Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Патека на славните феминки

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од sanjaeva, 13 ноември 2011.

 1. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.368
  Допаѓања:
  87.410
  Некоја повеќе , некоја помалку, но секоја феминка остава свој личен печат на форумов. За сите нас постојат сакани и несакани или феминки кои едноставно ги роламе без некоја посебна причина :)

  Како и да е, кога некој макар и виртуелно ви недостига и барем еднаш сте си го поставиле прашањето зошто ја нема, мислам дека вреди да биде спомната.

  Токму затоа ја отварам темава како патека на славните феминки кои оставиле или секојдневно ставаат печат на овој наш форум.

  Во таа чест, првата ѕвездичка ( од цветчињата веќе сама букет си направи :) ) гоус ту....  Верувам дека имате нешто недокажано :$

  незнам ни дали е соодветна темава, ни местото каде е поставена...модератори одлуката е ваша :)
   

  Прикачени фајлови:

  • off.jpg
   off.jpg
   Големина на фајлот:
   10,7 KB
   Прегледи:
   1.443
  На Ketchup, ♡BuBaLe♡, rose60 и 15 други им се допаѓа ова.
 2. awee

  awee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  117
  ...па до сега имам видено многу активни феминкии.. :$ :$ но не знам кои беа :!: :!: инаку се сеќавам на rainbow... :inlove: и други не знам.
   
 3. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.689
   

  Прикачени фајлови:

  • pritica.jpg
   pritica.jpg
   Големина на фајлот:
   102,9 KB
   Прегледи:
   1.234
  На mims-89, Neytiri, JuLleE и 13 други им се допаѓа ова.
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.978
  Пол:
  Женски
  Според мене на горумов дефинитивно оваа ѕвезда ја заслужува
  RainBow
   

  Прикачени фајлови:

  На Divinebutterfly, Serafima, zhap4e и 3 други им се допаѓа ова.
 5. bal0n43

  bal0n43 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  81
  Јас постојано ги следам marama, Sephora и ljubam. Кога се зачленив, по темите тие така први ми оставија впечаток. Марама со комбинациите, Сефора видов дека објавува туторијали за шминка, а за љубам искрено не ми текнува како ја забележав :$
  Исто и LaDyDoLl, која ми дава совети за факултетот, од кога прочитав дека студираме на ист факултет постојано ја замарам :D
   
  На eli25, LaDyDoLl, Sephora и 2 други им се допаѓа ова.
 6. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.495
  Ако некогаш се научам или евентуално дознаам како се прави ова и јас ќе направам една сликичка :lol:

  Сега-засега една ѕвездичка на патеката на феминки би и доделила на Phyramide и на Виножитка..
   
  На Serafima му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.660
  Шмрц :'(
   

  Прикачени фајлови:

  • N.A.T.A.S.A.png
   N.A.T.A.S.A.png
   Големина на фајлот:
   430,9 KB
   Прегледи:
   1.003
  На DzingrlakaDzikica, Neytiri, CIA и 6 други им се допаѓа ова.
 8. Saxobeat

  Saxobeat Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  99
  Дефинитивно мој избор е...
   

  Прикачени фајлови:

  • star.jpg
   star.jpg
   Големина на фајлот:
   721,4 KB
   Прегледи:
   960
  На maca99, Serafima и ljubam им се допаѓа ова.
 9. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.940
  [​IMG]
   
  На dolly.doll, ludoto19, TheKiketoo и 8 други им се допаѓа ова.
 10. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.539
   

  Прикачени фајлови:

  На crazylady, MSkorpionka, ludoto19 и 13 други им се допаѓа ова.
 11. ana-girl

  ana-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  14 март 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  648
 12. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.404
  Пол:
  Женски
  Трендафилка! И те како заслужува!
   

  Прикачени фајлови:

  • 1.jpg
   1.jpg
   Големина на фајлот:
   173 KB
   Прегледи:
   575
  На Divinebutterfly, JoxyTheFreak, dolly.doll и 14 други им се допаѓа ова.
 13. blueberry93

  blueberry93 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.660
  Допаѓања:
  4.470
  Annath и Living Glam. Искрено не можам да се одлучам за една. И двете се исклучиво интелигентни, фини, дами во права смисла на зборот. :hai:
   
  На Serafima, ljubam и zhap4e им се допаѓа ова.
 14. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.276
  Закон тема. Oхоо здосадија специјални поздрави, феминка 2011, најдобри за 2011та и време е за нови лајкови и нови гзолизачи 8)

  Една и единствена :wasntme:
  [​IMG]

  Можеме да го ставиме булеварот на местото од портата до ацета.
   
  На MacenceEna, Neytiri, BeYourself и 9 други им се допаѓа ова.
 15. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  8.602
  Пол:
  Женски
  Lilit !
   
  На glosipgirl и Serafima им се допаѓа ова.
 16. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.895
  Допаѓања:
  104.316
  Пол:
  Женски
  :emo:
   

  Прикачени фајлови:

  На Marilyn-Monroe, BeYourself, Serafima и 3 други им се допаѓа ова.
 17. HeelsLover

  HeelsLover Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  655
  Пол:
  Женски
  :hai:
   

  Прикачени фајлови:

  • femina-kim.jpg
   femina-kim.jpg
   Големина на фајлот:
   88,5 KB
   Прегледи:
   401
  • femina-ljubam.jpg
   femina-ljubam.jpg
   Големина на фајлот:
   89 KB
   Прегледи:
   400
  На Divinebutterfly, thelittle17, Serafima и 4 други им се допаѓа ова.
 18. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.368
  Допаѓања:
  87.410
  :D :clap: , но овој пат за да направите 100 во 1 ќе се помачите малку :$
   
  На HeelsLover, JuLleE, marama и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. HeelsLover

  HeelsLover Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  655
  Пол:
  Женски
  А да , заборавив исто така имам и за Жапче :hai: :)

  Исто сакав да направам и за билката ама ми ја снема сликата така да . btw:немора да биде со слика се разбира дека е славна таа :wasntme:
  толку од мене :bow:
   

  Прикачени фајлови:

  • zhap4e.jpg
   zhap4e.jpg
   Големина на фајлот:
   90,2 KB
   Прегледи:
   333
  На ludoto19, BeYourself, ljubam и 7 други им се допаѓа ова.
 20. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.671
  Трендафилка :*:

  Љубам :*:

  Теодора :*:

  Пирамид :*:

  Дузи :*:
   
  На ceca-1, Trendafilka, Doozy и 3 други им се допаѓа ова.