1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Патека на Сетилата (Неџма)

Дискусија во 'Книги' започната од ApoLLo, 11 јуни 2012.

 1. ApoLLo

  ApoLLo Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2011
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  22
  “Ме викаат Зубида. Тоа не е никакво име“, шепотеше Али грицкајќи ми ги градите, “тоа е програма за сексуално образование! Зубинда звучи како нечто што подсетува на добар путер и на жежок секс. Се топи на усните како шеќер. Обрни внимание на самогласките! Ајде да те спелуваме! ЗУ-БИ-ДА! Во твоето име има нешто што и добриот верник ќе го доведе во пеколот; зоб – се однесува на секс, а и биде-се однесува на истото, само на јазикот на неверниците; зад-во арапскиот јазик се однесува на добрите работи, а зборот бида, исто како и зид. Ајде да го повториме тоа! Бог нека им прости на оние што те нарекле така!“
  Ме забавува кога Али зборува така. Тој зборува исто како што води љубов: блескав е во опсадите, а притоа се кикоти. Не му е важно тоа што го има на располагање само моето име за сите комбинации.