната од kiki-riki, 6 јануари 2010.

 1. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.611
  Допаѓања:
  18.965
  Пол:
  Женски
  Pred eden sat ja citav temava iiii :D kako bremena zena ;)
  Si napraviv :)


  20150427_170350.jpg
   
  На H.VAGA, Nigredo Odor, Jordanovska-K и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Abrakadabra

  Abrakadabra Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  1.459
  Допаѓања:
  20.045
  Пол:
  Женски
  Јас ја обожавам пастрмајлијата, само несакам јајца одозгора ...ми имаат вкус на стопена пластика.
   
 3. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.907
  Оваа година кога се паѓа Штипската пастрмајлијада?
   
 4. zabec

  zabec Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2014
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  355
  Пицерија Примо - голема, 140 ден ... препревкусна(facepalm)
   
 5. k.frosina

  k.frosina Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  1.539
  Допаѓања:
  14.378
  Пол:
  Женски
  @Marick14 Пастрмајлијада почнува на 18 септември оваа година :)
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. frix

  frix Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Mia ,retko pisuvam komentari, ama definitivno tvojot recept mi e omilen. te castam i te pokanuvam da mi dojdes na gosti, receptot e odlicen . fala mila
   
  На mia9184 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. bella.s

  bella.s Популарен член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  2.066
  Допаѓања:
  10.657
  Пол:
  Женски
  Se misli na normalen ladilnik frizider,ili na zamrznuvac?ti blagodaram odnapred:)
   
 8. mia9184

  mia9184 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  275
  Пол:
  Женски
  Обичен ладилник :)
   
  На bella.s му/ѝ се допаѓа ова.
 9. bella.s

  bella.s Популарен член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  2.066
  Допаѓања:
  10.657
  Пол:
  Женски
  Blagodaram @mia9184 :),bas ke probam i jas,da vidam sto ke ispadne
   
  На mia9184 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Troi

  Troi Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2014
  Пораки:
  329
  Допаѓања:
  757
  Пол:
  Женски
  Ај некој нека биде добар и да сподели со нас еден детален рецепт за штипска пастрмајлија :hai:.
   
  На veren му/ѝ се допаѓа ова.
 11. forumce

  forumce Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2017
  Пораки:
  4.037
  Допаѓања:
  20.548
  Пол:
  Женски
  Овој рецепт мислам дека е најблиску до штипска пастрамалија. Месото сечено на коцки не се прже пред да се пече, туку само се зачинува со сол, црвен и црн пипер. И пред печење се става врз секоја пастрамајлија свинска маст. Јајца не се ставаат.
   
  На Troi му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Slavka 28

  Slavka 28 Активен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2016
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Женски
  Sakam da probam da ja pravam, ama ova so mekovo testo me zbunuva, epten li treba da se lepi :D
  Da ne ja upleskam rabotava, a pred svekrvata sakam vazna da se pravam demek ne mi treba nejzin recept :D
   
 13. Dragana96

  Dragana96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  20
  Во Кратово каде има убава пастрмајлија?