1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Патолошка бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од byby.13, 6 јуни 2015.

  1. tanja11991

    tanja11991 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2013
    Пораки:
    419
    Допаѓања:
    597
    Пол:
    Женски
    Деновиве треба да добиеш исплата
     
    На mina.baby му/ѝ се допаѓа ова.
  2. ni.na

    ni.na Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    1.611
    Допаѓања:
    1.556
    Ама јас последно имав термин во 16h никој не ми се јави за порано отидов на време тие си беа заминати и плаќав на приватно. Сега имам термин во 18h па сакам уште штом почнат да одам за да не ме зезнат пак да плаќам на приватно.
     
  3. Ane1988

    Ane1988 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2020
    Пораки:
    286
    Допаѓања:
    474
    Пол:
    Женски
    Тогаш отиди си околу 14 часот Ако треба ќе почекаш малце ама ќе завршиш работа инаку и јас кога бев ми се јавија на телефон пред 15 часот и ми рекоа најбрзо што можам да отидам бидејќи докторите ќе си оделе порано а таму завршив работа за 5 мин
     
    На Anchita, ni.na и tina2018 им се допаѓа ова.
  4. Сан@31_s_o

    Сан@31_s_o Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2020
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    48
    Пол:
    Женски
    Devojki zdravo,
    da prasam 70% se isplaka od zbirot od poslednata godina taka?
     
  5. Anchita

    Anchita Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2021
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    120
    Пол:
    Женски
    Да
     
  6. Сан@31_s_o

    Сан@31_s_o Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2020
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    48
    Пол:
    Женски
    Fala, nova sum vo grupava i ne sum upatena❤
     
  7. mina.baby

    mina.baby Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    110
    Допаѓања:
    30
    Здраво, јас нерви искинав со оваа фамозна прва исплата од фонд, веќе НГ дојде сеуште немаат исплатено за ноември. Ќе ве замолам за маил и тел каде што се поеспедитивни од Фондот барем да знам дека док се ок. На броевите од веб вртев непостоечки се или на некои не креваат. Фала ви ❤
     
  8. Ane1988

    Ane1988 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2020
    Пораки:
    286
    Допаѓања:
    474
    Пол:
    Женски
    И јас се уште немам исплата ама мене ми пуштаат после 25 Обично пуштаат две недели по исплата на плата во фирма а бидејќи кај мене во фирма платата ја пуштаат на 15 од фонд на мене ми пуштаат 25-30
     
  9. tina2018

    tina2018 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2018
    Пораки:
    1.923
    Допаѓања:
    3.629
    Пол:
    Женски
    Можда имаш проблем со пресметка од фирма, кај мене така беше. Обично праќаат писмо, јас бев директно во фондот па ми кажаа дека има проблем.
     
    На mina.baby му/ѝ се допаѓа ова.
  10. baby 5

    baby 5 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2016
    Пораки:
    1.135
    Допаѓања:
    5.163
    Пол:
    Женски
    Здраво сакам да прашам сега вака ми стигна решение дома од фонд за исплата и во него стои од 22.10.2021 па се додека трае спреченоста за работа е сега имав исплата на 02.12 за 10 дена од октомври а за ноември сеуште немам… е сега прашањето ми е дали исплаќаат двапати во месец или ќе чекаат во наредниот? И знам дека е исплаќањето обично 2 недели после платата од фирма а кај земаат на 01 секој месец..
     
  11. Verce28

    Verce28 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2021
    Пораки:
    495
    Допаѓања:
    942
    Пол:
    Женски
    Moite dokumenti mi gi odnese tatko mi vo fondot, isto i jas cekam za noemvri plata, no vo fondot mu rekle deka znaat da kasnat i 2 do 3 meseci no potoa gi pustale site pari odednas. Jas si se pomiriv deka 2meseci najmalku nema da vidam plata :)
     
  12. tanja11991

    tanja11991 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2013
    Пораки:
    419
    Допаѓања:
    597
    Пол:
    Женски
    Јас за ноември исплата добив на 20ти декември и читам кај многу други има исплата јаветесе прашајте во фондот каде е проблемот
     
    На Verce28 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Swatka @

    Swatka @ Активен член

    Се зачлени на:
    21 март 2021
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    И кај мене сеуште нема исплата за Ноември...минатиот мееец ми префрлија на 25 дали има и од вас на кој што уште му немаат исплатено ???
     
  14. Verce28

    Verce28 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2021
    Пораки:
    495
    Допаѓања:
    942
    Пол:
    Женски
    Ke se javam bas da prasam. Fala ti
     
    На tanja11991 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. baby 5

    baby 5 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2016
    Пораки:
    1.135
    Допаѓања:
    5.163
    Пол:
    Женски
    Нема и кај мене :(
     
  16. Swatka @

    Swatka @ Активен член

    Се зачлени на:
    21 март 2021
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    оффф тешко нас
     
  17. Sweetheart87

    Sweetheart87 Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2012
    Пораки:
    619
    Допаѓања:
    706
    Здраво девојки, ќе ве молам за помош. На боледување бев 15 дена од матичната, потоа (вчера) поднесов предлог до комисија за продолжување со извештај од специјалист, бидејќи имам хематом и крварење и претходни два спонтани абортуси. Матичната денеска ми го провери дали е одобрено и пишува на боледувањето заклучно со 14.01.2022 односно продолжено само 15 дена, а не го оставиле отворено за да можам да го продолжувам со извештај (така ми објасни матичната). Е сега прашањето ми е што понатаму? Прв пат сум на боледување во бременост и не знам што и како треба да направам, а нема кој да ми објасни како што треба :?:
     
  18. Anchita

    Anchita Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2021
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    120
    Пол:
    Женски
    И моето боледување беше така, 15 дена матична, 15 па 30 дена комисија, и после конзилијарно, со тоа што пред 15 и 30 дена комисија одев на прегледи на гак во амбуланта 36 ми се чини, и напоменуваа дека треба совет за мирување и боледување. Мислам дека кај повеќето оди така
     
    На Sweetheart87 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. baby 5

    baby 5 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2016
    Пораки:
    1.135
    Допаѓања:
    5.163
    Пол:
    Женски
    Ве молам за број контакт од фондот претераа веќе немам исплата за ноември :@ јас на тие што најдов се иклучени …
     
  20. sweetygirl56

    sweetygirl56 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2015
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки едно прашање. Бидејќи јас патувам во друг град за на работа, а сум бремена 10-та недела, проблеми со бременоста засега немам, но веќе почнува патувањето да ми станува проблем. Дали сте запознати како би можела да го оправдам тоа на работа, бидејќи не сум за патолошка бременост за да ми напишат,а матичната може да ми напише боледување само од 15 дена. Ви благодарам