Патничко осигурување

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од one87, 30 август 2012.

 1. one87

  one87 Активен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  2
  едно време вардар осигурување беше најевтина осигурителна компанија, сега нешто винер и сава табак се спомнуваат...од искуство каде е најевтино да се извади патничко осигурување ?
   
 2. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.157
  Општи прашања

  Дали знае некоја од каде можам да си извадам најевтино патничко осигурување за Италија? Дали знаете која е цената за цела година, а која за неколку дена? Фала!