1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Патолошка промена на мозокот

Дискусија во 'Дете' започната од denideni, 11 март 2010.

 1. denideni

  denideni Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  dali nekoj moze da mi go objasni,i od sto bi mozelo da nastane i dali ima posledici vo ponatamosniot zivot (se raboti za dete od 6 god.)
   
 2. Rossana

  Rossana Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2010
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  43
 3. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  339
  Јзас колку што знам до патолошки промени во мозокот доаѓа заради силен удар на главата, пореметен метаболизам на некој елемент или ензим што учествува во некој метаболитички процес.... Тие промени понатаму може да доведат до појава на неоја болест како на пример паркинсоновата... Денес постојат лекарства кои можат да ги регулираат овие процеси и да спречат појава на патолошки примени. Но, најубаво да се консултираш со невропсихијатар, бидејќи овде можеш да добиеш само лаички одговор или пак некој од лично искуство.
  Поздрав
   
 4. denideni

  denideni Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  fala vi mnogu..:)
   
 5. net-tet

  net-tet Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  14

  кажи ми ја дијагнозата точно и за што се работи,јас сум доктор ќе ти кажам.
  инаку патолошка промене на мозок не значи ништо...
   
 6. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.743
  Допаѓања:
  4.840
  Да,најдобро да се консултираш со доктор,или пак објасни ни подобро за што се работи... :!: :?: :|